Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Różnica w spalaniu po zamianie na większe koła


Dasiek

Rekomendowane odpowiedzi

macie moze jakies swoje doswiadczenia zwiazane z roznica w spalaniu auta na wiekszych kolach. obecnie mam w swojej czworeczce oryginale felgi 15 z opona 195. jednak mam zamiar zalozyc 225/40/17. jezdze obecnie sporo wiec jak to kazdy kierowca chce zeby autko palilo jak najmniej. Dowiedziale sie ostatnio ze na takiej oponie moze palic nawet o 1 litr wiecej. Czy to jest mozliwe? Bo nie wiem czy zamieniac czy sie raczej wstrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie moze jakies swoje doswiadczenia zwiazane z roznica w spalaniu auta na wiekszych kolach. obecnie mam w swojej czworeczce oryginale felgi 15 z opona 195. jednak mam zamiar zalozyc 225/40/17. jezdze obecnie sporo wiec jak to kazdy kierowca chce zeby autko palilo jak najmniej. Dowiedziale sie ostatnio ze na takiej oponie moze palic nawet o 1 litr wiecej. Czy to jest mozliwe? Bo nie wiem czy zamieniac czy sie raczej wstrzymac.

było już o tym wiele razy...spalanie zwiekszy sie napewno a jak masz tylko 110KM to odczujesz znaczny spadek mocy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spalaniem wcale tak nie jest szczegolnie w dieslach :P Ja zima jezdze na 15" i pali mi wiecej niz latem na 17" :P

tez mam 1.9tdi i w jezdzie szczegolnie w miescie w godzinach szczytu spala mi jakies 6,7l wiec imo do przyjecia :)

Wiadomo warunki inne, ale wydaje mi sie ze roznica drastyczna nie jest na 18" palil mi tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając, że rocznie robisz 80tys km

w miesiącu (w zaokrągleniu) wychodzi 6500

to różnica w koszcie paliwa to 230-240zł (miesięcznie)

To dużo ? 80tys rocznie to już naprawdę sporo.

(7L/100km średnie spalanie- takie wziąłem Twoje dzisiejsze spalanie)

W mojej ocenie poza tym, nie jest to 1L więcej "na 100"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak będzie ze spalaniem z felgą 17" przy silniku 1.6 ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak będzie ze spalaniem z felgą 17" przy silniku 1.6 ? :mysli:

wydaje mi sie ,że odpowiedz dostałes wyżej :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie moze jakies swoje doswiadczenia zwiazane z roznica w spalaniu auta na wiekszych kolach. obecnie mam w swojej czworeczce oryginale felgi 15 z opona 195. jednak mam zamiar zalozyc 225/40/17. jezdze obecnie sporo wiec jak to kazdy kierowca chce zeby autko palilo jak najmniej. Dowiedziale sie ostatnio ze na takiej oponie moze palic nawet o 1 litr wiecej. Czy to jest mozliwe? Bo nie wiem czy zamieniac czy sie raczej wstrzymac.

w moim przypadku V6 2.4 na kolach 205/55/16 spalal srednio 9.3-9.8. Teraz po zmianie na 225/40/18 pali 10.5-11.3. Wieksze opory toczenia i sporo wieksza waga robia swoje. Roznica w dynamice sporadyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak będzie ze spalaniem z felgą 17" przy silniku 1.6 ? :mysli:

Ja jeżdzę w zimie na 195/65/15, w lecie 215/45/17. W tym roku dość długo śmigałem na zimówkach, nawet w ciepłe dni więc miałem porównanie przy tej samej temperaturze i mniej więcej takich samych odcinkach. Wyszła mi różnica niecałego litra, dokładnie tak 0.7-0.8 litra. Przy 1.6 może być troszkę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie spalanie nie wzrosło, no chyba że o 0.2-0.3 litra - taka była różnica przy ostatnim tankowaniu. Stawiam jednak bardziej na prędkości, bo ostatnio trochę polatałem w trasach z grubymi prędkościami.

W codziennym użytkowaniu brak jakiegokolwiek odczucia spadku dynamiki.

A przeszedłem z kół 195/65/15 na 225/40/18 przy 110 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1.6 trzeba liczyc około 1,0l -1,5l zwłaszcza jeśli większosc jazdy po mieście no i jednak jest spory spadek na przyspieszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1.6 trzeba liczyc około 1,0l -1,5l zwłaszcza jeśli większosc jazdy po mieście no i jednak jest spory spadek na przyspieszeniu

dokladnie

opory toczenia sa wieksze

1.6 bedze sie meczyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie spalanie nie wzrosło, no chyba że o 0.2-0.3 litra - taka była różnica przy ostatnim tankowaniu. Stawiam jednak bardziej na prędkości, bo ostatnio trochę polatałem w trasach z grubymi prędkościami.

W codziennym użytkowaniu brak jakiegokolwiek odczucia spadku dynamiki.

A przeszedłem z kół 195/65/15 na 225/40/18 przy 110 KM.

Kolejne pomiary dokonane -> spalanie skoczyło o max. pół litra, a i tak nie jestem do końca przekonany, że to od kół, bo jakieś 80% baku było spalone w mieście, w korkach i gazem lekko ostatnio nie operowałem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...