Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Po założeniu springów -35/-35mm coś jest nie tak

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Wkoncu wczoraj dokonczylem obnizanie mojej furki, kilka miesiecy temu obnizylem przod, a wczoraj wkoncu tyl. Zalozylem sprezyny firmy "INTER ALLOY" ktore obnizaja -35/-35, no i po zalozeniu wkoncu ich na tyl wydaje mi sie ze tyl bardziej siedzi i jest miekrzy niz przod :mysli:.

Przed zalozeniem tytlnych springow pojechalem na stacje diagnostyczna zeby sprawdzic tylne amorki zeby jak cos 2 razy nie robic, i wyszlo ze tylne amorki maja jeszcze 70/69 przydatnosci jeszcze.

O co tu chodzi z tymi springami, co zrobic, wymienic tylne springi na inne czy wkrecic w nie jakies gumy, czy moze przednie springi wymienic na jeszcze nizsze ?? :mysli::notworthy:

Dlaczego tylne springi wcale nie sa takie twwarde jak te sprzodu ?? :mysli:

39b2c181ac44ef78med.jpg

Jak cos to wkleje inne foto na prostrzej nawierzchni jak to wyglada.

Opublikowano

Witam pozwolę się dołączyć do tematu. Mam podobny problem z kumplem zakładaliśmy springi dokładnie takie jak na fotce http://www.allegro.pl/item622799955_audi_a4_1_6_2_0_sportowe_sprezyny_zawieszenia.html plus amorki o skróconym skoku i lekko utwardzone. Mamy ten sam problem ponieważ na po założeniu tylnych autko ładnie przysiadło a przy zamontowaniu przednich auto przysiadło lecz tylko o jakieś 10mm i widać dziurę nad kołem a do tego jak widać one mają tych kilka zwojów ciaśniej skręconych i po założeniu skręceniu amorka te ciaśniej zwinięte zwoje są zduszone do dechy. Możecie mi powiedzieć co jest nie tak?? Chyba mi nie powiecie że te krótsze i grubsze są na tył? a może to ma tak być? sam już nie wiem co o tym myśleć i co z tym zrobić

Opublikowano

Witam, nie wiem czy to akurat może być tego przyczyna, ale... Jak niedawno swoją obniżałem, radzono mi nie kupować "mało znanych" springów, bo to dość ważny element w zawieszeniu naszych autek, który ma wpływ nie tylko na wygląd, ale i trakcje. Posłuchałem ich i kupiłem Eibacha i wszystko u mnie wyszło tak jak ma być... Może po prostu ten typ tak ma?? Lub może coś w montażu (choć tam nie można za wiele namieszać)

Kolego Żaba ja bym spróbował założyć na tył coś lepszego, twardszego - może H&R, Weitec... Ale może inni coś doradzą. Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

yhy.. niom oki ale co z tym teraz zrobic....

http://www.allegro.pl/item625826119_gumy_usztywniajace_zawieszenie_najtaniej.html moze cos takiegto zastosowac.... Bo mowie tyl wcale nie jest taki twardy.. przod jest twardszy od tylu.. i teraz juz niewiem... :wallbash:

Opublikowano

sam już nie wiem co o tym myśleć i co z tym zrobić

A zawiecha się ułożyła :?: Czy od razu po opuszczeniu auta takie wnioski :?:

Sprężyna sprężynie nie równa, a raczej dane producentów. Tak jak kolega Peterka wspomniał, najlepiej wymienić na coś renomowanego :mysli: Po prostu ten typ tak ma...

Opublikowano

czesto tak sie zdarza,audi a4 b5 w orginale przod siedzi wyzej niz tyl i jak dolozymy do tego nie renomowane sprezyny np.-40/-40 to auto tak usiadzie ze bedzie przod dalej wyzej,choc to dziwne bo przod teoretycznie powinien siasc bardziej ze wzgledu na mase silnika,jedyna rada kupic cosik lepszego na tyl lub kupywac zestawy ktore posadza przod nizej np.-40/-30

Opublikowano

trochę się ułożyło ale i tak z przodu są dwa zwoje zduszone :wallbash: trochę dziwna jest ta sytuacja ze przód jest wyżej ja nie wiem jak oni je projektowali :mysli:

Opublikowano

trochę się ułożyło ale i tak z przodu są dwa zwoje zduszone :wallbash: trochę dziwna jest ta sytuacja ze przód jest wyżej ja nie wiem jak oni je projektowali :mysli:

Miałem założone springi tej samej firmy w B4 i tył też niżej usiadł niż przód.

Opublikowano
  • Autor

yhy.... :mysli:

Opublikowano

narazie się tym nie przejmuje jeździć się da i nie jest najgorzej ;) a jak wpadnie troszkę kasy to się zmieni przód na coś lepszego -60 i tył obniży a bedzie :good: git :tongue4:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

czesto tak sie zdarza,audi a4 b5 w orginale przod siedzi wyzej niz tyl..

u mnie w Quattro jest odwrotnie tyl jest wyzej wsumie fajnie to wyglada :kox:

Opublikowano

szczerze powiem że trzeba pamiętać o tym że przód naszych audi stoi wyżej niż tył dlatego powinno się troszkę więcej na przód zakładać (biorąc pod uwage springi tańsze). natomiast te lepsze się ułożą i wszystko powinno być w porządku. ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.