Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Schemat instalacji klimatronika Co rozłącza klime


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie potrzebuję schemat instalacji klimatronika A4 1.9 Tdi r96 Wie ktoś może co rozłącza sprężarkę które czujniki Czujniki wysokiego i niskiego ciśnienia to na pewno jest coś jeszcze?Klima mi się włącza i wyłącz czynnik jest świeżo nabity Co może być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik ciśnienia :cool1:

Gdzie ten czujnik sie znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik ciśnienia :cool1:

Gdzie ten czujnik sie znajduje

Przede wszystkim przenieś watek do "klimatyzacja".Czujnik ciśnienia znajduje się z prawej strony przodu samochodu,albo dojdziesz przez prawa kratkę zderzaka albo (łatwiej) ściągnąć prawą lampę,przy chłodnicy klimy. Napisz dokładnie co się dzieje,czy coś zmieniałeś,ja ostatnio dość walczyłem z tym tematem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem ten post tutaj bo potrzebne są mi schematy klimatronika coś rozłańcza mi klime ciśnieniowo niby wszystko dobrze więc czujniki niskiego i wysokiego ciśnienia odpoadają co jeszcze może rozłączyć klime jakie czujniki zawory mogą to powodować Co tam wywalczyłeś u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawzałeś kody klimatronika ?? Podaj maila coś wyślę , mam kilka schematów.

Co do przyczyn: może czujnik temp zewnętrznej oszukuje i przez to wyłącza klimę..., masz kilka przekaźników .... itp...

Myślę, że takich rzeczy może być całe mnóstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klimatroniku niema błędów,czujnik temperatury sprawny na Fisie dobrze pokazuje o jakie przekażniki chodzi od załączenia sprężarki sprawny sygnał z panela na przekażnik wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tyle

To może być czujnik

Miałem tak

Mało czynnika - szło włanczać i wyłanczać klimatronika ( jedynie efekt chłodzenia był mizerny)

Po napełnieniu - nie można było załączyć

Wynik walnięty prosestat ( czujnik pod lampą) sprawdzenie polegało na zwarciu dwóch z 4 przewodów( nie pamietam teraz kolorów ale jak zerkne pod lampe to bede wiedział bo sobie zaznaczyłem na wszelki wypadek) i załączeniu klimatronika na panelu -- zadziałała

Jeżeli chodzi o vaga to przed napełnieniem 0 błędów a po napełnieniu nie sprawdzałem gdyz kolo od razu wiedział co zewrzec i tak zrobił zanim nabyłem czujnik jakiś czas tak jeździłem na kompie nie miałem błędów jak było zwarte

ale pewnie gdyby nie to mogłbyć jakis komunikat o cisnieniu

mój wniosek czujnik za szybko podawał przseladowanie cisnienia ( chyba)

Robil znajomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego glapsson Czynnik świeżo nabite,prosestat wysokiego i niskiego wymienione, panel klimatronika zmieniony,a klima się wyłącza i włącza i tak na zmianę problem nadal nie rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko dwa przekaźniki 373 obsługujące klimę jeden od wiatraka drugi od sprężarki sprawdzone?? Wiatrak się kręci?? Jaką tam masz sprężarkę zexela??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko dwa przekaźniki 373 obsługujące klimę jeden od wiatraka drugi od sprężarki sprawdzone?? Wiatrak się kręci?? Jaką tam masz sprężarkę zexela??

Przekaźnik od sprężarki wymieniony wentylatory działają Na 99% sprężarka zexsela ale sprawdzę to dokładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam taki sam problem ze spreżarka klima włacza sie i wyłacza jak sie dodaje gazu klima swieżo nabita prosestat wymieniony oraz przekaznik 267 nadal to samo wentylator dziala kod błedu na klimatroniku 22.3 22.1 co jeszcze moze byc przyczyna ?[br]Dopisany: 18 Lipiec 2009, 10:41_________________________________________________Problemem okazal sie zapchany dlawik opilkami metalu w przy zaworze wysokocisnieniowym do napelniania gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy jak ten prosestat byłby walnięty to nie załączy mi wiatraka od klimatyzacji? bo on nie działa ( podłączony na krótko hula) i które przewody trzeba zewrzec jak coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie, mam tak samo, nie ma napiecia na wiatrak, podlaczony na krotko chodzi. Prosilbym o schemat na [email protected] ew.PW z jakimis wskazowkami gdzie szukac, ktory przekaznik itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, presostat odpowiada za włączanie wentylatora i następnie drugiego biegu wentylatora, jeżeli takowy samochód posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki a które przewody z wtyczki od presestatu trzeba zewrzeć by sparwdzić czy działa? i czy można go wykręcić bez wycieku czynnika klimy? ps czy klima włączy się ( sprężarka) gdy nie ma czynnika? u mnie śniezynka sie włącza ale sprężarka chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten prestostat jest? U mnie klima chodzi ale wentylator sie nie wlacza. Gdzie szukac? Dajcie jakies zdjecie jesli mozna. No i pytanie poprzednika czy ten czujnik mozna spokojnie wykrecic bez ubytku czynnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...