Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z klimą po przeglądzie i odgrzybianiu - dalej smierdzi


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

A w ten sposóbn to OK. U mnie jednak zadko zda to egzamin bo srednio trasy to 10-20km wiec ledwo co wejde a juz trzeba wyłaczyc. Niestety gdy jest ukop nie mamn zamiaru smigac z otwartymi szybami gdy jest klima w aucie, ale dla długotrasowców moze i godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje codzienne trasy są podobne, tylko że przez miasto, więc jadę 30-40 min. Spokojnie więc mogę włączyć klimatyzację i kilka minut przed przyjazdem wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnych zabiegach wiec podziele sie informacja :

Jak juz pisałem dwukrotne ozonowanie nic nie dało.

Kupiłem wiec srodek do polozenia z tyłu za kierowcą, włączamy obieg wewnętrzny, uruchamiamy spraj i dawaj....

Efekt - nie smierdzi juz grzybem a grzybocytryną

Ok nie poddałem sie, mysle zaatakuje gada od srodka

Wywaliłem filtry, wsadziłem rurke do srodka za filtr PP i dawaj, potem klima na max i dalej dawaj cały sprey.

Efekt - dalej smród cytrynogrzyba :decayed:

Koncepcje mi sie skonczyły. Czyzby pozostało tylko zdemontowanie całej klimy i czyszczenie elementów jeden po drugim ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, wystarczy rozebrać schowek, za schowkiem dostać się do parownika. Kupujesz płyn firmy wurth, spryskujesz dokładnie parownik, czekasz, następnie sprężonym powietrzem wydmuchaj go. Pamiętaj, abyś pozabezpieczał wykładziny w aucie.

Możesz spróbować tak jeszcze, wyciągasz filtr przeciwpyłkowy, poprzez użycie rurki do zestawu, wkładasz jak najgłębiej rurkę dostając się do parownika, napuszczasz pianę i czekasz. Po kilku minutach włączasz klimę, 1, 2 bieg wentylatora, napuszczasz środka wurth bądź firmy KENT ( http://allegro.pl/item635610926_serwisowy_odgrzybiacz_klimatyzacji_kent.html ) do środka, aby wentylator pochłonął pianę, powtarzasz ten zabieg 2 razy. Zużywasz na to ok pól środka.

Następnie jak najgłębiej napuszczasz w środkowe kratki. Należy pamiętać, ze powinno środek napryskać również do rurki odpływowej z parnika, czyli auto do góry, porozbierać plastiki i ja znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam sprezonego powietrza wiec pierwsza wersja odpada

Jesli dobrze zrozumiałem drugą to kupuje dwa srodki - jakąs pianke np plaka i odgrzybiacz wurth lub kent

Wale pianke do srodka za filtr ile wlezie, czekam 10 minut, właczaam klime na mały nawiew i wale drugi srodek kent lub wurth az do polowy opakowania. Pozniej juz w kratki do strony kierowcy, zapewne czekam znów 10 minut, potem pewnie obieg na maxc, wietrze auto i niby powinno byc OK.

No cóz, nie mam nic do stracenia.[br]Dopisany: 16 Maj 2009, 13:14_________________________________________________I jeszce jedno,

Gdzie znajde ten odpływ z klimy ?? Bo sama woda to wiem ze koło aku sa dwa spusty, ale z klimy którędy wychodzi zeby to przeczyscic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam sprezonego powietrza wiec pierwsza wersja odpada

Jesli dobrze zrozumiałem drugą to kupuje dwa srodki - jakąs pianke np plaka i odgrzybiacz wurth lub kent

Wale pianke do srodka za filtr ile wlezie, czekam 10 minut, właczaam klime na mały nawiew i wale drugi srodek kent lub wurth az do polowy opakowania. Pozniej juz w kratki do strony kierowcy, zapewne czekam znów 10 minut, potem pewnie obieg na maxc, wietrze auto i niby powinno byc OK.

No cóz, nie mam nic do stracenia.[br]Dopisany: 16 Maj 2009, 13:14_________________________________________________I jeszce jedno,

Gdzie znajde ten odpływ z klimy ?? Bo sama woda to wiem ze koło aku sa dwa spusty, ale z klimy którędy wychodzi zeby to przeczyscic ?

Żadnego plaka, bo to najgorsze świństwo. Kup sobie 2 środki kent, najpierw napryskaj za filtr, włącz wentylator aby pianka dostała się do parownika, powtórz dwa razy. Następnie kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a mozesz mi powiedziec gdzie znajde ten odpływ klimy zeby to przeczyscic ??[br]Dopisany: 16 Maj 2009, 18:08_________________________________________________Zastosowałem sie do wskazówek. Preczysciłem cały układ - jedna butelka Kenta poszła pod filtrem w strone wentylatora, druga poszła w kratki. Efekt ?? Na trybie ekon dalej smierdzi ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tylko i wylacznie wymiana parownika(czy tez skraplacza-tego za schowkim) dala rade z takowym smrodkiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paypal zacznij palić to nie będziesz czuł :polew:

a tak na serio to chyba mało realne bo jeśli wszystko zrobiłeś tak jak koledzy opisali to powinny być elegancko... przecież każdy z nas ma klimę i każdy ma czasem taki problem z którym łatwo sobie radzi... albo coś nie tak z parownikiem (tylko co tam może być nie tak?) albo kup wurth'a ponownie i pojedź na spota w swoim regionie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak jest i nic nie poradze. Podjade jeszcze do innego warsztatu i spytam o czyszczenie a jak bedzie dalej walic to niech czyszcza az do skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...