Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozpoznawanie znaków drogowych w A4 B9


dominbdg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koolegów, 

Mam wstępnie takie pytanie, 

widziałem gdzieś na youtube jak facet pokazuje że można mieć opcję rozpoznawania znaków drogowych na bazie kamery i nawigacji. 

Kamerę nie wiem czy mam - ale chyba mam bo czasami wyskakuje mi "Audi presense" - ale nie wiem czy to z kamery czy czujników z przodu bardziej.

 

Nawigacja mi chodzi,

Zastanawiam się czy to jest kwestia odpowiedniego oprogramowania do Auta czy aktywacja funkcji którą można zrobić takim np. OBD Eleven ?

 

Proszę narazie żeby ktoś mi wstępnie wyjaśnił jak mogę się do tego przygotować. 

Wersja MMI jaką ja posiadam pokazuję na dole na zdjęciu - nie wiem może będzie przydatna :

 

image.png.070d1a555258ad47ad5ade0c6e40a026.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawanie znaków posiłkuje się kamerą i nawigacją. Aby to uruchomić należy wgrać flash do kamery i zmmienić kilka kodowań. Flasha nie wgrasz za pomocą OBD11, natomiast kodowania można też za pomocą OBD11 zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1 - Ty jak zwykle wiesz wszystko :)

Wiem że to nie na temat, ale chciałbym zapytać przy okazji o kwestię obd11 - gdzieś niedawno widziałem że pisałeś traczej negatywnie o OBD11, 
zrobiłem małe rozeznanie, widziałem że ludzie sprzedają klony VCDS'a i zapewniają że na 100% działa, a z drugiej strony jak patrzyłem na cenę oryginalnego - to wersja amatorska zaczyna się od ponad 2800zł no a normalna VCDS-NET około 4500zł.
Czy jest sens pchać się w klona VCDS'a i jest wogóle szansa że to będzie chodzić ? Nie chciałbym kupić klona śmietnika który zaraz wywalę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy OBD11, na Twoje potrzeby wystarcz. Ma kilka słabych stron ale do odczytywania i kasowania błędów, zmian kodowań i adaptacji, podglądu wartości rzeczywistych wystarczy. Mowa tu oczywiście o OBD11 z wykupioną roczną subskrycją, bo w wersji Free wiele tym nie zdziałasz.

 

Ja jestem stanowczym przeciwnikiem klonów, nie popieram i nie propaguję piractwa, więc jeżeli już, to mogę polecić tylko oryginał VCDS.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiemn Twoje podejście i szanuję je, ale moje pytanie było bardziej z ciekawości - czy te klony rzeczywiście działają.

Jeśli chodzi o obd 11 - planuję kupić wersję pro, osoboście uważam że pełne VCDS kupuje bardziej ktoś kto ma warsztat i pracuje przy VAG na codzień, bo koszty są straszne. Normalny VCDS to koszt rzędu 4800 ale jak widziałem te bardziej pożądne to koszt około 6000-8000zł 

Zapytałem też czym różni się OBD normalny od pro - no i może komuś się przyda. 

WWW.OBDELEVEN-DIAGNOSTYKA.PL

APLIKACJE I FUNKCJE


Z mojej strony znalazłem też firmę która to robi - w przypadku braku kamery z przodu koszty są niezłe - 4000zł bez wymiany przedniej szyby która musi być dostosowana pod kamerę. 
Ja akurat z tego co widzę kamerę mam z przodu :
image.png.92e184ec83b62dd7e177006edf899b0d.png

 

Nie wiem ile może kosztować flashowanie takiej kamery. 
W menu MMI mam tylko opcję ustawienia progu prędkości.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są klony, które łączą się ze wszystkimi sterownikami w B9, ale są też takie, które nie łączą się z kilkoma sterownikami. Najczęściej oferowane i spotykane są te pierwsze. Znam też przypadki uwalenia sterowników przez klony, tak więc całkiem bezpieczne to nie jest.

 

Jak ludzie kupują drogi telewitor też nikt nie mówi, że cena za wysoka. Dlatego nie jest to jak dla mnie argument. Są rzeczy, za które należy zapłacić. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, że Ross Tech jako producent ponosi też koszty ciągłego  rozwoju, dystrybucji oraz wszelkie inne koszty z tym związane (pracownicy). Nie zapominając o tym, że bez oryginału nie będzie też kopii😉

Tak eięc jak wszyscy będą kupowali tylko klony, to któregoś dnia znikną oryginały, bo nikt za darmo nie będzie pracował.

 

 

Prawie wszystkie B9 mają kamerę. Podobno są też takie bez. Ja się z takim jeszcze nie spotkałem. Najprawdopodobniej na inne rynki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz przyjac ze kazda b9 ma kamere, Twoja tez ma

 

znaki wlacza sie za pomocą wymiany flasha kamery (wiekszosc osob robi to za pomocą VCP) i do tego kodowania

 

negatywne opinie o obd11 są tylko przez to ze 'ktos tam gdzieś tam' wgrał kiedys tzw gotowy program ktore sa dostepne z obd11 i coś mu sie wysypalo. w praktyce nie spotkalem takiego wątku nigdy na forum. sam mam obd11 korzystam i polecam, jest to super urządzenie i zrobisz nim wszystkie podstawowe rzeczy ktore zrobisz vcds.

 

podróbki vcds dzialaly do aut 2017, od 2018 nie dzialaja. jest niby jakas nowsza wersja na innym procesorze i niby dziala, ale tam zawsze sie coś wykrzacza. błędy, błędy tłumaczenia itp, juz pomijajac moralnosc korzystania z podróbki. sam kupilem i oddałem sprzedajacemu - dla mnie shit.

 

mam vcp ale to sporo kosztuje i tez trzeba miec wykupione wsparcie na update pozniej.

 

w skrocie - znajdz na internecie kogos kto uslugowo uruchomi Ci te znaki to duzo nie kosztuje. napewno nie tyle zeby oplacalo Ci sie kupic vcp do tego. 

a obd11 moge Ci sprzedac w wersji android (biała kostka) po taniosci bo gdzies lezy w szufladzie. sam kupilem sobie nowszą wersję zeby dzialalo pod ios i korzytam gdy tylko potrzebuje. stara kostka (android only) ogarnia dokladnie to samo co nowa, a plan pro to kwestia samego konta w aplikacji.

 

ponizej przykladowa cena. nie bede wrzucal linka nie bede robil reklamy poszukaj sobie na internecie (rozpoznawanie znakow vze retrofit)

 

 

image.png.31a96ff834b766ca2aef9e80d36631a1.png

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wuPiotrek napisał(a):

negatywne opinie o obd11 są tylko przez to ze 'ktos tam gdzieś tam' wgrał kiedys tzw gotowy program ktore sa dostepne z obd11 i coś mu sie wysypalo. w praktyce nie spotkalem takiego wątku nigdy na forum.

Nie do końca się z tym zgodzę. Ja osobiście miałem przypadek, gdzie jeden właściciel B9 nie mógł dodać sterownika haka do listy urządzeń w Gateway. Nie chciało mi się w to uwierzyć, więc wypróbowałem u siebie. OBD11 nie chciał dodać sterownika 69 do listy i oprócz tego, wywalił mi z listy przednią kamerę oraz tylne radary.

Ostatnio tutaj na forum (kilka dni temu, nie chce mi się szukać tego tematu) ktoś wykonywał pełny backup sterowników i OBD11 zmieniło mu kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, trochę większe masz doświadczenie. a i tak to tylko jeden przyklad z tego forum, nie widzialem ich wiecej a sporo sie pisze o obd11 

 

jednak porównując obd11 vs klon vcds to wybór jest dla mnie prosty - obd11

 

ori vcds nikt 'o zdrowych zmysłach' nie kupi na własne potrzeby bo to za dużo kosztuje po prostu :) zarobkowo jako narzędzie ok kosztuje grosze. ale zeby sobie kodowania pozmieniać we własnym aucie to stanowczo za duzo kasy.

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

jednak porównując obd11 vs klon vcds to wybór jest dla mnie prosty - obd11

Też jestem tego zdania. 

 

16 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

ori vcds nikt 'o zdrowych zmysłach' nie kupi na własne potrzeby bo to za dużo kosztuje po prostu :)

Czyli jestem niespełna zmysłów🤣

Nie zajmuję się tym zawodowo ale często używam. W rodzinie też prawie wszyscy jeżdżą VAG, więc kupiłem dla siebie, a że mam takie a nie inne nastawienie do piratów, to wybór mógł paść tylko na oryginał😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez opcja z Kufatec coding dongle, plug & play:

KUFATEC.COM

Interface zur Aktivierung der kamerabasierten Verkehrszeichenerkennung (VZE) für Audi A4 8W, A5 F5, Q5 FY, Q7 4M, Q8 4M, A6 4A, A7 4K, e-tron, VW Touareg CR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manxx napisał(a):

Jest tez opcja z Kufatec coding dongle, plug & play:

KUFATEC.COM

Interface zur Aktivierung der kamerabasierten Verkehrszeichenerkennung (VZE) für Audi A4 8W, A5 F5, Q5 FY, Q7 4M, Q8 4M, A6 4A, A7 4K, e-tron, VW Touareg CR

 

Mogę tylko odradzić tę opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że jeśli ma się włączone rozpoznawanie znaków to mając acc pojazd wykrywając ograniczenie potrafi sam zwolnić do prędkości ze znaku. Czy to prawda? Chciałbym to zweryfikować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...