Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Świecą się światła stopu jak zostawiam auto na biegu


jangietka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem. Po około godzinie w pozostawionym na biegu samochodzie pod domem zaczynają się świecić światła stopu (wszystkie trzy tylne). Wystarczy, że wsiądę i ruszę pedał sprzęgła i światła się gaszą. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Pozdrawiam,

JG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od automatu stopu.Zdejmij z niego przewody i zobacz czy sytuacja się powtórzy jeśli nie to masz odpowiedż wymień automat stopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem ze światłami stopu. Zauważyłem, że włączają się po pewnym czasie same jak auto stoi przed domem. Najczęściej jak jest zimno na dworze bo w lato tego nie było a teraz od niedawna zaczęły się problemy. Pierwszy raz kiedy nad ranem to zauważyłem jakiś czas temu to myślałem, że ktoś mi rąbię brykę :) Nie ma to związku z biegami bo zawsze zostawiam na luzie z zaciągniętym ręcznym.

Tyle, że u mnie zauważyłem, że pedał hamulca sam się lekko zapada i powoduje włączenie świateł stopu.

Jak go wciskam kiedy jest zimny to słychać dziwny dźwięk - jakiś szelest, zasysanie.

Wydaję mi się, że pod wpływem zimna powstaje jakieś podciśnienie i wciąga mi lekko pedał hamulca co z kolei powoduje włączenie świateł stopu.

Dlatego nie wiem czy wymiana czujnika u mnie coś zmieni.

Może wiecie czy ten czujnik świateł stopu można jakoś kalibrować ?

To znaczy czy można ustawić tak, żeby światła stopu włączały się później (jak głębiej wcisnę pedał hamulca) ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...