Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] 1,9 TDI automat 96r. Stuki w silniku .Gdzie naprawić w 3mieście?


czeslaw555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam pytanie co to może być i jakie koszty mnie czekają? Wczoraj jezdzilem po mieście i po zgaszeniu i odpaleniu silnika po 10min zaczeły mi jak by stukać zawory a może popychacze stuk taki metaliczny. dosyć głośny . Zjechałem do domu po jakieś godz. odpaliłem wszytko wróciło do normy .Dzisiaj dokładnie zrobiło się to samo,cały dzien jazda bez problemu i po kolejnym zgaszeniu znowu ten stukot.Auto ciągnie normalnie ,nie kopci ,silnik pracuje równo tylko ten stukot......Jaki warszat możecie polecić w Trójmieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom oleju sprawdź najpierw, jeżeli jest ok, to wymień na nowy - jak to nie pomoże - szklanki do wymiany (najlepiej ściągnąć przedtem pokrywę zaworów, wyjąć je i zobaczyć, w jakim są stanie szklanki i ich cylindry) - Pojedyncza szklanka kosztuje ~20zł, niby powinno się wymieniać wszystkie naraz, ale może w Twoim wypadku wymiana jednej wystarczy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oleju jest OK a olej wymieniałem i mam przejechane ok 1 tys km.Sugerujesz że może olej jakiś lewy mi się trafił? Resztę sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej mobil s 5w40 kupuję na Allegro ,ale chyba prędzej wersja szklanek przemawia do mnie bo mam juz przejechane bez żadnych kłopotów 356 tys km. i może już pora na jakąś naprawę tylko gdzie to zrobić w miarę tanio i dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej mobil s 5w40 kupuję na Allegro ,ale chyba prędzej wersja szklanek przemawia do mnie bo mam juz przejechane bez żadnych kłopotów 356 tys km. i może już pora na jakąś naprawę tylko gdzie to zrobić w miarę tanio i dobrze?

Oleju nie kupuje się na allegro :notworthy::thumbdown: nie wiadomo na co można trafić w ładnie zakręconej butelce.

Jak trafiłeś na oliwe z nie wiadomego pochodzenia to pewnie to jest przyczyną twoich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiadomo czy olej jest trefny choć nie można tego wykluczyć.Przebieg jaki mam też mówi sam za siebie, nic wieczne nie jest, nie znam tylko dobrego speca od silników z Trójmiasta żeby spokojnie mu dać grzebać przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pchać się w dodatkowe koszty - szklanki zawsze możesz kupić i zmienić w zasadzie samemu, olej tym bardziej, lub w jakimś warsztacie za 10-20zł. Póki co - zmień tylko ten olej i powinno być dobrze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy zlym oleju stuka cala klawiatura czy tylko jeden z zaworow ? bo u mnie wyraznie jeden .Olej kupuję na Allegro od bardzo długiego czasu i nigdy nie miałem jakiś problemów,ale teamt oleju uwazam za zamkniety ,wymienie na nowy ze sklepu. jeszcze jedno pytanie czy szklanki słychać cały czas? bo jak dodaje gazu tego dzwieku praktycznie nie sychać,nie nasila sie stukanie a wrecz jak by było ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla tego nie słychać bo silnik zagłusza hałas popychacza. Ja mam podobny problem, jak kupiłem auto to silnik chodził cicho, po wymianie oleju na castrol 10w/40 z allegro po jakimś czasie silnik zaczął pracować głośniej i słychać jeden popychacz. Na początku myślałem, że może mi się wydaje, ale po ostatnim spocie w Bielsku jak się moją A4 przejechał kolega Wojtek i zwrócił mi uwagę, że silnik trochę za głośno pracuje to upewniłem się w tym że coś jest nie tak. Nie wiem czy też trafiłem na jakiś trefny, czy po prostu castrol to jakaś kupa. Na tym oleju przejechałem jakieś 4k km i zmienię może jeszcze w tym tygodniu na mobila albo motula 10w/40 oczywiście ze sklepu. Zobaczymy czy się poprawi, ale możliwe, że szklanki będą do wymiany przez ten olej. Jak będą do wymiany to wymienię przy następnej wymianie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po sugestiach forumowiczów nie wytrzymałem i pojechałem mimo niedzieli kupić i wymienic olej w silniku. Stojąc na światłach nie wiem czemu ale przestawiłem drążek zmiany biegów(automat) na N i cicho się zrobiło !!!na wszystkich innych P,D,1,2,3 jest stukanie ale przy samym przełączeniu obojętnie z jakiego biegu na jaki też jest cicho dopóki nie zaskoczy bieg no i oczywiście w pozycji N cisza .Teraz pytanie czy w automacie jest jakieś łożysko oporowe czy wszystko to hydraulika ? czy może na wałkach coś nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po sugestiach forumowiczów nie wytrzymałem i pojechałem mimo niedzieli kupić i wymienic olej w silniku. Stojąc na światłach nie wiem czemu ale przestawiłem drążek zmiany biegów(automat) na N i cicho się zrobiło !!!na wszystkich innych P,D,1,2,3 jest stukanie ale przy samym przełączeniu obojętnie z jakiego biegu na jaki też jest cicho dopóki nie zaskoczy bieg no i oczywiście w pozycji N cisza .Teraz pytanie czy w automacie jest jakieś łożysko oporowe czy wszystko to hydraulika ? czy może na wałkach coś nie tak ?

A poziom oleju w skrzyni sprawdzałeś :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem nie mam jak tego zrobić ,jutro gdzieś to zrobię.Czy to może mieć wpływ na "stukanie"? mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...