Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wtryski - pomiary

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc

Prosze o informacje co do normy dla wtryskow.

Chodzi o A4 B9 2.0 TDI 190KM DETA.

Wtryski na wolnych obrotach pokazuja parametry:

1 wtrysk: -0,17

2 wtrysk: 0,1

3 wtrysk: -0,1

4 wtrysk: 0,1

Czy pierwszy wtrysk ma poprawnie czy to juz za duzy odchyl?

Jakie sa parametry dopuszczalne? 

Jaki jest koszt regeneracji wtrysku?

Opublikowano

wydaje mi się +/- 0.8 dla piezoelektryków (VCDS pokazuje normy), moim zdaniem masz idealnie - coś się dzieje z autem?

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, RALF76 napisał(a):

wydaje mi się +/- 0.8 dla piezoelektryków (VCDS pokazuje normy), moim zdaniem masz idealnie - coś się dzieje z autem?

kurcze chyba tam bylo -1,7 - choc sprawdze. 

Objawow raczej nie mam, moze na zimnym jak startuje to przez chwile minimalne wibracje sa.

Tak patrze i koszta wtryskow juz nie sa tak szokujace jak kiedys, bo ktos kto sprawdzal mi mowil ze jeden wtrysk kolo 4 - 5 tys kosztuje, a tu widze ze 1 Boscha kosztuje w granicach 800 - 1000 nowy.

Opublikowano
44 minuty temu, Koalakm napisał(a):

kurcze chyba tam bylo -1,7 - choc sprawdze.

sprawdź dobrze bo może nie ma co szukać kłopotów :) - jaki przebieg?

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, RALF76 napisał(a):

sprawdź dobrze bo może nie ma co szukać kłopotów :) - jaki przebieg?

tak tak dzis sprwdze i dam znac - bo "spec" sprawdzal i tak mowil

Przebieg 220 tys.

Opublikowano
Teraz, Koalakm napisał(a):

tak tak dzis sprwdze i dam znac - bo "spec" sprawdzal i tak mowil

Przebieg 220 tys.

powinny jeszcze wytrzymać, stosujesz jakieś środki do paliwa celem czyszczenia wtryskiwaczy? jakiś LM czy AR?

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, RALF76 napisał(a):

powinny jeszcze wytrzymać, stosujesz jakieś środki do paliwa celem czyszczenia wtryskiwaczy? jakiś LM czy AR?

nienic nigdy nie stosowalem, a cos by sie przydalo?

Opublikowano
Teraz, Koalakm napisał(a):

nienic nigdy nie stosowalem, a cos by sie przydalo?

potwierdź korekty bo jak 1.7 to nic nie da a jak będą mniejsze to nie zaszkodzi dolać do paliwa co pół roku zawsze coś przeczyści i nasmaruje bo teraz paliwa suche

Opublikowano

Korekty wtrysków w silnikach cr tak naprawdę guano mówią. Mechnik chyba pojęcia nie ma co robi i wciska zielonym bajki. Biznes kręci się. Możesz drogi autorze stosować archoil 6900d-max. 

Edytowane przez ELLIOTT

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem pomiary i wyniki jak w załączeniu. Silnik zimny.

 

PXL_20240710_174942003~2.jpg

Opublikowano

jeździć obserwować :), nic się nie dzieje gdyby były jakieś kłopoty to pewnie wtryski na stół aby mieć 100% pewność

Opublikowano
9 godzin temu, Koalakm napisał(a):

Zrobiłem pomiary i wyniki jak w załączeniu. Silnik zimny.

Nie ma tragedi.

Ja dzisiaj wytargałem swoje 4 wtryski. Na trzecim było -2,99 :( Pozostałe też nie lepsze. Pakuje i wysyłam do Nadarzyna.


 

Edytowane przez swIP

Opublikowano
9 godzin temu, Koalakm napisał(a):

Zrobiłem pomiary i wyniki jak w załączeniu. Silnik zimny.

pomiar robi się na ciepłym - zerknij ponownie ale wg mojej oceny powinno się poprawić

Opublikowano
3 minuty temu, swIP napisał(a):

a dzisiaj wytargałem swoje 4 wtryski. Na trzecim było -2,99 :( Pozostałe też nie lepsze. Pakuje i wysyłam do Nadarzyna.

jaki przebieg?

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, swIP napisał(a):

Nie ma tragedi.

Ja dzisiaj wytargałem swoje 4 wtryski. Na trzecim było -2,99 :( Pozostałe też nie lepsze. Pakuje i wysyłam do Nadarzyna.

Dzięki. 

Jakie miałeś objawy? 

Jaki koszt regeneracji wtrysków?

7 minut temu, RALF76 napisał(a):

pomiar robi się na ciepłym - zerknij ponownie ale wg mojej oceny powinno się poprawić

Ahh oki, to rozgrzeje i sprawdzę ponownie i dam znać.

Dziękuję.

 

Opublikowano
35 minut temu, RALF76 napisał(a):

jaki przebieg?

350 000.

27 minut temu, Koalakm napisał(a):

Jakie miałeś objawy? 

Jaki koszt regeneracji wtrysków?

Trzepie budą po odpaleniu zanim się ustawią. Podczas wypalania DPF silnik pracuje dziwnie. Dziwna reakcja na pedał gazu. 
Koszty? Nie wiem jeszcze nie wysłałem ale w zasadzie mało mnie to interesuje ile to będzie kosztować. :D

 

Jedna śruba się obmykła i była walka z odkręceniem. Masakra.

Gniazda wtrysków. Nie jest tragicznie :D

IMG_20240710_192855_cr.jpg

IMG_20240710_193018.jpg

IMG_20240710_192913.jpg

IMG_20240710_192922.jpg

IMG_20240710_192927.jpg

IMG_20240710_192932.jpg

IMG_20240710_181955.jpg

Edytowane przez swIP

Opublikowano
  • Autor
Teraz, swIP napisał(a):

Koszty? Nie wiem jeszcze nie wysłałem ale w zasadzie mało mnie to interesuje ile to będzie kosztować

Pytam z ciekawości, żeby mieć wiedzę jakby co. Nowy można dostać już za około 800zl, dlatego ciekawi mnie ile regeneracja. 

Z wyciąganiem wtrysków jak szło?

Opublikowano
4 minuty temu, Koalakm napisał(a):

Pytam z ciekawości, żeby mieć wiedzę jakby co. Nowy można dostać już za około 800zl, dlatego ciekawi mnie ile regeneracja. 

Z wyciąganiem wtrysków jak szło?

U mnie śruba jedna się zesrała. Walczyłęm godzinę żeby odkręcić.
1 i 2 wtrysk siedział mocno. Ale nie jest to trudne do wyciągnięcia.

Diesel Serwice w Nadarzynie. Jedyny gość w całym wszechświecie, który umie zrobić wtryski.

Wolę regenerowany u konkretnych ludzi oryginał niż jakiś zamiennik. Pewnie z Chin czy innej Rumunii.

Edytowane przez swIP

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, swIP napisał(a):

Wolę regenerowany u konkretnych ludzi oryginał niż jakiś zamiennik. Pewnie z Chin czy innej Rumunii.

Z tego co patrzyłem to nowy Boscha kosztuje kolo 800

Opublikowano
9 minut temu, Koalakm napisał(a):

Z tego co patrzyłem to nowy Boscha kosztuje kolo 800

Napiszę jak wycenią ile za robotę i co zrobione zostało.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.