Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyjazd do Holandi - na co zwrócić uwagę ?


SoMeS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :hi:

Możliwe że już w ten weekend na czas dłuższy, bliżej nie określony wybieram się furakiem do Holandii.

Czy ktoś kto był może mi powiedzieć na co uważać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czego się bać? A co warto zobaczyć i spróbować?

Chodzi mi tutaj zarówno o rzeczy związane z życiem w tym kraju jak i te które spotkam podczas jazdy.

Za każdą konstruktywną wypowiedź z góry dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie miasta to z tego całego zamieszania dokładnie nie wiem jeszcze nazwy... będę wiedział wieczorem :good:

byłbym też wdzięczny za przybliżenie jak się ma tam prawo do przyciemnianych szyb czy xenonów :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywieź z Holandii trochę :pali: :gwizdanie:

tego typu używek akurat nie lubię :gwizdanie:

Uważaj na fotoradary bo strzelają tam zdjęcia nawet w plecy, a potem sprawnie egzekwują mandaty. :wink4:

dzięki :good: słyszałem właśnie że jak 40 to 40km/h i ani jednego więcej... no nic przynajmniej nauczę się jeździć przepisowo :decayed:

coś jeszcze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzyn siedzi od 3 lat w NL, najpierw byl w Ymunden czy jakos tak a teraz w Amsterdamie, policja czepia sie ważnego ubezpieczenia,prawko pl jest tam akceptowane jak nie siedzisz dłużej niż rok chyba, ksenon ze spryskami lub wycieraczki i najlepiej ori, hasz bary w stolicy jest tego pełno az do znudzenia na ulicach pełno pedałów i lesb, jak trafisz w dzielnice burdeli to jest na co oko zawiesić :naughty: nie przestrasz sie jak zobaczyć pedałów w policji bo tez sa i jak maja patrole to chodzą za reke :blink: gdzie powinienem mieć fotkę od kuzyna na kompie później poszukam policja w miastach jest jakos uczulona na prędkość kuzyn juz wyłapał mandaty, tak sama w większych miastach za parkowanie lubią wlepiać

ogolnie to nie jedz tam bo zlapie cia jakis wielki owłosiony murzyn i nie będziesz mógł wygodnie usiąść :decayed: albo jedz i przywieź dużo zielska i pare lesb :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem bardzo tolerancyjny i wiem że ludzie tam też dlatego to mi nie obce :wink4:

dokumenty wszystkie mam ważne...

xenon.. hmm.. najwyżej wpakuje 2 zwykłe żarówki h1 do schowka na wszelki wypadek i wymienię na miejscu bo to 3 minuty roboty

a jak się ma sprawa przyciemnionych szyb w Holandii i Niemczech?

w sumie to największą trase mam przez Germany :mysli:

myślę że życie nocne mi się tam spodoba :kox:[br]Dopisany: 04 Czerwiec 2009, 19:31_________________________________________________qoperek a tak w ogóle to co Ty z tymi murzynami masz? :polew: spotkało Cię to? :naughty:

less jak znajdę to raczej zachowam dla siebie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Xenon w NL to nie problem :gwizdanie:, przyciemnione szybki tak :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja niedlugo bede tranzytem walil przez NL ,jak z ksenonami-trzeba spryski,czy nie

:hi:

Xenon w NL to nie problem :gwizdanie:, przyciemnione szybki tak :thumbdown:

z tej wypowiedzi wnioskuje,ze nie,ale na wszelki wypadek sie pytam,bo w Angli nie trzeba spryskow,wiec jesli przeglad mi przeszlo auto bez spryskow,to chyba w innym kraju nie moze byc problemow,jak jade na wakacje przejazdem-napiszcie cos wiecej :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tam bardzo dobrze sie jezdzi,duzo lepiej niz w niemczech.

Sa miejsca gdzie fotoradary licza srednia,mandaty sa wysokie...

Policja sluzy pomoca,pamitaj asistans...

jedno miejsce jest gdzie za przejazd sie placi,no i rowerzysci jezdzajak swiete krowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rowerzysta w miesicie jest ważniejszy niż pieszy .. :disgust: a do murzynów to nic nie mam osobiście tylko do kuzyna się kiedyś jeden przystawiał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja niedlugo bede tranzytem walil przez NL ,jak z ksenonami-trzeba spryski,czy nie

:hi:

Xenon w NL to nie problem :gwizdanie:, przyciemnione szybki tak :thumbdown:

z tej wypowiedzi wnioskuje,ze nie,ale na wszelki wypadek sie pytam,bo w Angli nie trzeba spryskow,wiec jesli przeglad mi przeszlo auto bez spryskow,to chyba w innym kraju nie moze byc problemow,jak jade na wakacje przejazdem-napiszcie cos wiecej :wink4:

nie trzeba miec sprysków :wink4:

slyszalem ze jak autko przeszlo przez przeglad w swoim kraju, to gdzie indziej nie powinni sie czepiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wam bardzo w takim razie :hi:

w sobote wyjazd.. na około 2 miesiące... myślę że będzie dobrze :)[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2009, 00:36_________________________________________________a jeżeli mnie tam złapią za ciemne szyby to pozwolą skrobać jeżeli już? bo nie mam zamiaru tego robić dopóki nie będzie trzeba :mysli:

najwyżej wezmę nożyk do tapet i będę jechał przy nich... czy co jeżeli by mi tam dowód rejestracyjny zabrali? czy jakiś mandat za to? jak to jest?

btw... jadę do Eindhoven :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem ale czytając więkrzość waszych postów :shocked: po 2 latach mieszkania w nl czuje sie lekko zszokowany. piszecie fotoradary fakt jest ich w h... :gwizdanie: ale mi mrugnął już z 10 razy i nic nie dostałem a ostatnio byłem sprawdzany w ich bazie danych i nic, nie ma tych mandatów. policja czepia sie ważnego ubezpieczenia :mysli: ja przy kontroli nawet dowodu nie pokazywałem tylko prawko. co do predkości to fakt są na to dość uczuleni a parkingi szczegulnie jeśli hodzi o hage to wlepiają mandaty ;( aha SoMeS piszesz że jedziesz swoją bryką to uważaj na policje celną w cienmych mercedesach nie lubią polskich blach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz tu tylko 2 miesiace, to policja celna nie muszsz sie przejmowac :wink4: moga Cie zatrzymac, ale nic nie moga Ci zrobic :cool1:

[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2009, 18:15_________________________________________________ :hi:

przywieź z Holandii trochę :pali: :gwizdanie:

wpadnij kiedys do nas na spota tylko daj wczesniej cynka to zamówie dla Ciebie wieksza ilosc :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotoradary zdradliwe..takie zielone pale wystające z gleby :thumbdown:

Policja ? Mnie kontrolował patrol na motocyklu..w sumie za nic. Na wjazd dostałem alkomat :decayed:

Policjant poprosił tylko prawo jazdy..dowodu nawet nie sprawdzał :tongue4:

Jeśli palisz faje lub pijesz alko to uważaj na niedzielę..bo sklepy pozamykane a na stacjach benzynowych nie ma takich rzeczy.. przynajmniej tak jest w mniejszych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wychodzi na to że przez cały czas będę jeździł przepisowo :polew:

Co do policji to zastanawiają mnie tylko dalej ciemne szybki i xenon... żaróweczki H1 sobie wziąłem na wszelki wypadek i wymienie na miejscu ale szybki? Nożyk do tapet jak co też wziąłem :decayed:

Co do fajek to dzięki za to info... ale w sumie to wezme ze 4 lagi swoich a potem będę widział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaróweczki H1 sobie wziąłem na wszelki wypadek i wymienie na miejscu

chyba H7,w soczewke wchodzi H7 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...