Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwne zachowanie centralnego zamka


Admin_macio79

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

Na wstępie przepraszam jeżeli taki wątek już był, ale szukałem na forum i nie mogę znaleśc :kwasny:

Centralny zamek w moim aucie zachowuje się dosc dziwnie, otóż przy zamykaniu drzwi (z kluczyka) centralka zamyka wszystkie drzwi i teoretycznie jest OK, ale jak chce otworzyc to juz nie jest tak fajnie, otwieraja sie drzwi kierowcy a reszta jest zamknieta, dopiero po ruszeniu klamki otwiera sie reszta, jest to nie regularny objaw ponieważ czesto otwieraja sie wszystkie drzwi odrazu.

Czy jest to normalny objaw czy cos sie "sypie". Z góry dziekuje za odpowiedz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz włączoną opcję "selektywny centralny zamek", wtedy central zachowuje sie tak, że przy jednorazowym wciśnięciu przycisku otwierania otwiera tylko drzwi kierowcy, żeby otworzyć pozostałe trzeba wcisnąć przycisk drugi raz. Spróbuj otworzyć auto w ten sposób, najpierw naciśnij raz, potem drugi i obserwuj czy to będzie to. Jeżeli tak to sprawdź kodowanie modułu komfortu, znajdź sobie liczbę, któa odpowiada za selektywny centralny zamek i odejmij ją od sumy, która jest w sterowniku. Tylko zapisz na wszelki wypadek stare kodowanie gdzieś np. na kartce żeby wrócić gdyby to nie było to. Jeżeli to nie to to możliwe, że kończy się pompka centralnego, siłowniki w drzwiach, albo gdzieś jest drobna nieszczelność, ale lepiej skup się najpierw na najprostszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z centralnym. Ktoś na forum podpowiedział mi, że mam poprawić luty te najgrubsze na płytce pompki centralnego zamka. Zrobiłem to i już dwa miesiące spokój, wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mialem taki sam problem i rozwiazaniem byl styk w drzwiach kierowcy.. wystarczylo rozebrac wyczyscic i wszystko zaczelo dzialac jak powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...