Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak najcichsze opony letnie ?


golab24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym zalozyc nowe opony letnie, ale takie ktore beda cichutkie, to jest glowny warunek moich poszukiwan. Aktualnie mam Fulde Carat Progresso 205/60/R15 jednak pomimo bardzo dobrych ocen co do halasu to dla mnie poprostu wyja. Nawet zimowki sa cichsze i zapasowka (Firestone Firehawk 680 fuel saver) jest cichsza. Czy ktos zna takowe opony ktore dobrze beda wspolpracowac z zawieszeniem w audi. Podobno w niektorych autach z aluminiowym zawieszeniem wycie jest silniej slyszalne niz pozostalych autach. Za pomoc dziekuje.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm generlanie jak chcesz ciszy to bym nie pakowal 205 tylko jakies 195 a nawet 185 ( przy okazji autko bedzie zzwawsze ) a jak chcesz cichej opony to trzeba cos miekkiego poszukac ale licz sie z tym ze bedzie tez sie szybciej scierac. A jak chcesz zostac na 205 to polecam CONTINENTAL ContiPremiumContact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam opony firmy Dunlop :wink: na naszym forum jest bardzo wiele zadowolonych uzytkownikow z tych wlasnie oponek takze jak chcesz miec ciche i dobre oponki to kupuj dunlopki :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam opony firmy Dunlop na naszym forum jest bardzo wiele zadowolonych uzytkownikow z tych wlasnie oponek takze jak chcesz miec ciche i dobre oponki to kupuj dunlopki

Ja osobiście polecem opony dunlop SP sport 3000A sam takie posiadam i są ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem continental a teraz śmigam na dunlopach sp sport maxx

:arrowr:

jak chcesz miec ciche i dobre oponki to kupuj dunlopki

:cool:

Wydaje mi się, że jakie opony byś nie kupił, z klasy high performance to poziom hałasu będzie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe z tego iz wezsze opony by byly cichsze jednak wolalbym pozostac przy tym rozmiarze ze wzgledu na alufelgi (szkoda ich wymieniac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm interesujace, czy ktos zna metode sprawdzenia, jakie rozmiary opon moga byc umieszczone na dana felge? czy sa jakies granice, przeliczniki, parametry opon i felg, ktore o tym mowia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda na oko jest najbardziej miarodajną

Kiedyś dyskutowaliśmy na temat różnych szerokości felg i opon jakie powinny być na nie zakładane i nikt nie znalazł żadnej tabeli która by to regulowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoich szukalem uzywajac tych samych kryteriow - cisza i komfort - wybralem goodyear excellance - 205/55/16 i jestem bardzo zadowolony - oponka jest praktycznie nieslyszalna - w testach wyszlo ze ma ponizej 70 dB czyli spelnia normy euro 4!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golab24, a jaką Ty masz szerokość felgi ? Nie znalazłem tego nigdzie ...

nikt nie znalazł żadnej tabeli która by to regulowała

ja mam coś takiego:

felga1xs9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, jaka szerokosc... na felgach jest oznaczenie zaczynajace sie na 7J to znaczy 7 cali? Wymienilem lozysko w kole i juz tak nie wyje, problem pozostaje juz tylko z oponami. Moje co jakis czas wpadaja w jakis chyba rezonans, bo to jest takie pojawiajace sie wycie bierznika. Co do goodyer-a to podobno sie "zabkuja" cokolwiek to znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://opony.com/opony/53977_nokian_h.html

to sa oponki które kupiłem w tym sezonie, i polecam je szczerze bo są niesamowicie cichutkie, napewno nie jest to zbyt popularna marka na naszym rynku, ja sam dowiedziałem się o nich od znajomego który polecał tą firmę za zimówki jakie posiadał, zresztą poczytaj sobie opinie o nich jest też tam moja opinia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie je zakupiles, ja preferuje fizyczne sklepy, da sie cos takiego w Poznaniu kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie je zakupiles, ja preferuje fizyczne sklepy, da sie cos takiego w Poznaniu kupic?

ja je kupiłem przez ten sklep www.opony.com

i to nie były pierwsze opony jakie tam kupiłem, i napewno jak będę następnym razem kupował oponki to też tam

bezproblemowe zakupy nawet konta żadnego nie trzeba zakładać

wysyłka na koszt sklepu a kurier kontaktował się ze mną na podany tel.

3 dni i masz oponki a później do zaprzyjaźnionego wulkanizatora na montaż :D

napewno każdy warsztat samochodowy czy sklep Ci je sprowadzi wystarczy ze podasz model

pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...