Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Dziwne stuki w silniku (z dźwiękiem)


qrek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio niepokoją mnie bardzo dziwne stuki w silniku. Najbardziej je słychać z wnęki koła i pod autem gdy auto jest rozgrzane.Ich częstotliwość wzrasta wraz ze zwiększaniem obrotów silnika. Podejrzewam sprężarkę klimy lub koło dwumasowe. A może to popychacze hydrauliczne? Czy możliwe żeby któraś z tych części wydawała taki dźwięk? Auto jeździ normalnie, wszystkie płyny ustrojowe w normie. Olej syntetyczny (stan ok, olej czysty) , przebieg 213tys. km.Oto nagranie, posłuchajcie może ktoś na coś wpadnie, bo już nie mam siły do mechaników...

http://www.okulistaopole.republika.pl/Audi.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze według mnie i twojego opisu to nie sprzęgło to odpada według mnie jeżeli klekoce to tylko zawory czyli coś może być tam niewiem na pewno ale według tego co słuchałem ale niemam na 100% pewności wiec radzę ci najlepiej jechać do serwisu oni to zdiagnozują wiem to kosztuje ale co sie nie robi dla swojego autka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dręczy mnie coś podobnego - na zimnym cisza a po nagrzaniu cykliczne stukanie Popychacze wymienione i dalej to samo, po wymianie oleju też nic (Mobil 10W40)... :mysli: Ciężko powiedzieć co to może być Ja jeżdżę już z tym jakiś czas i nic się nie dzieję (oprócz tego że mnie wk....a :ranting1:)-póki co nie mam zbytnio czasu ani możliwości żeby odstawić autko na bok ale w niedługim czasie trzeba będzie się za "to" wziąć Jak znajdziesz przyczynę daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy obawiam się,że macie większy problem bo moim zdaniem,to może byc panewka( płukanie wału+szlif+nowe panewki)jakieś 600zł nie wspominam o robociźnie.Jeśli wasze śilniki dostały ostatnio w kość np po wyścigu na ćwiarę to może być bardzo prawdopodobne. Mam nadzieję,że się myle i nie życzę Wam tego ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jeśli wasze śilniki dostały ostatnio w kość np po wyścigu na ćwiarę

nic z tych rzeczy :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jeśli wasze śilniki dostały ostatnio w kość np po wyścigu na ćwiarę

nic z tych rzeczy :no:

Mój też służy głównie do jeżdżenia kapeluszniczego :), poza tym jak słychać w pierwszym poście stukanie nie jest cykliczne, ostatnio obsłuchiwałem i ewidentnie słychać to gdzieś z dołu, bądź tyłu silnika, nachylając się nad silnikiem prawie nic nie słychać. A czy gdyby to był problem panewki to nie byłoby problemu z ciśnieniem oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podlacze sie do tematu bo szukam s4 i wlasnie tez cos stuka podobnego sprzedajacy nie wie co to jest, ale puka to non stop nawet jak sie silnik zagrzeje to tez puka, mam problem bo auto jest warte uwagi tylko to pukanie ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy gdyby to był problem panewki to nie byłoby problemu z ciśnieniem oleju?

W moim przypadku ciśnienie oleju było ok a panewka obróciła się na czopie korbowodu czwartego cylindra i słychać było cykliczne stukanie właśnie z tyłu silnika od jego spodu. :strzal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam niewiem cz pomoge ale w moim przypadku byl to "napinacz lancuszka walka rozrzadku" ( z tym ze auto chodzilo jak diesl i tez dopiero jak dostalo temp) koszt 600pln lub 2000pln jeden starszego typu drugi nowszego... niewymienilem tego za duzo piniedzy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego marcing. wszystko fajnie ale w naszych motorkach nie ma tego napinacza :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Rafał i qrek wiecie już coś więcej? Ja czym dłużej sie wsłuc**ję w ten dzwięk tym bardziej odala mnie on na wasze szczęście od mojej teori panewek ale moja rzędówka brzmi zupełnie inaczej niż Wasze V.

Panowie z ASO słuchaliście tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja póki co nie mam możliwości odstawić autka do diagnozy i naprawy Ale już sobie obiecałem że biorę się za to "coś" po 1 Lipca Jak coś wykryję dam znać i jak ktoś coś wydybie to też piszcie :decayed:[br]Dopisany: 17 Czerwiec 2009, 12:35_________________________________________________Trochę czasu już minęło ale może jeszcze ktoś z tym walczy U mnie problem rozwiązał się sam Nie uwierzycie ale to była wina pompy wspomagania - nie tak dawno zakończyła ona u mnie swój żywot i po wymianie nastała cisza :decayed: Może u Was też nie trzeba szukać problemu tak daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...