Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Sygnalizacja akustyczna włączonych świateł


Qpeciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Zaliczyłem niedawno pierwsze wyzerowanie akku ze względu na nie wyłączone światełka. Dałem więc nura do schematu - brzęczyka nie widzę, zajżałem do Etki - nie widzę, zrobiłem wślizg cielesny pod konsolę - brzęczyka po prostu nie mam. (znajomy w B5 AFN ma sygnał akustyczny)

Padła więc decyzja o podłączeniu jakiegoś pipadełka. Ale... obejżałem drzwi, a tam nawet włącznika nie ma :tongue4:

Panowie czym jest sterowane światełko wnętrza ? Domyślam się, że sygnał jest podawany zależnie od zwarcia drzwi z zamkiem na słupku. Nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy.

Dłubał tam ktoś z Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam nawet włącznika nie ma

jest, mikrostycznik jest w zamku drzwi :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jest gdzieś na forum jak zamontować brzęczek który będzie informował o włączonych światłach gdy zapłon będzie wyłączony lub o konieczności włączenia gdy odpalisz auto. Podpowiem tylko że musisz brzęczek podłączyć przez mostek greca (nie wiem jak się to dokładnie pisze - ale chodzi o układ 4 diód prostowniczych) wpinając się jednym kablem pod bezpiecznik od świateł pozycyjnych a drugim pod bezpiecznik w którym pojawia się + po przekręceniu stacyjki (ja wpiąłem pod bezpiecznik od tylnej wycieraczki). Z rozwiązania jestem bardzo zadowolony - od pół roku nie rozładowałem jeszcze akumulatora (wcześniej 3 razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpinam się pod temat ponieważ zauważyłem , ze u mnie tez nic nie brzęczy jak zostawię na światłach. Zastanawiałem się czy może taki brzęczyk mógł się po prostu uszkodzić. Chciałbym go wymienić o ile jest taka możliwość. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie go szukać. Nie mam pojęcia gdzie może być zamontowany, o ile jest u mnie zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj brzęczyk jednak nic to nie dało. Nadal nie piszczy jak zostawiam włączone światła. dodam, że oświetlenie wewnętrzne działa i reaguje na otwarcie drzwi. Zastanawiam się czy może być tak, że jest to pikanie w jakiś sposób wyłączone?

Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...