Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Czy dobry silnik ?


Gość pawel1477

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel1477

Witam. Panowie czy silniki 2.6 V6 150KM są bardzo awaryjne, co ile km trzeba w nich robić rozrząd i jaki to koszt mniej więcej. Jak wygląda spalanie na 100km z tym silnikiem i automatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogole nie sa awaryjne ale 2 zaworowe niestety spalanie zalezy jak jezdzisz od 7,5 do 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel1477

Jest z automatem więc i spalanie będzie większe. A jak się spisuje taka konfiguracja ten silnik plus automat? I jaki tu jest automat bo ciężko określić, wygląda na normalny automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki silnik i automat. jednio czego mozesz byc pewien to to , ze nie zepsuje sie skrzynia. jest ona bezobslugowa i sie nawet oleju nie wymienia. pozatym silnik bezawaryjny. rozrzad co 100000 mozesz wymieniac. jesli chodzi o moc przenoszona na kola to biore omege 2,5 litra ktora ma 174 konie. pozdro:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2,8 z automatem i jezdzi sie bardzo przyjemnie a to bardzo podobne silniki, koszt rozrzadu to okolo 1000 pln,ja wymienia co 80 tys km, a co do bezobsługowosci automata to by sie klocil, na serwisie zalecaja wymiane oleju co 60-70 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki silnik i automat. jednio czego mozesz byc pewien to to , ze nie zepsuje sie skrzynia. jest ona bezobslugowa i sie nawet oleju nie wymienia. pozatym silnik bezawaryjny. rozrzad co 100000 mozesz wymieniac. jesli chodzi o moc przenoszona na kola to biore omege 2,5 litra ktora ma 174 konie. pozdro:P

w kazdym automacie sie olej wymienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czy silniki 2.6 V6 150KM są bardzo awaryjne, co ile km trzeba w nich robić rozrząd i jaki to koszt mniej więcej. Jak wygląda spalanie na 100km z tym silnikiem i automatem?

Ja bym celował bardziej w silnik 2,4 ma 156KM i jest duzo zwawży i daje wiecej frajdy z jazdy. Jak dla mnie 2,6 jest ledwo poprawny nie ma zbytniej rewelacji. A pozatym to troche przestarzała konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kolego nie jechałes 2,6 skoro takie glupoty opowiadasz , a pomiedzy 2,4 a 2,6 roznica prawie jest nieodczuwalna co najwyzej przy spalaniu w niewielkim stopniu i oczywiscie 2,6 jest głośniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2,8 z automatem i jezdzi sie bardzo przyjemnie ... a co do bezobsługowosci automata to by sie klocil, na serwisie zalecaja wymiane oleju co 60-70 tys km

ale ty masz juz chyba nowszego 5biegowego Tiptronika a nie stary prosty 4biegowy automat i dlatego sie wymienia olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.6 bardzo dobry silnik, prawie bez awaryjny i tani w obsłudze w porównaniu do 2.4 lub 2.8 30V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym automacie sie olej wymienia

nie w kazdej sie wymienia. mam oryginal ksiazke gdzie jest opisany serwis. w skrzyni 5 biegowej nie wymienia sie oleju przy silniku 2,6. nigdy. sprawdza sie tylko poziom w razie ubytkow. moja ma prawie 200 000 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym automacie sie olej wymienia

nie w kazdej sie wymienia. mam oryginal ksiazke gdzie jest opisany serwis. w skrzyni 5 biegowej nie wymienia sie oleju przy silniku 2,6. nigdy. sprawdza sie tylko poziom w razie ubytkow. moja ma prawie 200 000 :hi:

serwis skrzyni napisany przez kogo? kolego zapytaj kazdego szanowanego speca od automatow czy wymienia sie olej czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj nie bede sie klucil. moja skrzynia jest jedyna w ktorej nie wymienia sie oleju.gdzie jest napisane? w oryginalnej ksiązeczce ktora byla z samochodem. opisany jest tam sposob serwisowania samochodu czyli tez co kiedy wymieniac. olej w kazdej skrzyni sie wymienia z wyjatkiem

skrzyni: cju*****, w silniku 2,6 oraz 2,8.a pozatym czy ten przebieg nie mowi sam za siebie? nie liczac tego to kazdy dobry mechanik powie ci tez ze jesli oleju sie nie wymienialo regularnie to lepiej go nie wymieniac po dluzszej przerwie . pozdrawiam a twoj automat ile ma przejechane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.6 i serwis (audi oczywiście) w niemczech olej wymienia co 80 tyś. km, w polsce sewis tweirdzi że się nie wymienia.. Ciekawe czy widziałeś olej w swojej skrzyni po takim przebiegu... podpowiem TOBIE tylko że masz skrzynie 5hp19.. poszukaj sobie nawet w necie czy producent skrzyni (producentem jest ZF) zaleca wymiene czy nie.. a powiem TOBIE że zaleca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienia sie olej audi tweirdzi ze nie a producent skrzyni ze to konieczne :) ja bym zmienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra przekonaliscie mnie i teraz sie nad tym zastanowie ale stracilem w tym momencie zaufanie do autorow ksiazki obslugi wydanej przez audi. spory dylemat ale czy teraz po 200000 tys. nie zaszkodzi to jej?5hp19 zgadza sie ale wystepowala jeszcze jedna z tym silnikiem. bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj jest pytanie czy może jej zaszkodzić czy nie. Wlanie czystego oleju może spowodować wymycie sysów (które działały jako uszczelniacze) i po skrzyni. Najlepiej by było sciągnąć ze skrzyni trochę oleju i zobaczyć w jakim jest stanie - być może właściciel przed TOBA wymieniał olej. Jak będzie ciemno brązowy i nie śmierdzący to ja bym wymienił - przy okazji czyszcząc magnesy na dnie skrzyni bo na nich jest na pewno dużo szlamu (ja ostanio miałem wymiane przy 170 tys. teraz wymieniałem przy 240 tys. - olej był jeszcze w niezłym stanie - ale już ciemno brązowy - ale co było na magnesach to tylko ja widziałem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...