Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Serwisowanie w ASO vs poza ASO

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hejka,

Zastanawia mnie pakiet przeglądów na 60 miesięcy:

image.thumb.png.fc9640231e20b12bb1a223656231ef71.png
Pakiet przeglądów serwisowych Audi 2 przeglądy + 2 wymiany oleju / 60 miesięcy
8700 PLN
Opis
Pakiet Przeglądów Serwisowych Audi zawiera prace serwisowe:
- Przegląd serwisowy x2
- Wymiana oleju x2
Jako, że to są tylko 2 wymiany oleju więc to na pewno nie starczy na 60 miesięcy.

W takim razie może warto serwisować poza ASO. Rodzi się pytanie, czy taki temat jest Wam znany, dużo taniej wychodzi?
Czy bardzo wówczas producent jest oporny jeżeli auto ulega poważnej usterce i trzeba skorzystać z naprawy gwarancyjnej?

pozdrowienia
y

Opublikowano

no poza ASO bedzie oczywiscie taniej. Dodatkowo dobry warsztat automatycznych skrzyn wymieni Ci tez filtry w mechatronice - jezeli to S-tronic (ASO tego nie robi).

 

Opublikowano

Kolega ma chyba Tiptronic w opisie auta. Powiem tak: drogo jak szlag, jak masz auto po gwarancji to nie ma sensu, ostatnio za wymianę oleju w co prawda S-tronicu i przegląd bez wymiany oleju silnikowego zapłaciłem ok 3.700 zł. Za olej i filtry ceny są dwa razy wyższe od rynkowych, robota od 650 do nawet 775 zł/h. 

Opublikowano
  • Autor

Tak, myślę o zakupie kolejnego nowego auta.

Ten pakiet przeglądów wyglądał sensownie bo 60 miesięcy ale to pewnie jakaś ściema bo 2 wymiany oleju to nawet przy obecnych zawyżonych standardach na 5 lat nie wystarczy.

Olej do wymiany też tylko w S-tronic'u, więc z ZFie pewnie również nie wymienią w pakiecie.

Opublikowano
27 minut temu, yata napisał(a):

Olej do wymiany też tylko w S-tronic'u, więc z ZFie pewnie również nie wymienią w pakiecie.

Audi nie przewiduje wymiany oleju w Tiptronicu

Opublikowano

W okresie gwarancyjnym moim zdaniem tylko w ASO. Poza okresem gwarancyjnym już każdy musi sam zdecydować, co jest mu ważne. Argumenty za, to oczywiście pełna dokumentacja w ASO, co jak wiemy prawie każdy chciałby przy kupnie pojazdu mieć udokumentowane wszystkie serwisy najlepiej w ASO, bo wszędzie to sprawdzisz. Tak to narzekają na ASO, że oni tam nic nie potrafią i ich pojazdy widzą ASO tylko przejazdem, albo tylko jak ktoś im wjedzie w d..ę, bo koszty pokrywa ubezpieczyciel sprawcy.  Odzywają się wtedy głosy "oddaj do ASO". 

Po ponad 16 latach jazdy Audi i serwisowania w ASO, nawet poza okresem gwarancyjnym, zebrałem doświadczenie, że serwisowanie tam w okresie poza gwarancyjnym może, ale nie musi, się opłacać. Nie wiem jak w PL ale w Niemczech istnieje coś takiego jak Kulanz, czyli dobra wola producenta. Z doświadczenia wiem, że serwisując auto w ASO, tak mniej więcej do 7 lat od daty produkcji, możesz w razie konieczności naprawy poprosić właśnie o Kulanz. ASO wtedy rozpatruje prośbę kierując się właśnie tym, jak i gdzie auto było serwisowane i przy pozytywnym rozpatrzeniu prośby (w zależności od wieku i nalotu auta) przejmują część kosztów naprawy.

 

Argumentem przeciw, jest tak jak już wyżej napisane serwis skrzyni i to obojętnie czy s-tronic czy tiptronic jak w Twoim i moim przypadku. ASO nie wymienia wszystkiego przy serwisie s-tronic, a wymiany oleju w tiptonic nie przewidują w ogóle. Dlatego radzę skrzynie serwisować w dobrym warsztacie i tak przy tiptronic powinno wykonać się dynamiczną wymianę oleju między 80-120 kkm, tak przewiduje producent skrzyni ZF.

 

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Przeglądy są co 30 tysi, pierwszy przegląd kosztuje coś koło 1,5 - 2k, chyba że przywieziesz swój olej to wtedy koło 1k, a drugi przy s-tronicu i wymianie w nim oleju koło 4,5 k więc nie widzę tu żadnej oszczędności. Moim zdaniem nie ma to sensu płacić im kilka lat do przodu. A co będzie jak sprzedasz auto, ukradną albo rozbijesz? Kasa pójdzie się kochać :)

Opublikowano
58 minut temu, Lovely Man napisał(a):

Przeglądy są co 30 tysi

Ja robię raz w roku lub najpóźniej po max. 15 kkm. Najczęściej jest to u mnie ok. 12 kkm. Zgadza się, zainwestowanych w ten sposób pieniędzy nigdy przy sprzedaży auta nie odzyskasz, dlatego każdy musi sam rozważyć sens. Ja tak zawsze robiłem i tak już chyba pozostanie. Nigdy nie miałem za to problemu że sprzedażą auta:wink:

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Olej też zmieniam co 10-15 kkm ale piszemy o wymaganych przeglądach w AUDI

Opublikowano

Ale to nie ma w sumie znaczenia. Jeżeli klient sobie życzy wymianę co 15 kkm, to tak też robią bez problemu. Pomimo tego, że producent przewiduje LL co 30 kkm. Nigdy nie miałem z tym problemu, umawiam się na termin, odstawiam auto i tyle. Robią co zlecam, płacę i odbieram:wink:

Opublikowano

U mnie jest lepszy serwis, robią tylko oleje, zawsze do nich jest kolejka, ale robią na poczekaniu, mają kilka stanowisk i sprzedają hektolitry oleju, cena za wymianę niewiele wyższa od ceny samego oleju, więc jade autem na gwarancji, odsysają olej przez bagnet i zalewają za kilka stówek  :) Olej nowy, auto zadowolone, serwis audi mniej ;)

Opublikowano
Godzinę temu, Lovely Man napisał(a):

U mnie jest lepszy serwis, robią tylko oleje, zawsze do nich jest kolejka, ale robią na poczekaniu, mają kilka stanowisk i sprzedają hektolitry oleju, cena za wymianę niewiele wyższa od ceny samego oleju, więc jade autem na gwarancji, odsysają olej przez bagnet i zalewają za kilka stówek  :) Olej nowy, auto zadowolone, serwis audi mniej ;)

A co się stanie jak spuszczą olej przez śrubę spustową?

Opublikowano

Będzie spuszczony zamiast wyssany ;) Jadę autem na gwarancji, lepiej nie zostawiać śladów :)

Opublikowano

Dyrektywa unijna GVO znosi monopol ASO na przeglądy gwarancyjne. Czynności serwisowe muszą być wykonane zgodnie z procedurami producenta na oryginalnych częściach, ale tutaj ustawodawcy również zastosowali okienko bo można np filtr oleju zastosować Mahle albo Mann, ale lepiej nie kusić i zostać na czas gwarancji przy częściach ORI. Chyba już w 10 autach zmieniałem olej po docierce i dwa razy same filtry na mechatronice w stronicu bo wielcy fachowcy w ASO boją się 11 śrubek odkręcić. Co do późniejszych wizyt tych aut w ASO czy to na przeglądy okresowe czy na jakieś doraźne naprawy gwarancyjne to mechanicy mieli to albo totalnie w pompie albo sami chwalili że dobrze że po 1000 km zlało się ten brokat.

Opublikowano
6 minut temu, matekboss napisał(a):

wielcy fachowcy w ASO boją się 11 śrubek odkręcić

Nie wiem dlaczego kolego musisz krytykować pogardliwie pracowników. Takie są wytyczne jakie producent nakłada na serwisantów. Nie jest to przewidziane i każdy to wie. Nie boją się tylko im nie wolno robić samowolek. Dobrze o tym wiesz i nie widzę tu powodu do podważania kompetencji tam pracujących. 

Opublikowano

A po jakim przebiegu zalecacie zmienić olej w nowym 2.0 TDI 204 KM? 

Opublikowano
1 minutę temu, Lovely Man napisał(a):

A po jakim przebiegu zalecacie zmienić olej w nowym 2.0 TDI 204 KM? 

Po 1500 km pierwszy raz potem co 10,12.

11 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie wiem dlaczego kolego musisz krytykować pogardliwie pracowników. Takie są wytyczne jakie producent nakłada na serwisantów. Nie jest to przewidziane i każdy to wie. Nie boją się tylko im nie wolno robić samowolek. Dobrze o tym wiesz i nie widzę tu powodu do podważania kompetencji tam pracujących. 

Może mamy różne doświadczenia jeśli chodzi o ASO, nie wiem jaki jest poziom wiedzy pracowników w Poznaniu albo Szczecinie tudzież Krakowie, ale w mojej okolicy na flance wschodniej mistrz serwisu kontaktuje się z bardzo ogarniętym "prywaciarzem" mechanikiem z grupy VW i pyta się jak to naprawić bo siedzą już kilka godzin i nie mogą dojść co i jak, a on im daje rozwiązanie w 15 minut, nie mówię że to źle bo sam bardzo często wiszę na telefonie z tymże człowiekiem i w końcu słyszę w słuchawce: "daj mi tego głąba". Co do tych nieszczęsnych filtrów w skrzyniach rozmawiamy tu o autach za grube setki tysiące zł a nie jakiejś Dacii albo innym BYD, serwis sam powinien wyjść na przeciw i dać wybór klientowi zmieniać czy nie, bo jeśli potrafią zmienić UPG to wymiana tych filtrów jest co najmniej śmieszną robotą.

Opublikowano

Każdy z nas ma inne doświadczenia z ASO i może zapewne tak pozytywne, jak i negatywne przykłady przytoczyć. Ja akurat w obecnym ASO jestem zadowolony i nie mogę narzekać na brak kompetencji pracowników. Długowieczność pojazdów nie leży w interesie producenta, dlatego jest jak jest z wytycznymi serwisowania. Najlepszym przykładem są właśnie skrzynie biegów. Tiptronic jest zalany dożywotnim olejem i każdy z nas wie, że to absurd. Pracownicy jednak nie są tu winni muszą stosować się do tego, co im producent nakazuje.

Opublikowano

Faktycznie może lekko przesadziłem z tymi wielkimi fachowcami z ASO, ale wpienia mnie że po prostu z ludzkiej przyzwoitości nie puściłbym auta naprawionego w 70% mając tego świadomość bo części są od ręki itd. Niedługo to będą wciskać ludziom kit że oleju to się w ogóle nie zmienia tylko dolewa, taka nowa procedura. Mieli problem z poborem oleju to cyk norma 1l/1000km i elo, nawet ludzie którzy swoją wiedzę o motoryzacji oceniali w skali 1-10 na -2 twierdzili że to bardzo duży pobór.

Opublikowano
7 minut temu, matekboss napisał(a):

ale wpienia mnie że po prostu z ludzkiej przyzwoitości nie puściłbym auta naprawionego w 70% mając tego świadomość bo części są od ręki itd.

Dlatego najrozsądniejszym wyborem jest serwisowanie skrzyni w dobrym zakładzie poza ASO:wink:

U mnie w niedalekiej przyszłości planuję dynamiczną wymianę oleju  w tiptronicu, bo 95 kkm stuknęło i szukam już warsztatu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.