Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BKE] Drgania karoseri po odpaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tak jak w temacie, jak odpalam samochod po dluzszym postoju, przez pierwszych 10 minut czuc wyrazne wibracje karoserii, w momencie dodania gazu wibracje znikaja, po odpuszczeniu gazu znowu wracaja, przy rozgrzanym silniku problemu praktycznienie nie ma. zostaly sprawdzone poduszki pod silnikem, poduszka pod skrzynia, wszystko jest ok. komputer po podlaczeniu nie pokazuje zadnych bledow. trzech niezaleznych od siebie mechanikow stwierdzilo ze nie widzi zadnych wad i samochod moze po prostu "tak miec". co o tym sadzicie?? z gory dzieki za odpowiedzi.

ps szukalem w archiwum ale nie znalazlem identycznego problemu

Opublikowano

Robi tak od pewnego czasu? Czy zawsze tak robił? Czuć to drżenie w środku czy tylko widać?

U mnie też na wolnych obrotach drży lekko maska przy szybie, ale po dodaniu gazu przynajmniej do równych 1tys obr/min nic już nie drży... Moim zdaniem ten typ tak ma...

Opublikowano
  • Autor

Robi tak od pewnego czasu? Czy zawsze tak robił? Czuć to drżenie w środku czy tylko widać?

U mnie też na wolnych obrotach drży lekko maska przy szybie, ale po dodaniu gazu przynajmniej do równych 1tys obr/min nic już nie drży... Moim zdaniem ten typ tak ma...

od kiedy go mam to wlasnie tak sie zachowuje, ale mam go zaledwie od 2 miesiecy :), rzeklbym ze bardziej to czuc niz widac. nie jest to moze jakis WIELKI problem dla mnie, dziwi mnie to tylko troche, bo moze to smieszne porownanie, ale jezdzilem wieloma dostawczymi, wiadomo dieslami i w zadnym nie bylo takich przypadlosci. stad moje zdziwienie i lekkie zaniepokojenie w samochodzie za takie pieniadze. ale moze osobowe audi w dieslach tak maja. nie wiem...

Opublikowano

Osobowe diesle nie maja tak coś jest nie tak. Może poduszki pod silnikiem ,może coś z obrotami musisz zacząć szukać przyczyny.

Opublikowano

za drgania odpowiedzialne sa zawiesznie zespolu napedowego, sprawnosc ukladu wydechowego oraz wtryskowego

1. sprawdz VAG-iem grupe 013 gdy silnik jest zimny i pozniej gdy cieply, wrzuc tutaj wartosci

2. auto na podnosnik lub kanal- obejrz uklad wydechowy - silnik zimny zeby drgania wystepowaly- i sukcesywnie chwytaj reka od plecionki az do tlumika koncowego elementy wydechu ale konkretnie tlumac ew. drgania, sluchaj czy wibracje znikna. problem moga powodowac uszkodzony lacznik elastyczny wydechu, zawieszenie wydechu lub przerdzewialy ktorys element

3. jezeli zadna z powyzszych prob nie przyniesie wyniku szukalbym problemu w zawieszeniu zespolu napedowego czyli poduszkach

Opublikowano
  • Autor

dziekuje wszystkim. Musashi, zadzwonilem do swojego mechanika i przeczytalem to co napisales, powiedzial ze "ma to sens" :), bede u niego w pon lub wtorek. jak zdaze rozwiazac problem przed moim urlopem na pewno dam znac co bylo przyczyna. pozdrawiam

  • 4 lata później...
Opublikowano
dziekuje wszystkim. Musashi, zadzwonilem do swojego mechanika i przeczytalem to co napisales, powiedzial ze "ma to sens" :), bede u niego w pon lub wtorek. jak zdaze rozwiazac problem przed moim urlopem na pewno dam znac co bylo przyczyna. pozdrawiam

Chyba kolega nie zdazyl rozwiazac problemu ;)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja mam podobnie. Pod uwagę biore dwumas i łącznik elastyczny tłumika (wszystkie wtryski i poduszki nowe)

Opublikowano

świece żarowe

Opublikowano

prawdopodobnie dwumas szykuje sie do wymiany

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.