Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jaka dojazdówka ?


piotreki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w aucie zestaw naprawczy, ale lepiej czylbym sie z dojazdowka niz jakims proszkiem i kompresorkiem :)

Jakiego rozmiaru szukac? ( oczywiscie zeby sie wszystko pomiescilo ) ??

Teraz mam oponki 16, zawieszenie nic nie ruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zakup stalóweczkę w ori rozmiarze i będzie OK.

Tylko nie wiem, jak tam u Was w B7 z miejscem na "normalne" koło (???).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weź pod uwagę to, że jak złapiesz kapcia to na takiej feldze pojedziesz dalej "normalnie", a na dojazdówce to już nie bardzo.

Bo dojazdówka tak jak zestaw z kompresorkiem to rozwiązanie na chwilę, czyli do najbliższej wulkanizacji, więc nie wiem czy jest sens coś zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weź pod uwagę to, że jak złapiesz kapcia to na takiej feldze pojedziesz dalej "normalnie", a na dojazdówce to już nie bardzo.

Bo dojazdówka tak jak zestaw z kompresorkiem to rozwiązanie na chwilę, czyli do najbliższej wulkanizacji, więc nie wiem czy jest sens coś zmieniać.

według mnie jest sens zmieniać,bo po użyciu zestawu naprawczego opona jest do wyrzucenia,a dojazdówka zajmuje mniej miejsca niż koło i starczy żeby dojechać do wulkanizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo użycie zestawu naprawczego chyba nie prowadzi do "wyrzucenia" opony.

Z tego co wiem (na szczęście nie z praktyki), to środek można wypłukać, dokładnie oczyszcić oponę i powinna się nadawać do dalszego użytku.

Ale upierał się nie będę, bo na własnej skórze nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo użycie zestawu naprawczego chyba nie prowadzi do "wyrzucenia" opony.

Z tego co wiem (na szczęście nie z praktyki), to środek można wypłukać, dokładnie oczyszcić oponę i powinna się nadawać do dalszego użytku.

Ale upierał się nie będę, bo na własnej skórze nie testowałem.

pytałem w serwisie vw i audi w obu powiedziano mi,że opona po użyciu zestawu naprawczego nadaje się do wyrzucenia.nie mają środków do oczyszczenia opony po użyciu zestawu naprawczego.

pytałem też w kilku zakładach wulkanizacji i też nie mieli nic takiego i nie wiedzieli jak naprawić oponę po takim środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wulkanizacji ze sprayu spokojnie mozna naprawic opone, wczyscic felge i jezdzic dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wulkanizacji ze sprayu spokojnie mozna naprawic opone, wczyscic felge i jezdzic dalej

być może po wulkanizacji ze sprayu tak,ale ja pytałem o fabryczny zestaw naprawczy.

a jak to jest z tymi środkami w sprayu,jak wyczyścić oponę,czym? no i jak znaleźć dziurę skoro będzie zaklejona?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponę masz zakładam 205/55/16 czyli średnica 63,19 cm.

Tutaj średnica jest 62,5, chodź z kalkulatora wychodzi mi 63,18 ???

Z tego co popatrzyłem na alledrogo, to 15' dojazdówki mają sporo mniejszą średnicę, więc bierz 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro musze zmierzyc,

tak sie dokladnie pytam bo nie wiem jak sie takie dojazdowki sprawuja ( na szczescie nigdy nie mialem z tym doczynienia ) ,

zawsze zakladam pesymistyczny scenariusz i chodzi mi o zmiane gumy przy max zaladowanym aucie z thulem na dachu czy to jakos da sie dojechac do najblizszej wulkanizacji :) czy tez po zalozeniu dojazdu opona peknie :evil: i kiszka

pewnie nie, ale zawsze lepiej jest sie zapytac niz potem zalowac

PS Tez slyszalem ze po uzyciu zestawu naprawczego opona jest do wyrzucenia :(

czyli dajmy na to mamy roczna dobra oponke i trzeba szukac nowej a wlasciwie 2 bo tak jakos chyba malo bezpiecznie jezdzic z 1 nowka a druga z przebiegiem 20 tysi na osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak zakładasz najbardziej pesymistyczny scenariusz, to proponowałbym jednak pełnowymiarową 16'.

Wtedy zakładasz drugie dobre koło i pomykasz bez ograniczeń i obaw, czy wytrzyma itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak zakładasz najbardziej pesymistyczny scenariusz, to proponowałbym jednak pełnowymiarową 16'.

Wtedy zakładasz drugie dobre koło i pomykasz bez ograniczeń i obaw, czy wytrzyma itd.

Też byłbym za takim scenariuszem. Tymbardziej że pojedyńczą felgę można kupić na allegro za dobre pieniądze. No i możesz dobrać do tych co masz na samochodzie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkopanie kotleta.

Myśle nad dojazdówką lub ew. pełnym kołem.

Ale tu jest pytanie...

Co wtedy idzie w bagażniku zamiast tego styropianu ? Może ktoś dać zdjęcie wnęki bagażnika na koło jak to ma wyglądać ORY ?

Ja mam zestaw naprawczy, styropian na jakieś pierdółki typu linka, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkopanie kotleta.

Myśle nad dojazdówką lub ew. pełnym kołem.

Ale tu jest pytanie...

Co wtedy idzie w bagażniku zamiast tego styropianu ? Może ktoś dać zdjęcie wnęki bagażnika na koło jak to ma wyglądać ORY ?

Ja mam zestaw naprawczy, styropian na jakieś pierdółki typu linka, itp.

styropian wywalasz i wkładasz dojazdówke dokrecajac ją tak samo jak poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. A co z gratami typu : lewarek, linka itp ?

Gdzie to wtedy wędruje ? Interesuje mnie ory rozwiązanie AUDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dojazdówki 17'' (8E0601027C) wkładasz styropian 8E9 012 109 E - ok 50zł.

Jest w nim miejsce na lewarek, itp graty z hakiem włączenie.

Jak sobie zostawisz kompresor ze starego zestawu to musisz pomyśleć o innym miejscu dla niego, linka holownicza, kable rozruchowe też w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...