Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Spalanie większe o 20 % po wymianie rozrządu?


micekm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

mam pytanie...

Wymieniłem rozrząd i zauważam że autko więcej pali. Z tego co obserwuje ok 20% a może 30 % więcej.z 6 na 8-9 L/100km :shocked:

Kilka dni wcześniej zmieniłem koła..

Z 195/15/65 na 225/50/17 :)

I tu pytanie czy taka zmiana koła może mieć wpływ na takie spalanie czy mógł koleś źle zrobić wymianę i coś namieszał w ustawieniu kąta itd? Czy powinienem jakoś " kalibrować " kompa po wymianie>?

Czy po prostu i jedno i drugie powoduje tak znaczny wzrost spalania?

Nie mam spalania na fisie i nie widze jakie ono jest podczas jazdy ale wcześniej robiłem na zbiorniku ok 1100 km średnio na starych kołach a teraz ta sama ilość wystarczy na ok 800 km w nowych kapciach.

byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po wymianie paska powinno się podpiąć VAG-a i dokonać regulacji, no a odnośnie drugiego pytania, większe i szersze opony powodują większe zurzycie paliwa.

:good:podepnij VAG-a też jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wtrysku (zle ustawiony)napewno nie bedzie powodował tak wysokiego spalania. :no:

Przyczyną jest napewno inna usterka ,szerokie koła lub błąd pomiarowy :mysli:

szerokie koła mogą powodować spalanie wyższe do około 20% :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie ty robiles na baku (srednio)1100km gdzie?ja tez mam 110ps i na baku przy tylko samej trasie z norwegi do pl. zrobie 1050km 120km'h z tempomatem wiekszosc drogi....na mieszanej trasie robie ok 900-950,a same miasto ok.750-800...i tez przejscie z zimowek na letnie to 65/15/195--40/18/225 przod i 245 tyl

a spalanie wzroslo nie cale 0,5l....raczej jezeli nasz rzeczywiscie wyzsze spalanie to w przypadku diesla nie szukaj go w kapciach bo 0,5-08l to chyba max co moze sie podniesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie ty robiles na baku (srednio)1100km gdzie?

Chłopie :) robiłem i to bez najmniejszego problemu. Trasa Brzeg - Wrocław - Brzeg dziennie przez miesiąc przez Oławę czyli 40% miasto i 60% szosa :)

I takie spalanie było spokojnie a powiem szczerze nie jestem z tych co jezdzą delikatnie.

Miałem wtedy zalozone koła 195/15/65.

Wczoraj poleciałem A4 do Gliwic na swoje stare śmieci i zjadła mi prawie połowę baku tam i spowrotem czyli ok 300 km ale darłem średnio 150 -160 czasami szybciej.. Dlatego napisałem ze coś jest nie tak. Jak odebrałem autko od mechanika to na takim małym odcinku jaki mam teraz od domu do klienta nie ciężko było to wyłapać przez 2 dni. Wyszło na A4.. Wcześniej jezdzac tak samo robiłem ten dystans na ok 1/4 zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micekm jesli obliczasz spalanie na podstawie wskaznika paliwa :shocked: to jak mozesz wiedzieć ile pali ? :przebiegly:

zalej do pełna i sprawdz, wtedy zobaczysz jakie jest spanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Większego spalania nie doszukiwał bym sie w zmianie kapci, może być roznica ale nie taka.Ja po zmianach z zimowych 195/15 na letnie 205/16 i 215/17 nie zauważylem zmian w spalaniu, a jesli byly to naprawde niewielkie.Albo mechanior cos skopal albo padlo cos co i tak by padlo w najblizszym czasie, bez vaga to wróżenie z fusow.Spalanie rzędu bak na ok. 1000km uwazam za calkiem normalne , oczywiscie przy normalnej jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...