Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Po założeniu springów -35/-35mm coś jest nie tak


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wkoncu wczoraj dokonczylem obnizanie mojej furki, kilka miesiecy temu obnizylem przod, a wczoraj wkoncu tyl. Zalozylem sprezyny firmy "INTER ALLOY" ktore obnizaja -35/-35, no i po zalozeniu wkoncu ich na tyl wydaje mi sie ze tyl bardziej siedzi i jest miekrzy niz przod :mysli:.

Przed zalozeniem tytlnych springow pojechalem na stacje diagnostyczna zeby sprawdzic tylne amorki zeby jak cos 2 razy nie robic, i wyszlo ze tylne amorki maja jeszcze 70/69 przydatnosci jeszcze.

O co tu chodzi z tymi springami, co zrobic, wymienic tylne springi na inne czy wkrecic w nie jakies gumy, czy moze przednie springi wymienic na jeszcze nizsze ?? :mysli::notworthy:

Dlaczego tylne springi wcale nie sa takie twwarde jak te sprzodu ?? :mysli:

39b2c181ac44ef78med.jpg

Jak cos to wkleje inne foto na prostrzej nawierzchni jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę się dołączyć do tematu. Mam podobny problem z kumplem zakładaliśmy springi dokładnie takie jak na fotce http://www.allegro.pl/item622799955_audi_a4_1_6_2_0_sportowe_sprezyny_zawieszenia.html plus amorki o skróconym skoku i lekko utwardzone. Mamy ten sam problem ponieważ na po założeniu tylnych autko ładnie przysiadło a przy zamontowaniu przednich auto przysiadło lecz tylko o jakieś 10mm i widać dziurę nad kołem a do tego jak widać one mają tych kilka zwojów ciaśniej skręconych i po założeniu skręceniu amorka te ciaśniej zwinięte zwoje są zduszone do dechy. Możecie mi powiedzieć co jest nie tak?? Chyba mi nie powiecie że te krótsze i grubsze są na tył? a może to ma tak być? sam już nie wiem co o tym myśleć i co z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy to akurat może być tego przyczyna, ale... Jak niedawno swoją obniżałem, radzono mi nie kupować "mało znanych" springów, bo to dość ważny element w zawieszeniu naszych autek, który ma wpływ nie tylko na wygląd, ale i trakcje. Posłuchałem ich i kupiłem Eibacha i wszystko u mnie wyszło tak jak ma być... Może po prostu ten typ tak ma?? Lub może coś w montażu (choć tam nie można za wiele namieszać)

Kolego Żaba ja bym spróbował założyć na tył coś lepszego, twardszego - może H&R, Weitec... Ale może inni coś doradzą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy.. niom oki ale co z tym teraz zrobic....

http://www.allegro.pl/item625826119_gumy_usztywniajace_zawieszenie_najtaniej.html moze cos takiegto zastosowac.... Bo mowie tyl wcale nie jest taki twardy.. przod jest twardszy od tylu.. i teraz juz niewiem... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam już nie wiem co o tym myśleć i co z tym zrobić

A zawiecha się ułożyła :?: Czy od razu po opuszczeniu auta takie wnioski :?:

Sprężyna sprężynie nie równa, a raczej dane producentów. Tak jak kolega Peterka wspomniał, najlepiej wymienić na coś renomowanego :mysli: Po prostu ten typ tak ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto tak sie zdarza,audi a4 b5 w orginale przod siedzi wyzej niz tyl i jak dolozymy do tego nie renomowane sprezyny np.-40/-40 to auto tak usiadzie ze bedzie przod dalej wyzej,choc to dziwne bo przod teoretycznie powinien siasc bardziej ze wzgledu na mase silnika,jedyna rada kupic cosik lepszego na tyl lub kupywac zestawy ktore posadza przod nizej np.-40/-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się ułożyło ale i tak z przodu są dwa zwoje zduszone :wallbash: trochę dziwna jest ta sytuacja ze przód jest wyżej ja nie wiem jak oni je projektowali :mysli:

Miałem założone springi tej samej firmy w B4 i tył też niżej usiadł niż przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem że trzeba pamiętać o tym że przód naszych audi stoi wyżej niż tył dlatego powinno się troszkę więcej na przód zakładać (biorąc pod uwage springi tańsze). natomiast te lepsze się ułożą i wszystko powinno być w porządku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...