Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Demontaż drążka kierowniczego


Qpeciarz

Rekomendowane odpowiedzi

wstęp

...zaczęło pukać przy prawym kole. Pomacałem pobieżnie - końcówka drążka. Pomyślałem "luzik".

Drugie badanie, dokładniejsze, ze zdjętym kołem: Okazuje się, że to sam drążek klepie pod "gumową harmonijką". Look do książki - "Odsunąć mieszek i odkręcić drążek kluczem VAG 1923"

meritum

Zna ktoś kluczowy wymiar takiego narzędzia ? Wykroił bym sobie, zamiast szarpać się z żabą :mysli:

vag1923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skręcisz kołami na maxa to sięgniesz żabą lub innym kluczem.Nie jest wcale wymagany do tego specjalny klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klucz co jest pokazany na rysunku tak jak pisze kolega naprawdę nie jest konieczny do zdjęcia drążka ,problem zaczyna się gdy próbujesz znaleźć zwykły klucz w takim rozmiarze(nie pamiętam jakim dokładnie) Otóż przeszukałem parę sklepów i parę warsztatów i za ciula nie dostałem takiego klucza.Jeden drążek odkręciłem specjalnym kluczem http://moto.allegro.pl/item660501534_klucz_do_drazkow_do_koncowek_kierowniczych.html i do niego dorabiany był drugi klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie jak sciagnac gumowa oslone od drazka z prawej strony (od pasazera), probowalem dzisiaj na wszelkie sposoby i nie dalem rady, od strony kola nie ma dojscia do zdjecia opaski tym bardziej od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie jak sciagnac gumowa oslone od drazka z prawej strony (od pasazera), probowalem dzisiaj na wszelkie sposoby i nie dalem rady, od strony kola nie ma dojscia do zdjecia opaski tym bardziej od spodu.

Musisz zdjąć taka aluminiowa osłonę która znajduje się mniej więcej nad katalizatorem.(Nie mówię tu o osłonie między suszarką a kolektorem)

Ja w taki sposób doszedłem do niej najlepiej.

Do założenia ponownego użyłem opaski zaciskowej :wink4:

Musisz się trochę uzbroić w cierpliwość :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie jak sciagnac gumowa oslone od drazka z prawej strony (od pasazera), probowalem dzisiaj na wszelkie sposoby i nie dalem rady, od strony kola nie ma dojscia do zdjecia opaski tym bardziej od spodu.

Musisz zdjąć taka aluminiowa osłonę która znajduje się mniej więcej nad katalizatorem.(Nie mówię tu o osłonie między suszarką a kolektorem)

Ja w taki sposób doszedłem do niej najlepiej.

Do założenia ponownego użyłem opaski zaciskowej :wink4:

Musisz się trochę uzbroić w cierpliwość :decayed:

wlasnie myslalem o tej oslonie ze wypadaloby ja najpierw sciagnac,ale wolalem sie upewnic, dzieki za pomoc

musz sie zabrać z to bo mico stuka z praej strony i to drazek o jak ci osłone chodziod dołu auta :????"?

pomiedzy polosia a wydechem jest metalowa oslone nad wewnetrznym przegubem i o nia chodzi, po zdjeciu dostep powinien byc latwiejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...