Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stuki z lewej strony w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zaczęło mi coś stukać z przodu lewej strony, najbardziej słychać na"ostrych" dziurach, tzn jakiś ubytek asfaltu, czy na przejazd kolejowy. Ściągnąłem koło, posprawdzalem łapką wahacze i wszystko sztywne, oglądnąłem tulejki i sworznie i na oko wyglądają ok, ale zastanawia mnie wahacz dolny tylny, jest na nim luz, a za dużo siły nie musialem urzyc żeby go ruszyć, chyba że tak powinien się zachowywać? 

Opublikowano

jak guma nie jest spekana to ten wahacz jest ok, amortyzatory nie wylane? moze wylane i odbija amortyzator. łączniki stabilizatora ok?

Opublikowano
  • Autor

Amor wyglądał ok, nie buja jakoś bardzo, łącznik sztywny, chyba że rozpiąć i wtedy zobaczyć? 

Opublikowano

Wymien same tuleje tego wahacza. Pierwsze modele miały wadliwe. Też mi stukało. Po wymianie cisza i sztywniejsze auto.

Opublikowano
  • Autor

Wiem, że te górne tuleje były jakieś wadliwe i miałem je ostatnio zmieniane, a mówisz też że tuleja tego dolnego wahacza również była wadliwa? 

Screenshot_20241108_141304.jpg

Opublikowano

Górne też. Banana tuleja też. Jest poprawiona z końcówka G. Ostatnio zmieniałem u siebie.

Opublikowano
  • Autor

Śruby nowe dawałeś? 

Opublikowano

Dolne tak. Górne nie

Opublikowano

Dajesz lekko do przodu i hamulec do tyłu i hamulec.

Jeżeli koło sie rusza przód/tył - banan do wymiany .

 

Opublikowano
19 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

Dajesz lekko do przodu i hamulec do tyłu i hamulec.

Jeżeli koło sie rusza przód/tył - banan do wymiany .

 

Czasami będzie też  stuk przy hamulcu i ruszeniu. U mnie były też drgania powyżej 100kmh

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, Lukaa5 napisał(a):

Dajesz lekko do przodu i hamulec do tyłu i hamulec.

Jeżeli koło sie rusza przód/tył - banan do wymiany .

 

W sensie że trzymać na hamulcu noznym i zmieniać biegi przód-tył? 

Opublikowano
6 godzin temu, puczyl1990 napisał(a):

W sensie że trzymać na hamulcu noznym i zmieniać biegi przód-tył? 

Nie, bieg na drive ruszasz autem lekko do przodu (mały ruch) i ostro hamulec , to samo do tyłu. (taki start stopw dwie strony)

Musisz to robić na asfalcie czy betonie i niech ktoś kumaty na koło popatrzy. Wyrażnie widać że koło się przesuwa . znaczy że gumowa tuleja jest rozwulkanizowana  

Edytowane przez Lukaa5

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 9.11.2024 o 18:12, Lukaa5 napisał(a):

Nie, bieg na drive ruszasz autem lekko do przodu (mały ruch) i ostro hamulec , to samo do tyłu. (taki start stopw dwie strony)

Musisz to robić na asfalcie czy betonie i niech ktoś kumaty na koło popatrzy. Wyrażnie widać że koło się przesuwa . znaczy że gumowa tuleja jest rozwulkanizowana  

Na prostych kołach ?

U mnie coś stuka jak robię ten test co opisujesz, jak mam koła skręcone w prawo,

Opublikowano
Godzinę temu, duzy616 napisał(a):

Na prostych kołach ?

U mnie coś stuka jak robię ten test co opisujesz, jak mam koła skręcone w prawo,

Tak na prostych kołach , ale tu nie chodzi o stuki (choć może być)  bardziej o ruchy koła . Coś jak by sie cofało i szło do przodu śmiało jakieć 3cm w każdą strone widać że to nienaturalne jest.

Nie wiem możliwe że na skręconych kołach też ,wtedy ta guma dostaje.

Tylko że na skręconych to raczej cięzko jest ten efekt zobaczyć. 

Ale żeby stukało to już forma agonalna ,i raczej będzie  ściągać na prostej czy przy hamowaniu ,wtedy będzie widać organoleptycznie jak zajrzysz .

Do weryfikacji u mechanika, jak stuka to już łatwo.  

 

Edytowane przez Lukaa5

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.