Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana szyby czołowej na ogrzewaną elektrycznie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak się składa że wczoraj podczas parkowania auta w garażu odkryłem pęknięcie idące od słupka a i niestety czeka mnie wymiana szyby czołowej...

Oczywiście jest to kolejna okazja do rezania ;) dlatego chciałbym zapytać o możliwość założenia szyby czołowej z elektrycznym ogrzewaniem (czego wcześniej nie miałem). Wyczytałem na forum że można podpiąć kabelki do instalacji która uruchamia ogrzewanie szyby tylnej. Z kolei w katalogu A4 jest info o osobnym włączniku tył/przód. Czy ktoś może mi udzielić informacji jak to było rozwiązane w ori instalacji (mile widziane zdjęcie konsoli - rozumiem że dołożony został jeszcze jeden przycisk, no chyba że ogrzewanie elektryczne zastępuję zwykły nadmuch/rozmrażanie szyby przedniej i wtedy podpina się ją do tego właśnie przycisku ?).

Wyprzedzając adminów :decayed:...użyłem szukajki i nie znalazłem odpowiedzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe... jutro wstawiam swoją i takiej opcji nie widziałem... zastanawiałem się tylko nad czujnikiem deszczu ale dałem sobie spokój bo lusterko musiałbym szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja ostatnio nie szukałem :naughty:

a temat rzeczywiście kiedyś czytałem - skleroza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa L-ka ma oprócz ogrzewania ma jeszcze dodatkowe tłumienie. I występuje w dwóch kodach PR: GG i GM - w ASO nie potrafili mi powiedzieć co to więc wywnioskowałem że to pewnie z czujnikiem deszczu i bez...

Generalnie jeśli chodzi o szybki do B6 to wygląda to tak:

8E0 845 099 P [PR-4GH/PR-4GP] (przyciemniana-zielona, klejona, z ciemnym paskiem i okienkiem na numer VIN) - cena 1100zł

8E0 845 099 L [PR-4GG/PR-4GM] (przyciemniana-zielona, klejona, tłumiącam z ciemnym paskiem i okienkiem na numer VIN, ogrzewana) - cena 3000zł

8E0 845 099 J [PR-4GK/PR-4GN] (przyciemniana-zielona, klejona, tłumiącam z ciemnym paskiem i okienkiem na numer VIN) - cena 2000zł

8E0 845 099 G [PR-4GU] (bezbarwna, klejona, tłumiona, z ciemnym paskiem i okienkiem na numer VIN) - cena 2000zł

Rosemeyer - dzięki za linka. Czytałem ten wątek. Nie ma tam niestety fotki konsoli która obsługuje elektryczny windshield ani sposobu na ori podłączenie instalacji :wink4: Chociaż w zasadzie można by się podpiąć do tego tematu aby nie robić bałaganu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny niezłe... tym bardziej że człowiek kupuje zwykłą z zielonym paskiem Sekurit'a a więc oryginał... ze zdrapanymi znaczkami OOOO bo nie wolno im sprzedawać inaczej za jakieś 400zł + wstawienie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do uzytkownika kred on ma podgrzewaną przednią szybę i miał nawet problemy ze stykami czy coś takiego. Możliwe, że będzie mógł Ci podesłać jakieś foty jak to wygląda itd.

Oczywiście bardzo chętnie zobaczymy to również.[br]Dopisany: 04 Czerwiec 2009, 23:33_________________________________________________Poszukałe informacji w ELSA i oto co znalazłem:

capture04062009230341.th.jpg

Wnioski są następujące:

Potrzebny jest moduł A14 - transformator napięcia. Z tego co wiem to znajduje się w podszybiu niedaleko silniczka wycieraczek. Numeru części nie znam ( szukałem, ale nie znalazłem )

Do wejścia B+ transformatora podłączasz napięcie z aku bezpośrednio za głównym bezpiecznikiem -czerwony kalbel 6,0

Do wejścia B- transformatora podłączasz masę z aku - brązowy kabel 6,0

Do wejścia nr 1 transformatora podłączony jest panel klimatronik; dokładnie jego wyjścia C pin nr 8 - biało-zółty kabel 0,5. W oryginalnej instalacji klimatronik z transformatorem połączony jest przez 10-cio pinową, filoetową wtyczkę w lewym słupku A - pin nr 9.

Dwa terminale szyby są podłączone do transformatora do wejść + i - poprzez dwupinową wtyczkę - czerwony oraz brązowy kabel 2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło :) Dzięki gaciu :notworthy:, zaraz napiszę pw do kreda...

Jeśli chodzi o opisany przez Ciebie transformator - też tego nie znalazłem, wpadłem jednak na coś takiego:

sterownik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie zaglebic w temat w weekend. szczerze mowiac nie zaglebialem sie w temat bo blad na vagu zginął bez sladu. na konsoli środkowej także nie ma specjalnego przycisku do załacznia szyby właczam odparowanie szyb (lewy przycisk) i po kłopocie (tylna szyba + lusterka przycisk z prawej strony) z tego co zaobserwowalem to cala centralka jest w srodku auta bo z szyby wychodza tylko kable z wtyczką

moim zdaniem strata kasy. urzyłem ja może raz. rozmrazanie z nadmuchu okolo minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem strata kasy. urzyłem ja może raz. rozmrazanie z nadmuchu okolo minuty.

Pytanie gdzie trzymasz auto zimą? Jeśli w garażu to faktycznie nie użyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio auto stoi na dworzu. odpowiedz sobie na jedno pytanie ?? najczęsciej jest tak ze zarówno przednia jak i boczne sa zamarznięte wiec odpalasz auto wlaczasz nadmuchy i idziesz skrobac boczne. w czasie jak oskrobiesz boczne masz juz odparowana przednia. zgadza sie ogrzewanie sie przydaje ale takze potrzebuje czasu na nagrzanie sie i nie jest to chwila. porównywalnie do tylnej.

tak jak wczesniej pisalem uzylem jej raz w zime. dodatkowy plus to to ze rozmraza sie równomiernie a nadmuch robi na srodku szyby duzy placek.

dalej twierdze ze to strata kasy. inna sytuacja jak jest juz zamontowana fabrycznie

dodam ze napewno bedziesz mial problem z ori czesciami, przekaznikami itp. instalacja musi byc naprawde b.dobrze zrobiona. szyba ma bardzo duzy pobór pradu jak cos pojdzie nie tak - to bedziesz mial ognisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej twierdze ze to strata kasy. inna sytuacja jak jest juz zamontowana fabrycznie

:good:

No chyba ze ktoś robi z AC i jest okazja zakombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik w ASO 1200zł... chyba rzeczywiście sobie podaruję :confused4: Za drogo się robi...

A powiedzcie mi jeszcze coś odnośnie czujnika deszczu. Rzeczywiście odpali to dopiero jak wrzucimy odpowiedni sterownik od B7 (w B6 ta opcja była niedostępna?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kred pisze trzeba się zastanowić nad zasadnością kupowania sporo droższej szybki ... może lepiej ta kase ulokować w coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...