Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Różnice pomiędzy silnikami 1.9TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Zaczne od tego ze oszukalem sie chyba z pol godziny na forum i nie znalazlem kakretnej odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Chodzi mi mianowiscie jakie sa roznice w silnikach dizla o pojemnosci 1.9. Wiem ze sa te silniki z moca 90, 110, 115, 116 koni. Interesuja mnie najbardzije trzy ostatnie... czym sie roznia i ktory jest naj mniej awaryjny. Albo raczej powinienem ulozyc pytanie ktory ma opinie najmniej awaryjnego bo wiadomo ze jak ktos dba o dizla to bedzie jezdzil i jezdzil a jak nie to ciagle sie bedzie psul. Tak wiec bylbym wdzieczny za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Opublikowano

cos słabo szukałes :mysli:

100 115 to silniki pd czyli na pompowtryskach a 90 110 na pompie rotacyjnej, wszystkie maja turbine vnt czyli o zmiennej geometri, niektore 90 maja zwykle turbo (wczesniejsze roczniki)

Jeśli chodzi o zasadniczą różnice pomiędzy pompą rotacyjną a pompowtryskami -ciśnienie wtrysku pompowtryskiwacz do 2050 bar -pompa rotacyjna Bosch VP 37 900 bar.Wyższe ciśnienie wtrysku-lepsze rozproszenie paliwa,a za tym lepiej wymieszane z powietrzem,lepsze i szybsze spalanie = więcej mocy

Pozatym pompowstryski są osadzone wraz z wtryskami bezpośrednio w głowicy a ciśnienie wywołuje w nich specjalny wałek obok wałka rozrządu,przez to nie masz strat ciśnienia na przesyle paliwa a na każdy cylinder masz jeden pompowtryskiwacz.No i pompowtryski mają charakterystyczny dość głośny klang,

Opublikowano

a od kiedy pompowtryski maja niezalezny walek? :mysli::cool1:

Opublikowano

a od kiedy pompowtryski maja niezalezny walek? :mysli::cool1:

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=93 od wtedy
Opublikowano
  • Autor

Czyli ze jednym slowem jakiego szukac ? 110, 115, 116 ? roznica w mocy zerowa tak czy siak jakis wirus by sie przydal zeby to jakos sie toczylo ale ktory bedzie najlepszy biorac pod uwage ze nie byl katowany ?

Opublikowano

silniki oprate na pompowtryskach posiadaja wiekszy moment obrotowy, 285 Nm w porownaniu do 235 Nm do opartych na pompie rozdzielaczowej

Opublikowano

Po pierwsze 115 i 116 ps w modelu B5 to ten sam silnik :disgust: na PD

Dwa: starsza wersia 110PS AFN pod koniec modelu zastapił nowszy ze zmodernizowanym osprzętem silnik AVG 110PS

ile kasy masz do wydania ? i który rocznik chcesz auta ? wtedy można bardziej się rozwinąć :hi:

Opublikowano

O jaki nowy osprzęt chodzi Ci kolego Norbi TDI ? Ja na gdzieś na forum czytałem że zmieniono oznaczenie z AFN na AVG z tego powodu, że skończyła się numeracja tego oznaczenia. Nie mówię, że nie masz racji, pytam z ciekawości.

Opublikowano

Skrzynia, komputer z bardziej istotnych

osprzęt turbiny (co do całego turbo niekoniecznie), filtr, dolot z mniej istotnych.

Poprawili to co było gorsze :naughty: detale ale zawsze coś :gwizdanie:

Opublikowano

O jaki nowy osprzęt chodzi Ci kolego Norbi TDI ? Ja na gdzieś na forum czytałem że zmieniono oznaczenie z AFN na AVG z tego powodu, że skończyła się numeracja tego oznaczenia. Nie mówię, że nie masz racji, pytam z ciekawości.

i to jest prawda :decayed:

Opublikowano

Skrzynia, komputer z bardziej istotnych

osprzęt turbiny (co do całego turbo niekoniecznie), filtr, dolot z mniej istotnych.

Poprawili to co było gorsze :naughty: detale ale zawsze coś :gwizdanie:

skrzynie i komputery to caly czas zmieniali od poczatku produkcji nie tylko z afn na avg , zapewniam cie ze komputery afnow tez sie roznia i jest ich sporo[br]Dopisany: 31 Maj 2009, 16:22_________________________________________________

osprzęt turbiny

co masz na mysli chyba nie gruszke bo ją wczesniej zmienili na wiekszą
Opublikowano
  • Autor

Po pierwsze 115 i 116 ps w modelu B5 to ten sam silnik :disgust: na PD

Dwa: starsza wersia 110PS AFN pod koniec modelu zastapił nowszy ze zmodernizowanym osprzętem silnik AVG 110PS

ile kasy masz do wydania ? i który rocznik chcesz auta ? wtedy można bardziej się rozwinąć :hi:

30 tys zl, 99-00 najlepiej :)

Opublikowano

kupuj ajt ajm czyli 116 115 po wiruse bedzie zapitalac jak zla

Opublikowano
  • Autor

no wlasnie szukalem 1.8T ale patrzac po allegro... Tam widac ze jednak kryzys jest :) Ani jedno b5 nie przehcodzi mojego przesiewu :) kiedys jak jeszcze nie mialem pieniedzy uskladanych i sobie patrzylem to byly takie 2,3 na tydzien nad ktorymi mozna bylo sie zastanowic zeby jechac obejrzec. Teraz jak mam pieniadze to nie ma nic... siedze ogladam i kompletna tragedia wiec doszeldem do wniosku ze moze zaweze krag poszukiwan i dizelka poszukam :)

Opublikowano

za taka kaske możesz powybrzydzać w b5 i bierz 2000 albo 2001 początek roku ps. a nie lepiej pojechac do naszych sasiadow tam latwiej jest kupic cos dobrego ja zawsze latam do München i zawsze jest w czym wybierać

Opublikowano
  • Autor

ale kurde euro w takiej cenie ze ja sam nie wiem :) osobiscie wolalbym 1.8TQ ale nie wiem jak wyjdzie w niemczech a dizel na pewno jeszcze drozej wyjdzie :) Wiadomo ze jak pojedziesz do niemiec to wiesz co kupujesz :) (o ile nie bierzesz auta od turasa czy innego wynalazka). Takie cos by mi najbardzije pasowalo ale przy cenach euro to tylko sie zaplakac. Z drugiej strony handlarze nie maja euro taniej tylko kupuja gorsze auta :) i slatego jeszcze na tym zarabiaja. No jeszcze sie bede msuial zastanowic powaznie :)

Opublikowano

ale kurde euro w takiej cenie ze ja sam nie wiem :) osobiscie wolalbym 1.8TQ ale nie wiem jak wyjdzie w niemczech a dizel na pewno jeszcze drozej wyjdzie :) Wiadomo ze jak pojedziesz do niemiec to wiesz co kupujesz :) (o ile nie bierzesz auta od turasa czy innego wynalazka). Takie cos by mi najbardzije pasowalo ale przy cenach euro to tylko sie zaplakac. Z drugiej strony handlarze nie maja euro taniej tylko kupuja gorsze auta :) i slatego jeszcze na tym zarabiaja. No jeszcze sie bede msuial zastanowic powaznie :)

dokladnie przeciez za darmo ich nie dostaja ,do 5000 tys euro kupisz spokojnie dodaj z 1500 koszty wyjazdu i 1500 koszty rejestracji i masz co chcesz i jeszcze ci zostaje z tych 30 tysi na wirusa

masz przykladowy link http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/miniSearch.html?isSearchRequest=true&minPrice=&maxPrice=6001&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxFirstRegistrationDate=&minMileage=&maxMileage=&ambitCountry=DE&zipcode=8&export=ALSO_EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=74&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=97&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&siteId=GERMANY&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&lang=pl

spójrz na przebiegi przynajmniej jakies realne

a tu limuzynka

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=113571141&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=74&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=97&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxPrice=6001&ambitCountry=DE&zipcode=7&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&lang=pl&pageNumber=1

  • 2 lata później...
Opublikowano

100 115 to silniki pd czyli na pompowtryskach a 90 110 na pompie rotacyjnej,

Witajcie,

Powoli zabieram się do poszukiwań (i trochę do doedukowania) mojej wymarzonej A4 B5 Sedan 1,9 TDI. Interesuje mnie rocznik 99-00, po ostatnim lifcie. O ile 20 tyś PLN na to starczy ;-) Autko chciałbym do zwykłej, spokojnej, ludzkiej, kulturalnej i rodzinnej jazdy - zero tuningów, chiptuningów itd.. Więc pytanie celem upewnienia... 1,9 TDI 110 koni w roczniku 99-00 to będzie motor bankowo bez pompowtrysków? Bo właśnie nie chcę silinika na pompowtryskiwaczach.. I drugie pytanie - jakie kody silnika w tym roczniku będą bankowo bez pompowtrysków...

Opublikowano

tak będzie na pompie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.