Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pobór oleju 1l/1000km w Audi A4 B8 2.0 TDI CJCA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam a4, 2.0 tdi cjca 2013 rok 160tys przebiegu pierwszy właściciel salon polska. auto bierze 1l na tysiąc kilometrów, dolot czysty, turbo zero luzów, wycieków też nie ma ,nie widać też żeby kopcił, kupiłem te auto od kolegi z pracy on robił krótkie odcinki i miał zepsuty termostat więc auto mu się nie dogrzewało. wymieniałem termostat już się ładnie dogrzewa, zrobiłem płukankę zalałem ceratekiem, zobaczymy czy czy coś pomoże Co może powodować pobór oleju przy takim przebiegu? olej podobno wymieniał regularnie co rok lub po 10tys

Opublikowano

Na Forum znajdziesz kilkanaście tematów w materii poboru oleju w silnikach (CJC_) diesla B8.

Tu jedna powszechna/główna(chyba) przyczyna https://a4-klub.pl/topic/474668-jakie-macie-zu%C5%BCycie-oleju-w-a4-b8-20tdi-cglc/page/2/#findComment-5638913

Opublikowano
  • Autor

Można olać normę 507 oleju i zalać 5w40 zamiast 5w30? podobno 507 i 505.01 są mid-saps.

Opublikowano

Można.

Opublikowano
  • Autor

Przejechałem 330kilomerty po 30minutowej płukance liqui moly na biegu jałowym stan oleju jest cały czas maksymalny, wychodzi na to że pierścienie były zagarowane z powodu niedogrzania silnika które wynikały z krótkich odcinków i zepsutym termostacie. Pełny obraz będę miał jak zrobię tysiąc kilometrów, przypomnę że przed płukanką jechałem trasę 400km i zaraz po wyjechaniu z domu na drodze ekspresowej zapaliła się żółta kontrolka niskiego stanu oleju wlałem 400ml, wracając 50km od domu znowu się zapaliła. wynikało z tego że 400ml oleju starczyło na 400km.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 2.05.2026 o 08:40, dziczek91 napisał(a):

witam mam a4, 2.0 tdi cjca 2013 rok 160tys przebiegu pierwszy właściciel salon polska. auto bierze 1l na tysiąc kilometrów, dolot czysty, turbo zero luzów, wycieków też nie ma ,nie widać też żeby kopcił, kupiłem te auto od kolegi z pracy on robił krótkie odcinki i miał zepsuty termostat więc auto mu się nie dogrzewało. wymieniałem termostat już się ładnie dogrzewa, zrobiłem płukankę zalałem ceratekiem, zobaczymy czy czy coś pomoże Co może powodować pobór oleju przy takim przebiegu? olej podobno wymieniał regularnie co rok lub po 10tys

Reklama

Play

branding-video-negative.svg

ad

Witam. Miałem podobny przypadek. Płukanki zmiany oleju nic nie pomagały . Szkoda czasu i pieniędzy . Wymieniona odma na nowa oryginalna . Bez zmian. W końcu kupiłem kamerkę endoskopową , wykręciłem świece żarowe i niestety na gładziach cylindrów widoczne rysy. Wcześniej auto normalnie jeździło , miało moc. Wypalanie DPF tylko co 200 km . Finalnie zakończyło się kapitalnym remontem silnika, który temat rozwiązał.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.