Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Nierówna praca silnika i dziwne trzaski


kacpersl

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja mam takie same objawy. Na wolnych obrotach przy włączonej klimie jakoś głośniej coś słychać. :kwasny: Muszę zabrać się za to! Zacznę od wymiany gumek bo może to wystarczy. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam takie same objawy. Na wolnych obrotach przy włączonej klimie jakoś głośniej coś słychać. :kwasny: Muszę zabrać się za to! Zacznę od wymiany gumek bo może to wystarczy. :notworthy:

jak przy włączonej? ja mam przy wyłączonej trzaski jak włączę jest cisza :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam takie same objawy. Na wolnych obrotach przy włączonej klimie jakoś głośniej coś słychać. :kwasny: Muszę zabrać się za to! Zacznę od wymiany gumek bo może to wystarczy. :notworthy:

jak przy włączonej? ja mam przy wyłączonej trzaski jak włączę jest cisza :mysli:

To dobrze masz, w sensie że masz wybite gumki na sprzęgiełku z klimy. Prawidłowy objaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę panowie otworzyć tego linku do aukcji z gumkami. Czy może ktoś pomoże mi, które gumki muszę kupić i ile tych gumek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę panowie otworzyć tego linku do aukcji z gumkami. Czy może ktoś pomoże mi, które gumki muszę kupić i ile tych gumek? :)

Kolego na pierwszej stronie masz linki do sklepu z tymi gumkami.

http://www.klimatyzacja-automatyczna.net.pl/Amortyzatory_gumowe_do_tarczki_sprzegiel_kompresorow_NIPPONDENSO__klimatyzacja_czesci_do_kompreasorow_i_ukladow_klimatyzacji-1126.html

6 sztuk trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te same objawy: przy WŁĄCZONEJ klimie, na niskich obrotach silnika (na jałowym) coś tak telepie jakby się miał silnik rozlecieć, jak wyłączę klimę lub dodam gazu jest cisza - jutro zamawiam i wymieniam gumki.

Myślę, że warto ten wątek podczepić, ponieważ te dźwięki są bardzo niepokojące, a spowodowane są taką PIERDOŁĄ...

Polecam ten sklep: http://www.newageproduct.pl/?page=shop&run=det&id=117 - 5zł/szt - chyba najtaniej w Polsce + kurier za 18zł lub odbiór osobisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te same objawy: przy WŁĄCZONEJ klimie, na niskich obrotach silnika (na jałowym) coś tak telepie jakby się miał silnik rozlecieć, jak wyłączę klimę lub dodam gazu jest cisza - jutro zamawiam i wymieniam gumki.

Myślę, że warto ten wątek podczepić, ponieważ te dźwięki są bardzo niepokojące, a spowodowane są taką PIERDOŁĄ...

Polecam ten sklep: http://www.newageproduct.pl/?page=shop&run=det&id=117 - 5zł/szt - chyba najtaniej w Polsce + kurier za 18zł lub odbiór osobisty.

he he ja dwa dni temu kupiłem tam po 4zł[br]Dopisany: 11 Wrzesień 2009, 09:52_________________________________________________Ja już po wymianie, prosta sprawa tylko problem miałem z założeniem paska całkowity koszt 42zł :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,do a4 1.9 tdi 05r z przebiegiem 180tysi olej MOTUL SAE 5W4O dobry bedzie? :)

Jeżeli ten olej co podałeś spełnia normy 505.01 lub 506.01 lub 507.00(z filtrem DPF)

to może być, jeżeli nie ma któreś z tych norm na oznaczeniu to nie lałbym tego oleju do twojego auta bo musisz mieć olej do pompowtrysków jeżeli nie chcesz mieć w późniejszym czasie problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,do a4 1.9 tdi 05r z przebiegiem 180tysi olej MOTUL SAE 5W4O dobry bedzie? :)

Nie ten wątek kolego. Zapraszam tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_tdi_jaki_olej_do_tdi-t15435.0.html;topicseen

P.S. Gumki już zamówione. :) Czekam na przesyłke i będę działał. :good: Mam nadzieje, że to wystarczy! :notworthy:[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2009, 11:38_________________________________________________

[...]

Polecam ten sklep: http://www.newageproduct.pl/?page=shop&run=det&id=117 - 5zł/szt - chyba najtaniej w Polsce + kurier za 18zł lub odbiór osobisty.

Zamówiłem tam gumki w tamtym tygodniu w środę i do tej pory nie otrzymałem towaru. :disgust:Piero Ty zamawiałeś tam gumki? Szybko do Ciebie dotarły? Jest napisane, że do dwóch dni... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem ze stronki http://www.newageproduct.pl/?page=shop&run=det&id=117 w niedziele a już we wtorek miałem pewnie nie wpisałeś kodu zamówienia :naughty:

Wpisałem, wpisałem... Dzwoniłem do firmy kurierskiej i gdzieś u nich się to zagubiło! :disgust: Jutro to znaczy dzisiaj mają do mnie dzwonić co dalej! Kur..! KONIEC OT. :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za pomoc,mam pytanie jeszcze odnosnie wymiany tych gumek.Wystarczy tylko wymienic te gumki czy jeszcze cos?Czy potrzebuje jakies specjalne narzedzia np. sciagacz do kola?Problem jest w tym ze jak rozbiore to nie chce uziemic auta,potrzebuje na co dzien.Dlatego mam tyle pytan co do tego zabiegu.

http://allegro.pl/item707895141_odbojnik_do_sprzegla_zabieraka_denso_7su16c.html -takie gumki zakupilem

1.Przod samochodu postawilem sobie na kobylkach odkrecilem plastikowa oslone.

2.Sciagnelem pasek klinowy(wielorowkowy)

3.Odkrecilem trzy sruby od spodu ktorymi kompresor jest przykrecony,tak aby sobie luzno zwisal na przewodach od klimy.(Latwiejszy dostep do kola)

4.Nastepnie nalezy zdjac pierscien zabezpieczajacy ktory znajduje sie na zewnatrz tzw. zygier czy cos takiego.

5.Nastepnie krecilem oslona ktora znajduje sie w srodku tego kola i ktora jest osadzona na osi,nie pamietam w ktora strone.Po wykreceniu tego wszystko mamy na wierzchu.Gumy wsadzilem do srodka zakrecilem oslone.

Mam nadzieje,ze sobie poradzisz.

Pozdrawiam[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2009, 23:04_________________________________________________acha,potrzebujesz 6szt

Super dzięki, zamawiam i będe próbował wymienić :hi:

[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2009, 20:15_________________________________________________Witam panów.Ja mam pytanie odnośnie tego kompresora,czy oprócz tych stuków i nie równej pracy silnika będą występowały

jeszcze jakieś objawy w okresie najbliższego miesiąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za pomoc,mam pytanie jeszcze odnosnie wymiany tych gumek.Wystarczy tylko wymienic te gumki czy jeszcze cos?Czy potrzebuje jakies specjalne narzedzia np. sciagacz do kola?Problem jest w tym ze jak rozbiore to nie chce uziemic auta,potrzebuje na co dzien.Dlatego mam tyle pytan co do tego zabiegu.

http://allegro.pl/item707895141_odbojnik_do_sprzegla_zabieraka_denso_7su16c.html -takie gumki zakupilem

1.Przod samochodu postawilem sobie na kobylkach odkrecilem plastikowa oslone.

2.Sciagnelem pasek klinowy(wielorowkowy)

3.Odkrecilem trzy sruby od spodu ktorymi kompresor jest przykrecony,tak aby sobie luzno zwisal na przewodach od klimy.(Latwiejszy dostep do kola)

4.Nastepnie nalezy zdjac pierscien zabezpieczajacy ktory znajduje sie na zewnatrz tzw. zygier czy cos takiego.

5.Nastepnie krecilem oslona ktora znajduje sie w srodku tego kola i ktora jest osadzona na osi,nie pamietam w ktora strone.Po wykreceniu tego wszystko mamy na wierzchu.Gumy wsadzilem do srodka zakrecilem oslone.

Mam nadzieje,ze sobie poradzisz.

Pozdrawiam[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2009, 23:04_________________________________________________acha,potrzebujesz 6szt

Super dzięki, zamawiam i będe próbował wymienić :hi:

[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2009, 20:15_________________________________________________Witam panów.Ja mam pytanie odnośnie tego kompresora,czy oprócz tych stuków i nie równej pracy silnika będą występowały

jeszcze jakieś objawy w okresie najbliższego miesiąca?

Ja zrobiłem ok 10tys. z tym stukaniem, wiadomo stukać będzie coraz głośniej, tak było u mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tych "gumek" po 5 złociszy jest potrzebnych do klimy ?

Kolego, wszystko tu pisze, tylko trzeba uważniej czytać :)

6 sztuk potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz sprawę gumek mam za sobą, ale nie było tak prosto jakby sie wydawało....

tydzień temu wymieniłem gumki na nowe...wszystko fajnie, uchachany pojechałem do domq a tam qrde słucham silnika i nadal mi napierdziela, co prawda dużo mniej ale napierdziela... Dzisiaj pojechałem do mechaniora i okazało się że jeszcze łożysko na kole pasowym ma luzy, ale tak delikatne że cieżko było wyczuć. Po wymianie wreszcie cisza....

Tak więc jak wiemy że mamy gumki na kole pasowym do wymiany to trzeba to raczej szybko zrobić bo można załatwić jeszcze łożysko, koszty coprawda nieduże, za łożysko i pasek klinowy (przy okazji wymieniłem) z robotą zapłaciłem 260 zł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz sprawę gumek mam za sobą, ale nie było tak prosto jakby sie wydawało....

tydzień temu wymieniłem gumki na nowe...wszystko fajnie, uchachany pojechałem do domq a tam qrde słucham silnika i nadal mi napierdziela, co prawda dużo mniej ale napierdziela... Dzisiaj pojechałem do mechaniora i okazało się że jeszcze łożysko na kole pasowym ma luzy, ale tak delikatne że cieżko było wyczuć. Po wymianie wreszcie cisza....

Tak więc jak wiemy że mamy gumki na kole pasowym do wymiany to trzeba to raczej szybko zrobić bo można załatwić jeszcze łożysko, koszty coprawda nieduże, za łożysko i pasek klinowy (przy okazji wymieniłem) z robotą zapłaciłem 260 zł

pozdrawiam

W sumie dziwię się że od razu nie wymieniłeś tego łożyska (koszt ok 90zł). U mnie troszkę szumiało i dwa razy się nie zastanawiałem czy wymieniać, od razu nowe dla świętego spokoju..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...