Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Próba ogarnięcia klimatyzacji


SoltyS123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wziąć się w końcu za ogarnięcie tej klimatyzacji, silnik 1.8T bfb, a więc tak, w zimę gdy grzeje i mam ustawione np na 25 stopni, leci z dwóch stron ciepłe elegancko powietrze, teraz w te upały gdy włączam klimę, od strony kierowcy od razu leci zimne a z prawej  najpierw letnie powietrze i późnej stopniowo coraz zimnejsze, na vcds żadnych błędów, robione nastawy, przyuczony Vin, ostatnio jechałem autostradą 200km i miałem wrażenie że im dłużej jechałem tym z jednej i drugiej strony leciało coraz cieplejsze powietrze, od czego mam zacząć sprawdzanie? Niecały rok temu wyeliminowany wyciek z klimy i nabicie. Podjechać jeszcze raz na uzupełnienie czynnika i sprawdzenie szczelności? Każda pomoc się przyda, jakieś bloki pomiarowe do sprawdzania?

Edytowane przez SoltyS123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak że uzupełniłem klimę pojeździłem pół roku zrobił się wyciek wtedy zostało to naprawione i uzupełnione, uciekło wtedy 250g czynnika, ale ten problem z tym że z jednej strony daje zimno a z drugiej po jakimś czasie dopiero zaczyna chłodzić jest chyba od początku jak ten samochód kupiłem, teraz myślę że w następnym tygodniu podjadę na uzupełnienie i sprawdzenie szczelności 

 

EDIT1:

Dziś zdjąłem schowek żeby dostać się do silniczków, wszystko wygląda w porządku, gdy zmieniam temp pasażera poniżej film jak zmieniałem z hi na lo i jak się silniczek zachowuje, błędów brak, jedyne co mnie zastanawia to że jak uruchomiłem silnik to nie mogłem odczytać niektórych danych z bloków pomiarowych np z 009 lub 010, przed uruchomieniem silnika każdy blok byl czytelny, w czwartek jestem umówiony na sprawdzenie szczelności i napełnienie, i się zastanawiam czy przy okazji nie wymienić osuszacza i dławika jak będzie czynnik spuszczony

 

IMG_20240628_214715.jpg

Edytowane przez SoltyS123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...