Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Naprawa mechanizmu elektrycznych szyb z tyłu


studziany

Rekomendowane odpowiedzi

Temat przedstawia się następująco.

Najprawdopodobniej połamały mi się plastiki od mechanizmu podnoszenia szyb po prawej stronie z tylu. Szukałem tematów z ta awaria i jedyne co znalazlem to wymiana polamanych plastikow na plastiki z zestawu naprawczego-niestety tylko do B5.

I teraz pytania:

1. Czy jest analogiczny zestaw naprawczy na szyby tylne do B6?? Niemoglem tego znalezc na allegro.

2. Rozbieral moze ktos drzwi tylne?? Dokladnie to nie wiem jak rozebrac drzwi zeby rozkrecic caly mechanizm - trzeba chyba rozkrecic cala ramke ale nie wiem jak sie za to zabrac.

Prosze o porade.

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sama linka do wymiany to możesz zrobić to u mnie w firmie jeśli plastik to musiałbym go zobaczyć bo nie wiem czy mamy takie na stanie

Linke mam dobra. Plastiki najprawdopodobniej sie polamaly. Musze jeszcze dokładnie sprawdzic ale na 99% plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sama linka do wymiany to możesz zrobić to u mnie w firmie jeśli plastik to musiałbym go zobaczyć bo nie wiem czy mamy takie na stanie

Linkę mam dobra. Plastiki najprawdopodobniej sie polamaly. Musze jeszcze dokładnie sprawdzić ale na 99% plastiki.

Cześć, chyba mam ten sam problem. Możesz powiedzieć jak to sie u ciebie zakończyło?

Co wymieniłeś, jakie koszty, skąd części?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastik w tylnej szybie który ją podnosi jest tylko jeden, zeby go wymienić bedziesz zmuszony wyciągnąc cała ramke bo nie będziesz w stanie dojć tam torxem zeby odkręcić ten plastik, duzej filozofi z tym nie ma ale zajmuje to troche czasu. jak juz ją odkręcisz to naprawde mocno siedzi w drzwiach więc musisz mocno ciągnąć do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jeżdżę z szyba podpartą na kołku :)

Nie no całkiem dobre rozwiązanie, w fiacie 126p tak się najczęściej robiło a między maluchem a A4 B6 aż tak dużego przeskoku nie ma :polew::decayed:

Gdybyś nie wiedział jak się dobrać do tego wszystkiego to pisz kolego w tym wątku, pomoge w miare możliwości bo rozkręcanie tapicerek mam w małym palcu :wink4:

Dlaczego? wyciąganie szyb do przyciemniania i wymiana mechanizmu podnoszenia szyby pasażera tak więc sam rozumiesz :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie sie jeszcze za to niezabrałem bo zniechceca mnie rozbieranie ramki. Nie mam zbytnio czasu bo od poniedzialku do soboty wlacznie pracuje i za bardzo nie mam czasu ani checi sie za to brac. I tak jak ty tez mam podparte drewnianym kolkiem:). Mam zamiar skompletowac czesci i w koncu sie za to zabrac.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSA, zdjecia tworzywa.

Masz cos takiego u Siebie?

1QwrsA.jpg

gK_2S.jpg

Lepiej wal do niego na priva bo może troche potrwać zanim to przeczyta.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę, że temat stary, ale nie chcę zakładać nowego bo i po co jak jest tutaj:) No więc podczas otwierania tylnej szyby szyba gwałtownie opadła i tak już pozostaje, mechanizm jej nie unosi ku górze muszę ręcznie ją domykać ale podczas jazdy mi opada rozebrałem boczek ale bardzo nie widzę co się mogło tam uszkodzić być moźe ten plastyk ale to już chciałbym prosić was ekspertów i wypowiedź. P.S. Muszę to jakoś zablokować bo każdy może podejść i szybę sobie odsunąć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...