Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wskaźnik zmiany biegów na zegarach sie nie przesuwa, co z tym zrobić???


daniun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Jezdze A4 z 2000 roku z automatem. Wczoraj zaparkowalem auto pod sklepem, a po powrocie skojarzyjem sie, ze pomimo tego, ze auto stalo na "P", czyli park :wink4: poprzekreceniu kluczyka zobaczylem na wyswietlaczu na zegarach ze jest podswietlone "D", ale skrzynia chodzi dobrze, bo w rzeczywistosci stal na "P". Wyglada na to, ze wyswietlacz sie zablokowal, albo moze jakis czujnik sie wykrzaczyl :) Zastanawiam sie co z tym fantem zrobic, nie jest to w zaden sposob uciazliwe w jezdzie, bo wszystko chodzi normalnie, tylko wizualnie mnie to irytuje, nie lubie jak moja "niunia" sie zle czuje :) Pomozcie, jak mozecie :) Pozdro wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Mam ten sam problem co opisałeś. Czy udało ci się jakoś ten problem usunąć? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie tak dzieje tylko wtedy gdy ktos zgasi silnik przy skrzyni biegów w pozycji "D" - niestety robia tak prawie wszyscy komu powierzam swoje ałdi - na przegladzie, na badaniach itp :( niestety u mnie po takim zabiegu szarpie skrzynia przy wrzucaniu wstecznego, przy wrzucaniu innych pozycji jak i samej jezdzie wszystko jest jak gdyby nigy nic. co ciekawe, usterka sama sie naprawia po dluzszej jezdzie z caly czas zalaczonym D - mniejwiecej pół godzinki i wyswietlacz wraca do normy. ale zauwazylem jedno - jak mam wyswietlacz zablokowany na D, to nawet jak wybierakiem wrzuce 1 to skrzynia zmienia biegi normalnie w zakresie 1-4 !! i w sumie to mnie zmartwilo najbardziej bo to oznacza juz cos grubszego niz tylko zawieszony wyswietlacz, ale jak to zwykle bywa nie mialem czasu sie tym zajac... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag wykazuje jakieś błędy?

W piątek będę miał trochę czasu to sprawdzę i napisze[br]Dopisany: 18 Styczeń 2011, 19:42_________________________________________________

u mnie sie tak dzieje tylko wtedy gdy ktoś zgasi silnik przy skrzyni biegów w pozycji "D" - niestety robią tak prawie wszyscy komu powierzam swoje Audi - na przeglądzie, na badaniach itp :( niestety u mnie po takim zabiegu szarpie skrzynia przy wrzucaniu wstecznego, przy wrzucaniu innych pozycji jak i samej jeździe wszystko jest jak gdyby nigdy nic. co ciekawe, usterka sama sie naprawia po dłuższej jeździe z caly czas zalaczonym D - mniejwiecej pół godzinki i wyswietlacz wraca do normy. ale zauwazylem jedno - jak mam wyswietlacz zablokowany na D, to nawet jak wybierakiem wrzuce 1 to skrzynia zmienia biegi normalnie w zakresie 1-4 !! i w sumie to mnie zmartwilo najbardziej bo to oznacza juz cos grubszego niz tylko zawieszony wyswietlacz, ale jak to zwykle bywa nie mialem czasu sie tym zajac... :confused4:

U mnie skrzynia działa prawidłowo mimo iż autko ma już 14 lat (15 leci), choć od czasu do czasu szarpnie. Co się tyczy wskazań biegów na wyświetlaczu to zaczęło się tak robić po tym jak odkopałem autko - stał 2 m-ce bo kupiłem nowy a do tego zasypało mi wjazd w podwórku (wyjąłem aku i czekałem aż śnieg stopnieje). Po wrzuceniu biegu na D wyświetlacz też mi się zmienił na D ale po powrocie na P wyświetlacz wskoczył mi na R. Po mocnym przesuwaniu wajchy w przód i w tył wyświetlacz zatrzymał mi sie na D i tak juz został. W piątek podepnę kompa to się dowiem czy jest jakiś błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...