Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak uzyskać lepszy bas bez tuby ?


raft2

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam mały problem z basem :confused4: w mojej A4 B5, a nie chce mieć żadnej tuby ani skrzyni w bagażniku. Mam radio firmy DALCO DVD i głośniki w przednich drzwiach są oryginalne a z tyłu na półce 3-drożne BOSMANA. Radio i tylne głośniki zostawiłem z poprzedniego auta gdzie wymiatały elegancko, a w tym bas się troci. Podrzuci ktoś jakiś pomysł co zrobić by się bas poprawił?

Za wszelką pomoc wielkie dzięki

Pozdrawiam raft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na tych samych głośnikach i radiu basu jest mniej to może podłączyłeś głośniki w przeciwfazie...

już to sprawdzałem wszystkie głośniki są prawidłowo podpięte :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze masz marne glosniki - moze powinienes zalozyc jakis system - niskie i wysokie tony oddzielnie - takie głośniki ktore maja wszystko w jednym nie spelniaja do konca zadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu jest system audi :)

pewnie Nokia :)[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2009, 08:29_________________________________________________ale zeby dobry efekt był prponuje wyciszyc przednie drzwii i jakis fajny system wrzucic , oczywiscie pod wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień radio na jakies dobre np jakiegos Pioneera czy Alpine i odczujesz różnice.Na codzień zajmuje sie naprawa sprzetu rtv,gsm i wiem ile warte sa te Dalco :)

Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę jeszcze dodać że radio już zakładałem inne i nic się nie zmieniło jedynie bas się poprawia jak dam na lewy bądź prawy kanał :kwasny:

wielkie dzięki za podpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sam jeden głośnik, jak będzie bas to podłączaj po kolei pozostałe i zobaczysz który gra w przeciwfazie i następuje interferencja destruktywna :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam.Napewno ma podpiete w przeciwfazie .A zmieniać przewody glosnikowe ?? Po co ?? To nie jest stadion gdzie daje sie kobylaszcze przekroje tylko auto.Tym bardziej że ze radia nie masz wiecej jak 20 wat RMS bez stosowania przetwornic podbijajacych napiecie zasilania. W audikach sa dobre przewody ktorych nie warto zmieniac bo i tak pod samym radiem nie uslyszysz różnicy - lepiej za ta kase kupic sobie krate piwka co by lepiej sie rezało :) Sprawdz faze i zobaczysz czy jest ok.

Krzysiek[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2009, 08:51_________________________________________________A to ze bas zwieksza sie jak dajesz na lewa lub prawa strone świadczy właśnie o ZŁEJ fazie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliście racje przewody były obrócone i faza była na odwrót ale bas dalej jest słaby i podejrzewam że radio nie wydala i dlatego na jednej stronie bas jest lepszy :confused4: jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :hi:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przednich głośników basu nie wyciągniesz....w a4 sa maleństwa i z tego trudno o dobry bas.

Co do reszty, to pierwsze co pozbądź się tego dalco i głośników z tyłu, tego typu sprzęt nie jest nic wart. Aby uzyskać miły dla ucha i odczuwalny bas wystarczą seryjne 16 z tyłu w półce i dobre radio. Jeśli chcesz więcej to większe głośniki pod wzmacniaczem. Jeśli inne radio to polecam Alpine lub Clarion....

A żeby przód zagrał to musisz wstawić większe głośniki czyli 16, zrobić wygłuszenie i dopiero będzie efekt.

Co do okablowania, to moim zdaniem warto w większości przypadków je wymienić, auta mające ponad dziesięć lat mają instalacje mocno zaśniedziałe (nie wszystkie) dlatego czasem warto wymienić przewody. Napewno warto dać dobre zasilanie do radia.

A jeśli chcesz konkretnego basu to niestety....tylko coś do bagażnika bo nie wysiągniesz dobrze brzmiącego 30 Hz o odpowiednim natężeniu z głośników 13 czy 16 cm średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zeby mieć lepszy bas uszczelnij bagażnik. wtedy bedziesz miał lepszy bas.. glosniki radio i kable nie maja tu wielkiego znaczenia jesli wszystko jest poprawnie podłączone. jedyny sposob to uszczelnienie bagażnika, wtedy on robi za tube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat do zamkniecia, bo koledzy już głupoty piszą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem...

Chodziło mi o wypowiedź Pawcia a nie o Twoją.

Wydaje mi się że temat już wyczerpany jest i dalej będą pisane tylko jakieś niestworzone historyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...