Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Mocniejsze hamulce - co doradzicie ?


Kozi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Używałem :szukaj: - i nic sie nie dowiedziałem konkretnego :( Proszę pomóżcie, co warto zamontować w A4 B5 AFN (Avant) 140KM/300Mn żeby autko mocno hamowało. Teraz mam z przodu i z tyłu klocki ATE, tarcze, nie wiem - jakieś gładkie. Zmiana na 312 nie wchodzi w grę :( - mam na zimę '15 stalówki. Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody - to jest pomysł, może ktoś orientuje się w cenie?

Czy możecie polecić jakieś tarcze i klocki? Celuje w DS2000, ale nie wiem jakie tarcze... może ATE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody 512zł kpl do a4 b5

jesli chcesz mieć dobry zestaw to 312mm

ja tez mam na zime nowe 15 cali których bede musiał sie pozbyć :wallbash:

do zwykłej tarczy nie dawaj DS i to jescze w rozmiarze 288mm bo zobaczysz co bedzie sie działo

jak juz to bdb tarcza która wytrzyma twardy klocek a takie tarcze sa drogie np. brembo oro lub ZM sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymienić same tarcze, a zostawić klocki? Gdzieś czytałem, że ktoś tak zrobił i żyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozi, wstaw "normalny" zestaw tarcze Brembo + klocki Ferodo Premier (miałem w poprzednim aucie i bardzo sobie chwaliłem - przede wszystkim nie męczył się na mieście).

Same klocki sporo dają - miałem Ferodo (nie wiedziałem o tym) a założyłem ATE i pogorszenie jest odczuwalne.

Mam ten sam problem - zimowe 15' i postawię właśnie na powyższy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przed wymianą wężyków ze stalowym oplotem proponował bym zadbać o płyn hamulcowy

i regularnie go wymieniać.

Bo jak wiadomo z czasem wchłania on wodę i traci swoje właściwości. (ściśliwości)

___________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozi, wstaw "normalny" zestaw tarcze Brembo + klocki Ferodo Premier (miałem w poprzednim aucie i bardzo sobie chwaliłem - przede wszystkim nie męczył się na mieście).

Same klocki sporo dają - miałem Ferodo (nie wiedziałem o tym) a założyłem ATE i pogorszenie jest odczuwalne.

Mam ten sam problem - zimowe 15' i postawię właśnie na powyższy zestaw.

Jeśli i ja coś mogę podpowiedzieć , to do gładkich Brembo załóż DS Performance - mam taki zestaw w VW Sharan VR6 Syncro , hamulce że niejeden już uciekał z tyłu rowami( warunek - tył też wymień ).Do tego przejechałem już nim ok 70 kkm i jeszcze ponad połowa a jeżdżż głównie trasy do Włoch i po Alpach.Oczywiście płyn Motul DOT 5.1 .W mojej A4 mam 312mm z przodu na ZM Sport + Ferrodo DSP ale na razie tylko przód i powiem uczciwie ,że brak dobrego tyłu jest wyraźnie odczuwalny.Niedługo wymiana ale na 255m i też wiercone tarcze ZM + DSP . Pozdro i NIE OSZCZĘDZAJ NA ŻYCIU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE OSZCZĘDZAJ NA ŻYCIU .

masz u mnie browara :decayed:

tył jest tak samo wazny jak przód

zwłaszcza jak z przodu zakładasz duze tarcze to dla wyównania sił założ do tyłu dobre klocki w przeciwnym razie bedzie auto przy hamowaniu nurkować jak świnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymienić same tarcze, a zostawić klocki? Gdzieś czytałem, że ktoś tak zrobił i żyje :)

Wszystko można, tylko z wolna i ostrożna :decayed:

Ja bym jednak wymieniał kompletem, bo stare klocki na pewno są ułożone do starej tarczy. W rezultacie pewnie niedługo i tak będziesz je musiał wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam jeszcze do konca kloków - zmieniałem je jakieś 10 tyś temu.... prawie wcale nie widać zuzycia. Za to mocno tarcze zużyły przez ten czas.

Ktoś podpowie, jakie tarcze i klocki zakładać? Zastanawiam się nad ATE (wszystko) + przewody w stalowym oplocie, no i wymiana płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli idziesz grubo w stalowe przewody to odpusc sobie ATE tarcze i klocki to jest moja praktyczna rade pisze ze swojego doswiadczenia

było tego na forum poszukaj w dziale hamulce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ATE napewno lepsze będą klocki Ferodo Premium (sprawdzone na własnej skórze). Do tego tarcze Brembo - przynajmniej takie miałem w poprzednim samochodzie i było git. Teraz też planuję taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...