Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z leaving home w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Ostatnio zmieniałem bcm1 z "8K0907063C" na "8K0907063D".

 

Mam pewien problem z leaving home.

 

Nie działa poprostu, wychodzę wieczorem do auta, otwieram i nie zapalają się światła, tylko kierunkami mrygnie.. Leaving home działa, wyciągam kluczyk, otwórze drzwi i się zapalają światła. Odkryłem, że gdy włożę kluczyk do stacyjki i wyłączę, zamknę auto i otworze to światła się zapalą, tak jakby leaving home działał ale tylko przez chwilę, po od czekaniu minuty już drugi raz przy otwieraniu auta się nie zapalają.

 

W czym może być problem? Myślałem, że coś z czujnikiem światła, wyłączyłem go vcds, ale nadal tak samo było. Mam coming home ustawiony na 30sec, jak leaving zadziała to działa 60sec, to gdzieś osobno trzeba go ustawić??

 

Czekam na pomoc i pozdrawiam serdecznie

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Kodowania i adaptacje ze starego BCM1 przejęte?

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Kodowania i adaptacje ze starego BCM1 przejęte?

 

Kodowanie dokładnie miałem zapisane, wszystkie funkcje w każdym bicie mam uruchomione tak samo jak w poprzednim bcm1, jedynie w kodowaniu dwie pierwsze liczby się różnią. Co do adaptacji nie jestem pewien, dlatego proszę o  pomoc. Gościu co ściągał mi CP mówił, że wszystko ogarnie. Dopiero kilka dni później zorientowałem się, że leaving home coś nie trybi. Narazie chciałbym spróbować ogarnąć to samemu bo do Pana od cp mam spory kawałek..

Opublikowano
15 minut temu, Diego Risek napisał(a):

jedynie w kodowaniu dwie pierwsze liczby się różnią.

Wyjaśnij co masz na myśli.

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Wyjaśnij co masz na myśli.

 

 

W starym bcm kodowanie zaczynało się od "26" A tym od "66" z tego co pamiętam

Opublikowano

Więc dlaczego nie zostało przejęte ze starego?

 

Wrzuć auto-scan z aktualnymi kodowaniami i stary auto-scan ze starym sterownikiem BCM1.

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Więc dlaczego nie zostało przejęte ze starego?

 

Wrzuć auto-scan z aktualnymi kodowaniami i stary auto-scan ze starym sterownikiem BCM1.

 

Auto scan całego auta?

Opublikowano

Tak

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Tak

 

Zrobię niebawem, lecz starego nie dam rady uzyskać ?

Opublikowano

Nie masz nigdzie zapisanego starego auto-scanu?

Opublikowano
  • Autor
35 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie masz nigdzie zapisanego starego auto-scanu?

 

Właśnie teraz szukam i nic z tego niestety. Niedługo podrzucę aktualny.

 

Tak z ciekawości, jeżeli leaving home działa przez minute około jeszcze gdy wyjmuje kluczyk ze stacyjki A później już nie, to może auto ma jakieś oszczędzanie prądu włączone? Miałem coś takiego w innym aucie, czy audi nie ma nic takiego?

Opublikowano
  • Autor
Opublikowano
5 godzin temu, Diego Risek napisał(a):

Właśnie teraz szukam i nic z tego niestety. Niedługo podrzucę aktualny.

Bez starego nie ma jak porównać kodowania. Dlaczego wymieniałeś BCM1?

Opublikowano
  • Autor
23 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Bez starego nie ma jak porównać kodowania. Dlaczego wymieniałeś BCM1?

 

Dorzucałem grzane fotele, wiązka od Kaju, i nowy panel klimatyzacji. Mam zdjęcie starego kodowania bcm1.

 

Stare kodowanie to "26C0E2BD812DAF01000101000000005F3F1C060800000141000000"

 

Tylko trzeba brać pod uwagę, że dokodowane było grzanie foteli na nowym bcm1.

 

Z tym leaving home to może coś w adaptacjach trzeba ustawić?

Opublikowano

Tak miałeś:

 

obraz.png.02e57413e190e981bf3184a1572316a9.png

 

A tak masz:

 

obraz.png.600bde7fa832f45b0763f3e640be3330.png

 

Ale wiesz że to działa tylko jak jest ciemno?

Opublikowano
1 godzinę temu, Diego Risek napisał(a):

Z tym leaving home to może coś w adaptacjach trzeba ustawić?

Można ale zmien najpierw kodowanie w bajcie 0 tak jak wyżej pokazane.

Opublikowano
  • Autor
14 minut temu, RaThek napisał(a):

Tak miałeś:

 

obraz.png.02e57413e190e981bf3184a1572316a9.png

 

A tak masz:

 

obraz.png.600bde7fa832f45b0763f3e640be3330.png

 

Ale wiesz że to działa tylko jak jest ciemno?

 

Tak wiem, że ciemno musi być :)

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Można ale zmien najpierw kodowanie w bajcie 0 tak jak wyżej pokazane.

 

 

Zaraz zmienię z 66 na 26, akurat w tym bajcie nie pokazuje mi bitów mój vcds. Ale wystarczy czy zmienię w kodowaniu te dwie cyfry tak?

Opublikowano
  • Rozwiązanie

Albo wpisujesz wartość HEX 26 zamiast 66, albo deaktywujesz bit 6, obojętnie.  

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Albo wpisujesz wartość HEX 26 zamiast 66, albo deaktywujesz bit 6, obojętnie.  

Dziękuję bardzo. Co dalej? :) 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.