Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje na mazurach - Ruciane Nida - Mikołajki i okolice


strzala_123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, niedługo ruszam na upragniony urlop na Mazury nocleg mam już zaklepany w miejscowości Ruciane - Nida tj ok 25 km do Mikołajek ,może podrzucili byście coś ciekawego do oglądnięcia w tej okolicy co warto zobaczyć, bo ja tam to pierwszy raz mam się zamiar wybrać, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadzidłowo, to takie polskie zoo :) na przeciwko Galindia, taka wioska wikingow z knajpa itd. za opłatą rozne fajne atrakcje. W Mikolajkach mozesz sobie poplynac w jakis maly rejs, oczywiscie AquaPark w Golebiu :) W samym Rucianem to bedzie ci nudno raczej, tam w sumie nie ma nic, jedynie 3 knajpy z dobrym jedzieniem :) aaa i tez plywa jakis stateczek :) Juz fajiej w Augustowie, jakby co znam tanie noclegi w naprawde fajnym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wilczy Szaniec (to jest pewnie ze 100km)

2) Z Rucianego możesz pojechać do Krzyży, a z Krzyży przez lasek do Karwicy. Po drodze jest domek chyba jakiegoś sławnego pisarza (wyleciało mi totalnie z głowy czyj i jak to się nazywa).

3) Mikołajki - baseniki w Hotelu Gołębiewski, ale to pewnie wiesz już.

Więcej nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytam dokładniej na necie o Waszych propozycjach, jak tylko pogoda wypali to będzie super, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja Ci polecam Popielno :gwizdanie: Można tam coś wyjątkowego zobaczyć :naughty:

A tak poza tym to Ruciane = nudy :wink4: może poza dyskoteką, tylko nie pamiętam nazwy :mysli: Rucianka :mysli:

Rajs jak najbardziej, ale nie w Mikołajkach, no może z Mikołajek do Giżycka - ale to trochę trwa. Lepiej jakiś stateczek z Rucianych i do rezerwatu popłynąć. Zaraz na początku jest też fajna plaża...

Poza tym na Mazurach jest sporo atrakcji, tylko się trzeba najeździć. Polecam kanał Mazurski, twierdze Boyen w Giżycku no i port w Sztynorcie, a zaraz obok wyspę kormoranów :naughty:

Jak na imprezę to do Mikołajek i Sztynortu - najlepsze klimaty :good:[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2009, 13:53_________________________________________________W Popielnie - szukaj pod hasłem Żubroń :naughty:

img_0498.jpg

Bobry

img_0516.jpg

Koniki Polskie

pan_1.JPG

BTW jak będziesz chciał tam dojechać to nie przeraź sie jak zobaczysz dziwną bramę i zakaz wjazdu - jedź :naughty: i uważaj na pędzące konie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że wystarczy atrakcji bo to ma być raczej odpoczynek bierny a nie aktywny, oczywiście rejs jakimś stateczkiem no i parę miejscówek zobaczyć i będzie git :Th: :Th: dzięki panowie za propozycje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony zapraszam do Augustowa, jak już będziesz w okolicach Mikołajek :hi: , co prawda to już nie Mazury, a Podlasie, ale atrakcji wiele. Np. jeden z niewielu w Europie wyciąg nart wodnych. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście rejs jakimś stateczkiem

No do Mikołajek to taki Sobie, ale jak już będziesz na Mazurach to raczej nie wypada tam sie nie pojawić :gwizdanie: Dodatkowa atrakcja po drodze to śluza Guzianka :good:

http://mazury.info.pl/atrakcje/guzianka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony zapraszam do Augustowa, jak już będziesz w okolicach Mikołajek :hi: , co prawda to już nie Mazury, a Podlasie, ale atrakcji wiele. Np. jeden z niewielu w Europie wyciąg nart wodnych. :good:

największy w europie jest ponoc w Szczecinku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście rejs jakimś stateczkiem

No do Mikołajek to taki Sobie

a to gdzie polecacie rejsik? Bo to ma być właśnie jedna z atrakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście rejs jakimś stateczkiem

No do Mikołajek to taki Sobie

a to gdzie polecacie rejsik? Bo to ma być właśnie jedna z atrakcji

Tu masz plan:

http://www.ruciane-nida.pl/index.php?id=118&a=7&b=10

Z Faryja wybierz Sobie coś z opcji 1,2,5 - taki szybki rejs :wink4:

Z Żeglugi Morskiej ten rejs 10.30-18.00 - Mikołajki przy okazji pozwiedzasz, w sumie też fajna wycieczka :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwię się, że nikt nie wspomniał Giżycka. Stolicy polskich Mazur. Bardzo urokliwe miejsce. Jestem tam przynajmniej kilka razy w roku.

Niestety Mazury tracą swój urok przy kiepskiej pogodzie. A ta u nas jest dosyć nieprzewidywalna. Ciężko zaplanować urlop tak aby trafić. Pozostają spontaniczne wypady na przedłużane weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwię się, że nikt nie wspomniał Giżycka. Stolicy polskich Mazur. Bardzo urokliwe miejsce. Jestem tam przynajmniej kilka razy w roku.

Bo Giżycko na tle reszty Mazur raczej średnio wypada :tongue4:

Brudny kanał, brudne jezioro, kiepskie plaże - mnie się tam nie podoba :wink4:

Polecam kanał Mazurski, twierdze Boyen w Giżycku

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Giżycko na tle reszty Mazur raczej średnio wypada :tongue4:

Brudny kanał, brudne jezioro, kiepskie plaże - mnie się tam nie podoba :wink4:

A od kiedy to Giżycko ma jedno jezioro i jeden kanał? Niegocin i kanał Łuczański to nie wszystko. Polecam Kisajno ze ślicznymi wysepkami, Dargin, Tajty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Giżycko na tle reszty Mazur raczej średnio wypada :tongue4:

Brudny kanał, brudne jezioro, kiepskie plaże - mnie się tam nie podoba :wink4:

A od kiedy to Giżycko ma jedno jezioro i jeden kanał? Niegocin i kanał Łuczański to nie wszystko. Polecam Kisajno ze ślicznymi wysepkami, Dargin, Tajty.

A tak oczywiście :good: w zasadzie też jest drugi kanał :wink4:

W zasadzie dla mnie Giżycko się kończy za kanałem Łuczańskim i dlatego mam takie podejście.

Tajty może jeszcze nie, ale fakt - Kisajno, Dargin ( w pobliżu wyspa kormoranów ), port w Sztynorcie, a na końcu Mamry. Górne część Mazur to bardzo ładny region, ale kończą się na Małpim Gaju przed Giżyckiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie dla mnie Giżycko się kończy za kanałem Łuczańskim i dlatego mam takie podejście.

Dla mnie Kisajno, Dargin, Tajty to jeziora Giżyckie. 215PS w skuterku pod d*pą sprawia, że wszędzie jest 5min drogi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie dla mnie Giżycko się kończy za kanałem Łuczańskim i dlatego mam takie podejście.

Dla mnie Kisajno, Dargin, Tajty to jeziora Giżyckie. 215PS w skuterku pod d*pą sprawia, że wszędzie jest 5min drogi :wink4:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzienia :naughty: ja tam na wodzie więcej jak 8PS nie miałem :decayed:

BTW jakbyś startował ze Sztynortu to pewnie inne miałbyś podejście :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Kisajno, Dargin, Tajty to jeziora Giżyckie. 215PS w skuterku pod d*pą sprawia, że wszędzie jest 5min drogi :wink4:

5 min to nie bardzo ,ale naprawde da się szybko i sprawnie opłynąć całe mazury ,oczywiście jeżeli pogoda dopisuje.Sam kilka razy do roku pływam skuterem po mazurach startując właśnie z Giżycka lub Rucianego i naprawde tereny oraz krajobrazy są prześłiczne.Szkoda tylko ,że co roku coraz mniej ludzi odwiedza nasze piękne pojezierze.Może kiedyś Malik spotakmy się na wodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...