Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Strumienica czy uniwersalny katalizator ?


ELVIS1104

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Drodzy koledzy mam pytanko. w przyszłym miesiącu chcę założyć gaz do swego autka ,a sprawa jest tego typu że kat.jest padnięty i chcę go wydłubać i wspawać rurę lub strumienicę. czy to nie będzie miało wpływu na gaz bo kumpel mnie nastraszył że sonda będzie żle zczytywać czy coś takiego i cały czas ten gaz będzie mi się psuł. rozważam też kupno uniwersalnego kata. Pomużcie bo nie wiem co mam robić :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę podjechać do warsztatu gdzie chcesz gaz zakładać i popytać jaką funkcję pełni sonda w tej instalce co chcą zapodać,

Dodatkowo odwiedź mechanika wprawnego w diagnostyce troszeczkę i niech ci coś podpowie na temat sondy i zmiany katalizatora/strumienicy (tak naprawde to nic ona nie daje) a w drugiej kolejności powiedz że docelowo chcesz gaz zapodać.

jak dobrze trafisz dobrze twoje wątpliwości rozwieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez probemu wycinaj kata w ADR. Oczywiście wspawaj rurkę... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Mam pytanie czy usuniecie katalizatorow bedzie mialo jakis wplywna emisje spalin bo jestem na Wyspach a wiecie jakie sa przeglady techniczne poza polska i czy diagnosta jest to w stanie sprawdzic na analizie spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Mam pytanie czy usuniecie katalizatorow bedzie mialo jakis wplywna emisje spalin bo jestem na Wyspach a wiecie jakie sa przeglady techniczne poza polska i czy diagnosta jest to w stanie sprawdzic na analizie spalin

bez kata nie przejdzie MOTu,bo sonde wkladaja w wydech za kazdym razem-odradzam :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srodkowy nie ma wplywu na sonde i emisje spalin-zmieni sie tylko dzwiek,na glosniejszy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELVIS1104, miałem dokładnie taki sam silnik i gaz sekwencyjny. W miejscu kata miałem wspawaną rurkę i nie było żadnych problemów. Polecam jednak wstawienie tłumika przelotowego zamiast rurki - auto jest bardziej dynamiczne i pracuje ciszej. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszkę inny problem. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem wycięcie katalizatora. Byłem dzisiaj u kumpla na kanale zobaczyć jak ten cały wydech wygląda. Planowałem że w miejsce kata wstawię strumienicę no ale z tego co widziałem to nie będzie takie proste bo katalizator nie dość że idzie po ukosie w dół to jeszcze w bok :disgust: a strumienice są zazwyczaj proste. Przerabiał ktoś u siebie ten temat? jak sobie z tym poradziliście? Kumpel coś sugerował żeby wyczyścić tylko środek kata a strumiencę wspawać kawałek dalej :mysli: Jak myślicie, ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel coś sugerował żeby wyczyścić tylko środek kata a strumiencę wspawać kawałek dalej :mysli: Jak myślicie, ma to sens?

NIE MA ŻADNEGO.

Wstaw po prostu prostą rurę tej samej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel coś sugerował żeby wyczyścić tylko środek kata a strumiencę wspawać kawałek dalej :mysli: Jak myślicie, ma to sens?

NIE MA ŻADNEGO.

Wstaw po prostu prostą rurę tej samej średnicy.

A strumienice sobie całkowicie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A strumienice sobie całkowicie odpuścić?

Najlepiej zapomnij, że takie coś w ogóle istnieje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink4: wolałem się upewnić bo różne głosy na ten temat słyszałem. Niektórzy twierdzą że na samej rurze to nie ma prawa bytu i straszą jakimiś komplikacjami w auteczku. Z drugiej strony na forum ludzie raczej są zadowoleni po takim zabiegu więc jestem trochę rozdarty. Ostatecznie pewnie jednak zdecyduje się na samą rurę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...