Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Co to za model webasto i jak nim sterować (zdjęcie) ?


Tedi35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

O ile dobrze wkleiłem temat

Analizowałem forum i szukałem cos podobnego do mojego ale nie znalazłem. problem miąłem dzis bo córa baraszkując w aucie włączyła to cos i nie wiedziałem jak to wyłączyć bo nie mam instrukcji. Nie wiem czy jest to firmy WEBASTO bo etykieta jest mało czytelna ale podobno oryginał założony w audi przy kupnie. Proszę o wskazówki jaki przycisk do czego służy i pojawiają sie na ekranie jakies cyferki 1 i 2. O co chodzi nie wiem. A jak sie ma do tego klimatronic jak powinien byc ustawiony zeby bylo dobrze ( wiem ze to nie pora ale jak juz pisze to chciałbym wiedzieć jak najwięcej) Poniżej zamieszczam fotki sterownika i samego urządzenia. Dziekuje ze ew. odzewy i porady.

dsc02647q.jpg dsc02649l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mam taki sterownik w mercedesie G, jest to eberspacher

zobacz tu,może coś będzie http://ogrzewania-hary.pl/viewpage.php?page_id=12 jak nie to googluj choć obsługa tego jest bardzo prosta

P - sluzy do programowania

strzałki do zmiany temperatury lub czasu (zależy od włączonej funkcji)

Symbol (palnik) do załączania i wyłączania pieca (czyli urządzenia)

Jednak np u mnie żeby wyłączyć ogrzewania postojowe należy zjechać czasem lub temp do zera, wtedy urządzenie się wyłącza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam webasto jakies - telestar t 7o i jekies tam ksiazki niemieckie do tego,w aucie nie mam zadnego zegara tylko mam pilot z dwoma przyciskami ,i jak to wogole sie uzywa w zime?niewiem czemu nie ma zegara w aucie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam webasto jakies - telestar t 7o i jekies tam ksiazki niemieckie do tego,w aucie nie mam zadnego zegara tylko mam pilot z dwoma przyciskami ,i jak to wogole sie uzywa w zime?niewiem czemu nie ma zegara w aucie....

pod sterownik klimy masz podlaczone ustawiasz temperature i potem wlanczasz pilotem , sprawdz sobie na postoju ja mam firmy webasto , to normalnie mam pod uklad zasilania paliwowego podaczone (maly silniczek diesel pracujacy na rope ,tlumik i wydech taki malutki mam wychodzacy spod oslony silnika )i wlaczone wszystko w układ grzewczo -chlodzeniczy czyli pod nagrzewnice _-dzialanie silniczek napedza płyn na nagrzewnice , podłaczone na krotki układ silniczek webasto -blok silnika -nagrzewnica- silniczek webasto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok czyli np w zime po zimnej nocy bede chcial podgrzac silnik to wlaczam pilotem czyli jednym z guzikow a drugim wylaczam? no i czy to moje webasto grzeje silnik czy srodek tez???

srodek tez napewno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak mam sprawdzic byłem w serwisie ebera w szczecinie to kolo chwile popatrzał i powiedział że trzeba pod kompa ale tylko się umawiac na termin . co najczęsciej się w nich psuje słyszalem że swiece siadają może rozkręcic i przeczyścic albo wymienic prosze o rade :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w busie ebera (tzw. mokre,nie pamiętam modelu), sam zakładałem.

Facet mówiąc o podłaczeniu do kompa miał zapewne na myśli kompa ebera. Jest tam specjalne wyjście do diagnozy układu. Przynajmniej takie jest u mnie :). Nie powiem co się najczęściej psuje bo jak na razie pracuje prawidłowo (3 lata od założenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też mam Telestart T70 (na tabliczne znamionowej na piecyku jest napisane Thermo Top C) i tak samo pilota z dwoma przyciskami. Niestety zimą nawet nie reaguje na pilota.

Nie wiem czy robię coś źle. Co trzeba zrobić żeby uruchomić to webasto ?

Dodam, że baterie w pilocie są według mnie ok bo przy naciskaniu przycisków zaświeca się w nim kontrolka.

Czy ktoś miał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muj eber d4w hydronic podłączałem pod vaga i niechce pokazac co jest nie tak podłączałem np. dmuchawke na krutko to chodzi a a miernikiem na przewodach przy opcji załącz w sterowniku to tak jakby za małe napiecie dostawał ten piecyk co jest nie tak jeden przekażnik terz dostaje impuls nap. bo słychac pstryknięcie ktoś ma jakieś doświadczenie z tym modelem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...