Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Turbina w Audi 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

to jest spowodowane ta mala dziurka w wylocie MBC ,po perturbacjach,metodzie prob i bledow, hektolitrach wyjezdzonej benzyny,nieprzespanych nocach spedzonych przy kompie-doszedlem ,jak najkorzystniej podlaczyc MBC,jak to wyskalowac no i jak z tym jezdzic,no a teraz-to juz przyjemnosc... :wink4:

jutro,jak pogoda dopisze-dorzucam drugiego IC-taki maly eksperyment,no i zobaczymy,jak to bedzie w praktyce-dzisiaj zrobie logi bez drugiego,a potem zobacze na ile efektywny bedzie moj pomysl,ale o tym -znajdziemy inny watek :wink4:

nota bene-

MBC przy tak małym turbo jak K03/K03s tak, ale przy większym nie. Jazda jest strasznie nieprzyjemna. MBC przy większym turbo nadaje się jedynie do zapierdalania. Ja jeżdżę teraz na N75 i jest :good:

Odnośnie twojego testu z jednym a z dwoma SMIC jestem bardzo ciekawy wyników, bo zawsze byłem ciekaw ile tak na prawdę daje drugi IC. W końcu prawda zostanie obnażona :gwizdanie: . Pamiętaj tylko aby te pomiary robić w tej samej temp. otoczenia :wink4:

Opublikowano

wczoraj nagralem filmik,ale byl kiepskiej jakosci,bo juz pozno bylo, wiec niewiele bylo widac,ale tak: trzeci bieg i gaz do dechy-doladowanie:0,85 na vagu i 0,7 cos tam na wskazniku (ciezko powiedziec jaka jest granica bledu na wskazniku,bo sie telepal troszke :wink4:)

4 bieg ,gaz do dechy to samo i 5-ty bieg,gaz do dechy i doladowanie na wskazniku nie spadlo do okolo 5 tys-0,7 cos tam...dalej juz nie probowalem,bo zapierdalalem ponad 160 i mi sie autostrada konczyla,a po jednopasmowce ,z taka predkoscia nie jezdze zazwyczaj :gwizdanie: reasumujac-cisnienie maxymalne utrzymuje sie do samej gory,co pomaga w wyprzedzaniu-jadac 130/h i cisne gaz,a auto sie zbiera podobnie,jak na nizszych biegach :naughty:

doszedlem do tego-metoda prob i bledow-"winna" jest ta mala dziurka w wylocie MBC-ona ma za zadanie "wypuscic" nadmiar cisnienia,ale w atmosfere,a nie do wastgate-co skutkuje utrzymaniem cisnienia,kolejna rzecza, utrzymujaca cisnienie -jest podlaczenie MBC ,jedynym minusem takiej operacji na MBC i tym cisnieniu(0,85 wg VAGa) jest to,ze na piatym biegu ,jadac na pelnym doladowaniu czasem odetnie,bo za dlugo jest takie "stale" doladowanie,ale w praktyce nie jezdzi sie tak dlugo na full throtle-wiec nie widze przeciwskazan do takich ustawien :wink4:

podlaczenie MBC to kluczowe zadanie i alternatywa dla "programu".

Probowalem roznych konfiguracji ,bez N75 bezposrednio do turbo itp. wyszlo ,ze takie podlaczenie daje najkorzystniejszy efekt w postaci dlugiego czasu doladowania i lepszym momentem obrotowym,turbo dziura jest praktycznie odczwalna w bardzo malym stopniu-wiec na prawde nie ma problemow z szybkim wyprzedzeniem, czy szybkim startem spod swiatel :wink4:

do korekcji zaplonu i dawki paliwa uzylem Lemmiwinksa,do sprawdzenia wszystkiego Vag-jedynym problemem jest dokladne wyskalowanie AFR,ale to "przerasta" Lemmiwinksa, bo on umozliwia "uzyznienie" mieszanki lub "zubozenie" ,a nie wyskalowanie ,odpowiednie do temperatury i cisnienia,wiec jadac w pewnym momencie jest tzw "kop" i auto za***rdala ,jak wsciekle,a po chwili delikatnie slabnie-malo odczuwalne,dla zwyklego uzytkownika (np mojej zony :gwizdanie:)delikatny wzrost mocy,jest odczuwalny po zalaniu 98-oktanowej benzyny i dodaniu specyfiku,czyszczacego wtryski i podnoszacym ilosc oktanow w benzynie o jakies dwa oktany :gwizdanie:

ogolnie jest to jakies rozwiazanie dla tych,ktorzy lubia "grzebac"- oczywiscie nie zastapi to profesjonalnego remapingu,czy chipa ,ale ja czerpie z tego duzo satysfakcji (dziesiatki konfiguracji i jazda z lapkiem,sprawdzanie,logi itp)

tutaj jest schemat ,jak podlaczylem MBC

6b4e948a23dfa880m.jpg

co do drugiego IC,to logi zrobilem wczoraj w temp okolo 12 stopni(wieczorem) wiec jak skoncze wszystko dzis,to pewnie tez bedzie wieczor-o ile nic nie stanie na przeszkodzie...

temp byla wyzsza o okolo 20~25 stopni-zobaczymy o ile spadnie...

Opublikowano

ostro, a myślałem że ja mam bzika na punkcie swojej niuńki ale to już jest choroba :shocked:

Opublikowano

ostro, a myślałem że ja mam bzika na punkcie swojej niuńki ale to już jest choroba :shocked:

To zamiłowanie, hobby :evil: Choroba to coś niepowołanego.

Opublikowano

ostro, a myślałem że ja mam bzika na punkcie swojej niuńki ale to już jest choroba :shocked:

ta choroba zwana jest uzaleznieniem od przyspieszenia i adrenaliny,jaka przy tym wystepuje...zycie rzuca codziennie wyzwania na drodze,wiec trzeba temu sprostac,nie narazajac siebie i innych :wink4:
Opublikowano

a co na to kobita? bo moja czasami sie ostro wkurza że samochodowi poświęcam więcej czasu niż jej :)

Opublikowano

a co na to kobita? bo moja czasami sie ostro wkurza że samochodowi poświęcam więcej czasu niż jej :)

...caly czas walczy,ale ogolnie -pogodzila sie z tym faktem,ze "mieszkam" w aucie a spie w domu... :polew:

Opublikowano

widze ze kazdy ma ten sam problem :decayed: ale nie robmy zamieszania w temacie :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.