Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Autoalarm + domykanie szyb + centralny z pilota


llooll19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dałem założyć sobie zaraz po zakupie na pare groszy "system" z funkcjami jak w temacie pewnemu garażownikowi, którego mi polecono ze względu na cene.

Po kilku miesiącach przestał sie centralny z pilota domykać... postanowiłem sie dzis wybrać do warsztatu zajmującego sie autoalarmami i ....

... i tu sie zrobiło przykro bo po długiej chwili ciszy , która nastąpiła po dostaniu sie do modułów systemu alarmowego, szef zakładu złapał sie za głowe i zadał mi pytanie czy to jakiś stolarz zakładał ....:/ Stwierdzili że jest kilka elementów za dużo, część rzeczy nie była izolowana , część kabli zostało obciętych i zostawionych a wszystko zostasło pomotane jakimś plasterm ala z apteki. Najgorsze co stwierdzili to to że gość sie powpinał w jakieś dziwne miejsca i stwierdzili, że nikt nie podejmie się próby naprawy tego bałaganu ponieważ w najlepszym wypadku wróce kolejnego dnia że np lampy mi sie same zapalają a w najgorszym coś sie pojara......

Zaproponowali mi autoalarm z opcjami jak z tematu za 600 zł z montażem z dobrej firmy oraz zapewniali że w przeciwienstwie do mojego jest honorowany przez ubezpieczycieli od AC ...

Podam jesze może namiary tych dwóch elektryków:

fuszerka : starogard, ul. lubichowska A. Ciecholewski

ocena instalacji : Gdańsk , za SKM oliwa

Co sądzicie o tym wszystkim? Miał ktoś doczynienia z tą firmą ? Czy drogo to ? Może ktoś ma jakiegoś zaufanego elektryka w gdańsku ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie efekty alarmów z allegro a dokładnie taniej chińszczyzny. Raz działa raz nie, a co do montażu to już swoją drogą. Co mogę ci polecić to alarm seo + fachowy montaż i będziesz bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzili to to że gość sie powpinał w jakieś dziwne miejsca i stwierdzili, że nikt nie podejmie się próby naprawy tego bałaganu ponieważ w najlepszym wypadku wróce kolejnego dnia że np lampy mi sie same zapalają a w najgorszym coś sie pojara.....

zakladajac nowy alarm-beda musieli wypiac to "cos",co jest

Zaproponowali mi autoalarm z opcjami jak z tematu za 600 zł z montażem z dobrej firmy oraz zapewniali że w przeciwienstwie do mojego jest honorowany przez ubezpieczycieli od AC ...

stary numer-"nie naprawimy,ale mamy cos lepszego"-przecierz jedno jest polaczone z drugim,"namotane"? przecierz beda musieli wpiac sie w te same miejsca,gdzie byl poprzedni-kilka miesiecy dzialalo bez zarzutu,dopiero pozniej sie niedomykal central z pilota...nie chce bronic "garazowca" ,ale panowie z tej drugiej firmy-pewnie sie znaja na robocie,ale na podstawach psychologii marketingu tez-jednym z podstaw tego zagadnienia jest pytanie-"panie,kto panu to zrobil?" podswiadomie uznasz wyzszosc Pana,ktory tak zapytal,dodajac do tego "dobry" alarm ,w przystepnej cenie, akceptowany przez Ubezpieczycieli...moja rada-podjedz do dwoch innych elektrykow,zapytaj sie o mozliwosc naprawy tego,co juz masz-dla goscia,ktory na prawde zna sie na robocie-podlaczenie alarmu nie stanowi duzego wyzwania-pomysl o tym,zanim wydasz 6 stow :wink4:

tu chodzi o zabezpieczenie auta ,a nie o znizki w Ubezpieczalni-jakbys nie patrzyl-"poprawienie" tego moze byc tansze...przecierz nie masz pewnosci,ze ten alarm,to jakas kicha,a propos - co to za alarm? masz jakies papiery,instrukcje,czy cokolwiek do tego alarmu,moze znajdziesz jakiegos linka ,to zobaczymy co to w ogole jest za alarm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie

Alarm to coś takiego :

http://www.sklep.tcserwis.pl/index.php?p167,bastion-lux

napewno "bastion" tylko dokładnej wersji nie znam.

Mam gdzieś jakiś papier ale nie mogę znaleźć w tej chwili.

Jak znajde pare minut to postaram się zrobic fotke instalacji która istnieje w aucie.

pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie efekty alarmów z allegro a dokładnie taniej chińszczyzny. Raz działa raz nie, a co do montażu to już swoją drogą. Co mogę ci polecić to alarm seo + fachowy montaż i będziesz bardzo zadowolony.

Sorry za OT - sam mam założony SEO. Domykanie szyb (równocześnie z aktywacją alarmu) działało do czasu wymiany transpondera w kluczyku- teraz kupa. VAG nic nie wykazuje, a w module komfortu "null" błędów. Teraz pytanie - jak na nowo nauczyć centralny domykania szyb z pilota wraz z aktywacją alarmu (nie mówimy o przytrzymaniu guzika w pilocie ew. kluczyka w zamku) ? ? Wot w ciem wapros ... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie jest tak, jak twierdzą fachowcy, że kable nie były zaizolowane, to mogło zrobić się gdzieś jakieś zwarcie i auszkodził się sterownik, a może wywaliło tylko bezpiecznik, który powinien być zamontowany na kablu zasilajacym sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej macie racje . Sam nie znam sie na elektryce samochodowej więc nic nie stwierdze...

Może tylko powiedzcie czy 600 zł za dobry alarm z montażem i gwarancją roczną to uczciwa cena i czy ten alarm ktory mam czyli bastion warto by naprawiać ... a ja postaram sie wybrać czy jezdzić i jezdzić po elektrykach i prosić by naprawili czy udać sie do fachowca i zamontować nowy ... :/

Może jest na forum osoba z gdańska która jest biegla w tych tematach ;)?

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż nie jestem obcykany w cenach montażu alarmu to patrząc na ceny alarmów ciężko mi uwierzyć że alarm kosztuje 150 zł a z montażem 600 hmm... przecież dla fachowca to podpięcie 5 kabelków i koniec ( troszke moze przejaskrawiłem).

Ehh już sam nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarmu to patrząc na ceny alarmów ciężko mi uwierzyć że alarm kosztuje 150 zł a z montażem 600 hmm... przecież dla fachowca to podpięcie 5 kabelków i koniec

dlatego ja wybralbym sie do dwoch,czy trzech roznych i porownal ceny-zazwyczaj panowie licza sobie prace na godzine,to nie jest do konca tylko 5 kabelkow :wink4: niektore elementy trzeba odkrecic,zdjac przymierzyc dlugosc kabli pochowac je dokladnie-mysle,ze dwie godziny,moze dwie i pol, dla goscia znajacego temat-to wystarczajacy czas,bo jesli wie o co chodzi-zlapie sie od razu za to,co powinien i nie bedzie szukal w aucie kabelkow,bo on dobrze wie gdzie one sa :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600zł to nie mało, no chyba że zostaje zamontowany dobry alarm np w.w seo sam koszt centrali ok 300zł, pozostaje 300zł powiedzmy robota, podpis pod atestem, i gwarancja. Wydaje mi się że ok. Chociaż, ja kasuję mnie w tej samej opcji seo,atest,gwarancja. Ale jeśli ktoś montuje centralkę za 150 i kasuje 600, to małe przegięcie.

Co do montażu, pięciu kabelków nie jest tak do końca, zależy jak centralka jest zamontowana.

Powiedzmy przychodzi sobie złodziej, otwiera auto alarm wyje, wyrywa półkę pod kierownicą, rwie centralkę i po krzyku. Centralka żeby zdawał swój egzamin, musi być dobrze schowana a z tym nie zawsze jest łatwo, trzeba zrobić tak instalację alarmu żeby niczym nie odbiegała od fabrycznej. I była nie małym problemem do osoby niepowołanej.

Tak to właśnie jest alarm magiccar, montaż koło skrzynki bezpiecznikowej bo tam było najłatwiej i wszystkie kable pod ręką. Montaż wraz z materiałem 200zł, a potem alarm był no i tak auto ukradli.

Nie da się dobrze zrobić alarmu w dwie godzony, no chyba ze ktoś robi to tak jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...