Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] DYNOLICIOUS - program do pomiaru przyspieszenia, przeciążeń, itp


AdamsDH

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie wiem czy dobry dział wybrałem :embarrassed: ale ciężko było mi dopasować. Pomyślałem, że każdy rezający chipy i inne modyfikacje będzie zainteresowany. :mysli:

W każdym razie ostatnio śmigałem sobie na moto i testowałem przyspieszenia 0-100 km/h na podstawie GPS'a. Pomyślałem, że na bank powstał jakiś programik, który potrafiłby zautomatyzować ten proces pomiarowy, mógłby składować wyniki w celu porównania z innymi czy też po rezanku pozwalałby na jako tako dokładne oszacowanie czy są wymierne efekty np. chipa :-)

Jestem użytkownikiem iPhone'a wiec programu szukałem na tą właśnie platformę. Znalazłem kilka programów ale jeden spodobał mi się najbardziej.

Mianowicie Dynolicious - http://www.dynolicious.com/index.php

Programik działa na platformie iPhone oraz Blackberry. Prezentuje się dość przyjemnie graficznie a możliwości ma naprawdę spore.

Właściwości:

- pomiar przyspieszenia z czasami w przedziałach co 10km/h

- szacowane czasu i prędkości w podziałce na 60'; 330'; 1/8 mili; 1000m; 1/4 mili

- prędkość maksymalna

- maksymalne przyspieszenie (G's)

- wyestymowana na podstawie danych samochodu moc silnika, moc na kołach

- wykresy przeciążenia, mocy, prędkości

- możliwość dodania kilku-kilkunastu pojazdów i prowadzenie pomiarów dla każdego z nich

Programik naprawdę fajny, trzeba dobrze skalibrować telefon, stosować się do poleceń w instrukcji (bardzo ważne, pozwala to na otrzymanie realnych pomiarów). Z początku mierzyłem bez czytania instrukcji i program świrował. Pokazywał mi przyspieszenia np 0-100 w 50 sek lub odwrotnie w 3,5 sek :-) w 2.5 TDI :-) :polew:

Ogólnie to fajnie byłoby jakbyście tutaj w miarę możliwości umieszczali swoje wyniki. Ja dziś/jutro postaram się zapodać swoje :-)

Dajcie znać czy ktoś z Was to już testował lub używa i jakie macie wrażenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zassam napewno ,ale najpierw muszę załozyć konto , zakupić karte na appstore , mam iphona juz dluzszy czas ,ale meczy mnie ten cały bałąga wokół appstore. Pozdrawiam. P.s. Programik wygląda bardzo fajnie , zobaczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony tematem poszukałem innych programów. Znalazłem program GPS Performance , który działa na palmtopie. Nie posiada on tyle funkcji ale najważniejsze,że działa :) . Wystarczy wpisać nazwę w google i z pewnością odnajdziecie w sieci. Jeżeli ktoś ma możliwość porównania tych programików z np. Gtech'em to ciekaw jestem wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja niestety palma juz nie posiadam, ale programik o którym piszesz używa moja siostra na motorku. Chwali go sobie. Tyle wiem, jak bede mial okazje potestowac to dam znac co i jak.

Wracajac do programikow na moja platforme, to testuje jeszcze program Car Track. Jest mniej rozbudowany od Dynolicious ale za to latwiejszy i wygotniejszy w uzyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dynoliciuous trzeba podawac wage auta, w car track nie trzeba.

Waga nie jest problemem, wiecej klopotu moze sprawic koniecznosc podania Drivetrain Loss (wydaje mi sie, ze to wskaznik utraty mocy na kolach, znalazlem w necie, ze A4 Quattro ma ten wskaznik okolo 20-25%)

Wyniki jako takie mam ale jeszcze nie udalo mi sie uzyskac pomiarow powtarzalnych. Nie mialem czasu nad tym posiedziec (pojezdzic :-) )

Jak uda mi sie uzyskac conajmniej 3 wyniki pod rzad w miare jednakowe to dam cynk co i jak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...