Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyciek z pompy wtryskowej


marcin0029

Rekomendowane odpowiedzi

A dokładniej z której części pompy ? jeżeli z dekla nastawnika lub z pod nastawnika to będzie tylko uszczelka do wymiany :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to byłby sam dekiel nastawnika to bez problemu mógłbyś go odkręcić i wymienić uszczelkę, troszkę ropki by się wylało, a jeżeli cieknie spod nastawnika to wyciągać można go bez problemu, nic się nie wysypie, tylko trochę ropki się wyleje. Problem może być z wsadzeniem z powrotem, gdyż trzeba włożyć go dokładnie tak samo jak był, co do 1/10mm ;)

Ale do tego nie trzeba pompiarza, tylko kogoś kto się na tym zna :) może ktoś na forum spróbuje Ci pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden mały szczególik. Ten górny dekielek przykręcony jest chyba 4 śrubami z czego jedna jest na specjalny klucz. Można tą śrubę co prawda naciąć i odkręcić wkrętakiem ale nie wiem czy warto tak kaleczyć. Ja za uszczelkę zapłaciłem 10zł a za wymianę w serwisie Bosha o ile pamiętam to też chyba dyszkę. Niestety w moim przypadku górna uszczelka nie załatwiła sprawy :( i z tego co mówili mechanicy to bardzo rzadko zdarza się żeby przy wycieku z pompy górna uszczelka była jedyną przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...