Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Coś mi skrzypi tak jakby guma gdzieś ocierała prawy przód


adik1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam wymieniłaem dwa górne wachacze prawy przód i stuki ustałay ale teraz pojeździłem troszke i podczas ruszania coś mi w tym kole sie oddzywa jakby guma gdzieś ocierała to jest chwilowe nieraz przy ruszaniu a nieraz cały czas tak sie dzieje co poradzić na to i do tego doszły stuki z lewej strony

tez trzeba wymienic górne wachacze pewnikiem

masakra to zawieszenie w audi wie ktoś gdzie mozna kupić te sruby do tych wachaczy bo stare po demontazu to na złom sie nadają

bez młota to nie robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie to jest skrzypienie.

Mocne i przy ruchach kierownicą - obstawiam kolejny wahacz.

Jeśli delikatne, tylko przy wybojach, koleinach itd - może skrzypieć guma pod amorkiem.

Mam właśnie to u siebie (jutro kolejna wymiana).

2 miechy temu wymieniłem właśnie poduszki pod amorami z przodu i ... skrzypią :wallbash:

Najbardziej się nasila podczas deszczu i zaraz po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez kiedys tak było z lewej strony i srzypiał to sworzeń dolnego przedniego wahacza. Ogolnie jak cos skrzypi to czesto sworznie. I pewiem mechanik mi podpowiedział ze nie trzeba wymieniac tylko mozna nasmarowac. U mnie pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo tylko, że skrzypiało mi "sezonowo" tzn. zaczęło skrzypieć, dość głośno, po np. tygodniu przestawało. No i suma sumarum, zaczął mi skrzypieć jak wóz drabiniasty, pojechałem do znajomego mechanika, ten poradził, aby kupić strzykawkę z jak najgrubszą igłą i zaaplikować w te gumki, przykrywająceprzeguby wahaczy. Tak zrobiłem i już cisza.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo tylko, że skrzypiało mi "sezonowo" tzn. zaczęło skrzypieć, dość głośno, po np. tygodniu przestawało. No i suma sumarum, zaczął mi skrzypieć jak wóz drabiniasty, pojechałem do znajomego mechanika, ten poradził, aby kupić strzykawkę z jak najgrubszą igłą i zaaplikować w te gumki, przykrywająceprzeguby wahaczy. Tak zrobiłem i już cisza.

Pzdr.

ciekawe, mam wlasnie to samo, zobaczymy czy u mnie te zabiegi pomoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradził, aby kupić strzykawkę z jak najgrubszą igłą i zaaplikować w te gumki, przykrywająceprzeguby wahaczy. Tak zrobiłem i już cisza.

Pzdr.

Prawie dobrze. Tym sposobem robisz dziurę w osłonie gumowej przegubu i otwierasz drogę wodzie. Co potem - wiadomo :thumbdown:

Wypada odkręcić nakrętkę, wybić przegub ze zwrotnicy, zdjąć a przegubu pierścień opasający osłonkę i wtedy podać smar pod gumkę.

Kupa roboty i żeby specjalnie to robić to nie namawiam, ale jak już coś się robi z przodu to warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo z lewej strony. Zpsiukałem wszystko WD40 (amortyzator i wahacze) i przestało (tylko teraz mi z prawej skrzypi :angry: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najgrubsza to moze nie, bo wtedy bedzie duża dziura ale taką zeby przez nią coś gestego lecialo. Trzeba tez pamietac ze jesli skrzypi to juz jest zużyty i niedlugo zacznie stukać, a na to jest juz tylko jedno lekarstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...