Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie ubezpieczenie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mi kończy się 09.09. w MTU.Po kontynuacji wyliczyli mi 322 zł(rok)

Liberty direct wyliczyło mi 275zł po pełnych zniżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja wczoraj ubezpieczylem moj nowy woz w AXA DIRECT. Jeszcze nie wiem czy dobrze czy nie :]

Jedno wiem na pewno z wszystkich ktore sprawdzilem (HESTIA, UNIQA, LINK4 i chyba jeszcze jakies jedno ale juz nie pamietam) AXA wyszlo najtaniej. W kazdej z ubezpieczalni koszt ubezpieczenia OC+AC bez udzialu wlasnego, bez amortyzacji wahal sie pomiedzy 3000-3500. W AXA zaplacilem 1540zl za pelen pakiet! W pelen pakiet wchodzi:

OC

ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdówmechanicznych

suma gwarancyjna stanowi równowartość w złotych:

1.500.000 € - szkody na osobie

300.000 € - szkody na mieniu

ZK

ubezpieczenie Zielonej Karty

suma gwarancyjna jest równa wartości obowiązującej

w kraju miejsca zdarzenia, lecz nie mniej niż:

1.500.000 € - szkody na osobie

300.000 € - szkody na mieniu

AC

ubezpieczenie Autocasco od uszkodzeń

KR

rozszerzenie ubezpieczenia AC o ryzyko kradzieży

wysokość udziału własnego Brak

brak amortyzacji

zakres terytorialny: Polska i zagranica zgodnie z OWU

ASSISTANCE

BAZA ubezpieczenie Assistance w wariancie BAZA

MIDI ubezpieczenie Assistance w wariancie MIDI

MAXI ubezpieczenie Assistance w wariancie MAXI

EUROPA ubezpieczenie Assistance w wariancie EUROPA

PUPIL ubezpieczenie Assistance PUPIL

NNW

NNWK ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych

Wypadków Kierującego Pojazdem

250.000 zł - suma ubezpieczenia kierującego

pojazdem

1.000 zł - suma ubezpieczenia zwierzęcia

NNWP ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych

Wypadków Pasażerów

50.000 zł - suma ubezpieczenia na jednego pasażera

Takze jednym slowem wypas :D Ciekaw jestem tylko gdzie jest haczyk bo kwota jest polowe mniejsza niz wszedzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arielka, mozesz mnie oswiecic o jakie SU chodzi? :D

Chodzi ci o % ewentualnej wyplaty przez ubezpieczyciela, czy moze o wyliczona kwote pojazdu wg ubezpieczalni?

Jesli chodzi o wartosc samochodu to wyliczyli mi na 62000. A jesli o % to prawde powiem ci ze nie wiem :]

Ale moze chodzi o zupelnie cos innego, musisz sprecyzowac pytanie bo jestem laikiem w tych sprawach jak zreszta pewnie 90% ubezpieczajacych sie :D Wstyd sie przyznac hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SU to suma ubezpieczenia, czyli max kwota, do której wypłacone zostanie odszkodowanie w ramach danej ochrony - tu AC.

Wartość pojazdu może być inna od SU, dlatego warto zwrócić na to uwagę.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie w tym AXA rozdzielają AC od ryzyka kradzieży. Teraz mam chyba w Compensie to w pakiecie dają wszystko łącznie z ubezpieczeniem szyb, felg, powodzią, pożarem, ubezpieczeniem NW dla rodziny OC dla rodziny, ubezpieczeniem mieszkania i coś tak jeszcze.

Płaciłem chyba 2k zł z groszami samochód wyceniony na 40 parę tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykupujecie pełen pakiet to warto wykupić sobie też opcje na szybki gdyby coś się z nimi stało. :good: Nie wiem ile kosztuje to w innych TU ale w PZU zapłaciełm na rok 25pln. W wypadku wymiany szyby z powodu jej zniszczenia - wymieniam nie tracąc % zniżek z AC. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykupujecie pełen pakiet to warto wykupić sobie też opcje na szybki gdyby coś się z nimi stało. :good: Nie wiem ile kosztuje to w innych TU ale w PZU zapłaciełm na rok 25pln. W wypadku wymiany szyby z powodu jej zniszczenia - wymieniam nie tracąc % zniżek z AC. :notworthy:

Sprawdziłeś jak to działa? Ja miałem takie ubezpieczenia w Warcie. Po zgłoszeniu szkody (pęknięcie szyby) jakiś "ekspert" w Wawie na podstawie zdjęć wysłanych mu mailem z Łodzi stwierdził, że nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania, bo jego zdaniem do szkody doszło wcześniej niż ja to stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było eksperta zapytać, czy przy oględzinach auta do AC (chyba takie być powinny) stwierdził pękniętą szybę.

Poza tym, ubezpieczenie szyb miewa różne wyłączenia, np. płacą Ci tylko 50% przedniej szyby (coś takiego jest w Aviva/CU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś jak to działa? Ja miałem takie ubezpieczenia w Warcie. Po zgłoszeniu szkody (pęknięcie szyby) jakiś "ekspert" w Wawie na podstawie zdjęć wysłanych mu mailem z Łodzi stwierdził, że nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania, bo jego zdaniem do szkody doszło wcześniej niż ja to stwierdziłem.

Nie sprawdzałem ale dla mnie to jakaś bzdura! Na jakiej podstawie to stwierdził?! :wallbash:

To trzeba było eksperta zapytać, czy przy oględzinach auta do AC (chyba takie być powinny) stwierdził pękniętą szybę.

Poza tym, ubezpieczenie szyb miewa różne wyłączenia, np. płacą Ci tylko 50% przedniej szyby (coś takiego jest w Aviva/CU).

Dokładnie! Przy AC powinni robić zdjęcia i oględziny samochodu i później weryfikować no chyba, że miałeś już pękniętą szybę... :gwizdanie: Skoro nie miałeś to ewidentnie należała się wypłata.

Co do kosztów to szczerze powiem nie wiem ile % wypłacają i od czego to zależy? Ja płacąc tą składkę zostałem poinformowany o możliwości wypłacenia 100% w razie jakiejś szkody...? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ubezpieczenie w link 4 ale w listopadzie mi sie konczy i szukam innego ubezpieczcyciela co bedzie lepszy i fajnie by bylo jak i byl by tańszy bo link 4 kazdy mowi ze porazka, ja naszczescie nie mialem jeszcze zadnego wypadku i sie nie przekonalem. Zastanawiam sie nad PZU, interesuje mnie cały pakiet, co mozecie polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat AXA? Jak liczyłem na stronie to wyszło mi ok 1150 zł za pełne ubezpieczenie (OC, AC, NNW, i wszystko co tylko było możliwe zaznaczyłem na maxa).

Zaskoczyło mnie że w Aviva (CU) chcą 2700 zł pomimo tego że to byłaby kontynuacja ubezpieczenia (mam tam pełny pakiet od roku).

Hestia nie była tańsza - 2800 zł za pełen pakiet.

Zaczynam zastanawiać się na jakiej zasadzie działa ubezpieczyciel ponieważ w ubiegłym roku płaciłem ok 2500 zł. Czemu rok później gdy samochód jest starszy, mniejsza jest kwota ubezpieczenia, muszę płacić drożej!!

Pozdr,

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem :)

AXA wyceniło mi samochód na ok 31000 - tylko nie wiem czy to jest cena jaką mi wypłacą jakby coś się stało, czy tylko kwota od jakiej jest składka.[br]Dopisany: 30 Październik 2009, 10:09_________________________________________________A słyszał ktoś o firmie Benefia??

Tam za pełne ubezpieczenie (OC, AC, NW, Assistance,...) chcą 1980 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem :)

AXA wyceniło mi samochód na ok 31000 - tylko nie wiem czy to jest cena jaką mi wypłacą jakby coś się stało, czy tylko kwota od jakiej jest składka.

Ja żeby się dowiedzieć o to ile dostałbym kasy od ubezpieczalni w przypadku kradzieży musiałem dzwonić do AXA i specjalnie wyjaśniać że chodzi mi właśnie o wypłatę ewentualnego odszkodowania na dzień bieżący jeśli zaistniałaby taka szkoda a nie o wycenę samochodu. Po kilku dniach przyszło pisemko z informacją że na dzień taki i taki w przypadku kradzieży bądź całkowitej szkody przysługiwałoby mi tyle i tyle. Tak sami z siebie Ci tego nie powiedzą :]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A słyszał ktoś o firmie Benefia??

Tam za pełne ubezpieczenie (OC, AC, NW, Assistance,...) chcą 1980 zł.

słyszałem :)

kupiłem u nich OC przez mbank, wyszło 290 zł. W CU Direct, AXA i Link4 około 100-150 zł drożej Warta ok 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...