Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czy możliwa jest zmiana działania siły wspomagania ?


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam B6 którym zazwyczaj jeździ moja narzeczona - W tym aucie dość ciężko pracuje kierownica tzn siła wspomagania jest dość mała.

Czy możliwa jest zmiana siły wspomagania w tym Aucie ?

Jakiego typu jest ten układ - elektryczny czy hydrauliczny

W moim służbowym fokusie mam 3 tryby wspomagania (komfort sport i coś jeszcze co sprawia że kierownica pracuje leciutko)

Czy jest można z tym pokombinować w B6 ?

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ hydrauliczny, nic tam nie da się przestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś klękło w układzie wspomagania.Mamy praktycznie takie same auta i u mnie chodzi przyzwoicie.Zona też dużo jeździ i na wspomaganie się nie skarżya opony mam 225/45/17 :mysli: Jak będziesz miał okazję to porównaj sobie z inną a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zauważył kolega iwadrian możesz mieć awarię wspomagania. U mnie jak siadła pompa wspomagania to dawała słabsze ciśnienie. Objawiało to podczas jazdy w mieście i żona podczas pewnego dnia stwierdziła, że bolą ją ręce od kręcenia kierownicą która obraca się ciężej jak w aucie mojego ojca którym jeździła od czasu do czasu. W moim przypadku po wymianie pompy wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a ja mam zupełnie odwrotnie, pewnie że fura ze stanów. Ale wspomaganie chodzi nieprzyzwoicie lekko. Jestem przyzwyczajony do ciężej chodzącej kierownicy w drugim samochodzie, co wpływa na precyzję prowadzenia i odczucia z drogi, i ja bym chciał zmniejszyć tak co najmniej o połowę siłę wspomagania :naughty:

Nawet moja zona narzeka że za lekko (może dlatego, że lubi poszaleć czasem bardziej niż ja :kox:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest możliwość regulacji siły wspomagania za pomocą vag-a próbowałem ale nie widzę różnicy

Select---> steering assist (wspomaganie kierownicy)---> Recode 07

Powinno znajdowac sie cos takiego 0001x1

x oznacza sile wspomagania

Jezeli ustawimy na 1 czyli 000111 to wspomaganie bedzie bardzo dobre czyli bedzie nam sie latwo krecic kierownica

Jezeli ustawimy na 5 czyli 000151 to wspomaganie bedzie słabsze

Na koncu klikamy Do It!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...