Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odgruzowanie Audi A4 B5 1.8T i przygotowanie do programu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema. Kupiłem takiego sztrucla za parę zł od kolegi z prawdziwym przebiegiem 280tyś (potwierdzony), był jednak trochę zaniedbany  mechanicznie, więc z nim walczę. Zaraz Ktoś zapyta po co mi taki sztrucel, po prostu potrzebny dupowóz na budowę, ale w miarę pewny, a że mocy brakuje, postanowiłem trochę koksu dorzucić :D Co w nim zrobiłem?:

 

Na początek test sprężania, aby sprawdzić czy warto w gruza inwestować

Na każdym cylindrze kompresja w okolicach 12 bar

Ciśnienie oleju w normie, jałowe 1,3 bara, 3000tyś obrotów coś koło 2,5 dokładnie nie pamiętam

Póżniej płukanka naftą, drugi i trzeci cylinder nie trzymał nafty, po paru dolewkach juz było OK ( oleju już nie bierze, a brał go 1L na 1000km

W dolocie sucho jak pieprz, więc turbo teoretycznie zdrowe, luzów też nie wyczułem.

 

Co jeszcze zrobiłem?

- Czyszczenie góry z nagaru

- Napinaczcz na nowy ORI z ASO bez cewki 

- Łańcuch

-  popychacze komplet na INA

-  rozrząd z przodu SNR + pompa wody Hepu

- Olej + filtr po płukance

- czujnik ciśnienia oleju

- Trójnik odmy pod kolektorem (zawór jednokierunkowy sprawny)

 

 Na ten moment to wszystko co zrobiłem i sprawdziłem, szczegółowej analizy nie robiłem, ponieważ brakowało mi już czasu

Dziś zrobiłem logi i niestety najlepsze to one nie są.

Są stuki i nie wiem do końca od czego zacząć, aby je wyeliminować przed programem. Co może być przyczyną? Świece, kat?

Jedyna rzecz jaka przychodzi mi na myśl, to katalizator, ponieważ jeszcze jest w aucie, miałem go wywalać przed programem, ale najpierw muszę go wyspawać. Jedyne zdjęcie jakie mam tego kata, co o nim sądzicie?

Dodam jeszcze, że rozrząd ustawiony na znakach, auto normalnie pracuje i przyspiesza jak na te 150km, przynajmniej takie mam wrażeni :D

Wrzucam jeszcze logi

LOG.TUNEZILLA.COM

 

LOG.TUNEZILLA.COM

 

LOG.TUNEZILLA.COM

 

obraz_2025-09-07_182904783.png

Opublikowano

Te popychacze z INA to średni wybór, u mnie wytrzymały 80k i już klepią jakby miały 200k nalatane.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor
36 minut temu, Langista napisał(a):

Te popychacze z INA to średni wybór, u mnie wytrzymały 80k i już klepią jakby miały 200k nalatane.

Co polecasz? No kiedyś zamówiłem do B6 i chodzą, aczkolwiek jeszcze 80tyś nie mają 😜 Jedynie do napinacza mam zastrzeżenia, bo delikatnie go słychać na jałowych. Do B6 też brałem z ASO z końcówką "B", ale tam jest totalna cisza, nie wiem, może przez to, że kupiłem ten najtańszy do B5 z końcówką "D"

Edytowane przez szpakuziom

Opublikowano

Napinacz tez kupiłem ostatnio jakis tani i klepie jak cholera...

Edytowane przez Gorczyk

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Gorczyk napisał(a):

Napinacz tez kupiłem ostatnio jakis tani i klepie jak cholera...

Sprawdzałeś ciśnienie oleju?

Opublikowano

Nie wiem co polecić, zawsze brało się INA i było ok, ale jakościowo to się nie popisują. Następnym razem brał bym KS albo SWAG.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.