Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z silnikiem, dławienie sie na zimnym


Agrzesiek4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazlem kilka tematów na temat, który mnie interesuje ale koledzy roznie to opisują więc postanowiłem opisać swój problem osobno. Mianowicie po nocy odpalam silnik, odpala idealnie jak zawsze, ale gdy ruszam silnik dławi sie i przygasa(spadaja obroty) ale dzieje sie tak do 2500obrotów. Gdy z miejsa dam mu gaz do dechyto prawie w ogóle nie rusze, silnik bedzie sie dławił, dławił ale nie gaśnie. Jak mu dam gazu powyżej 2000 obrotów i bede ruszał to już się nie dławi. Dzieje sie tak tylko na zimnym silniku, na LPG w ogóle takie cos nie występuje. Co to może być i jak to sprawidzić? Pompa paliwa, filtr paliwa, wtryski, przepustnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny problem na zimnym silniku,bardzo sie dławił na starcie lub po odpaleniu potrafił zgasnąć.Podłączyłem pod vaga i pokazało że jest walnięta sonda lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na gazie jest dobrze to szukałbym gdzies przyczyny z benzyna.moze mapa wtryskow pewnie dawno nie był jezdzony na benzynce moze wtryski sa do wymiany lub zamulone.moze byc duzo przyczyn

czytalem gdzies jak zrobic nowa mape wtrysku benzyny, cos z odlaczeniem przepustnicy, ale nie moge teraz tego znalezdz, moze wiecie jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej jest podpiąć się pod kompa :chytry: i sprawdzić co go boli ? wtryski tez możesz sam sprawdzić nie jest to skomplikowana czynność. Ale na początek sprawdź co w kompie piszczy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...