Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Podłączenie zewnętrznego wzmacniacza do oryginalnego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Chce zrobic zabudowe w bagazniku AVANTA,

Mam radyjko RNS-E, a w bagazniku oryginalny subwoofer ze wzmacniaczem.

Chce teraz za pomocą CHINCH'a podłączyć swój zewnetrzny wzmacniacz. Czy z kostki ktora jest wpieta do wzmacniacza przy oryginalnym subwooferze da się wyprowadzić sygnał przez CHINCH?

Wiem ze jest adapter High-Low.. ale czy inaczej ta sie to zrobic?

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wzmak ten ori? Bose czy normalny ? jaka wtyczka? 25-cio czy 32-u pinowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powinienes miec wolne miejsce mini-iso przy RNS-E. Wysun i sprawdz czy tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię ale z g...a gwiazdki nie zrobisz, zakres regulacji w ORI radyjkach jest marny a jak wrzucisz zewnętrzny wzmak z SUBem to nie zestroisz tego z resztą, musiałbyś mieć regulację czułości wzmaka na przedłużce bo co utworek to inny poziom sygnału nie mówiąc o znalezieniu odpowiedniej częstotliwości na SUBa, radia aftermarketowe mają takie ustawienia jak regulację częstotliwości i fazy no i poziomu sygnału na wzmacniacz ale ORI to zapomnij - w tym układzie zostałbym przy ORI. U mnie np. SUB działa w fazie 180 st. bo w normalnej tylko słychać nerwowe dudnienie a na 180 st mam scenę bassu na przodzie i milutkie wibracje na fotelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię ale z g...a gwiazdki nie zrobisz, zakres regulacji w ORI radyjkach jest marny a jak wrzucisz zewnętrzny wzmak z SUBem to nie zestroisz tego z resztą, musiałbyś mieć regulację czułości wzmaka na przedłużce bo co utworek to inny poziom sygnału nie mówiąc o znalezieniu odpowiedniej częstotliwości na SUBa, radia aftermarketowe mają takie ustawienia jak regulację częstotliwości i fazy no i poziomu sygnału na wzmacniacz ale ORI to zapomnij - w tym układzie zostałbym przy ORI. U mnie np. SUB działa w fazie 180 st. bo w normalnej tylko słychać nerwowe dudnienie a na 180 st mam scenę bassu na przodzie i milutkie wibracje na fotelu :)

Nie koniecznie. Mozna miedzy wzmak a RNS-E jakis procesor dzwiekowy wpiac i po problemie. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i Vario-tech ma racje... ale czy np nie pomoglaby mi regulacja podbicia basu ..czesto są ze wzmacniaczami takie pilociki na kablu ...jesli chodzi o czestotliwość i faze to podejrzewam ze wyregulowałbym to na wzmacniaczu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki właśnie wzmak miałem na myśli, ORION z górnej półki ma coś takiego ale co do zwrotnicy to raczej jest high/full/low pass + Intelli bass do podbicia basu. Miałem taką sytuację, że znajomemu ukradli RNS-E i pożyczyłem mu mojego concerta 2 DIN i subiektywnie concert gra lepiej. Można kupić fajne radia 2 DIN np. Clariona ew. Alpine i wtedy można już rozbudować audio na porządnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce wymieniac jednak RNS-e bo wygladala ładnie i jest wkomponowane super...jesli chodzi o wzmacniacze to nie ma problemu z jakimkolwiek sprzetem.. .mam mozliwosc sprowadzenia z USA wszystkiego co jest dostepne ne ebay.com :)

jesli chodzi o zwrotnice to tak jak pisales... jest FULL/LOW/HIGH .. ale po przelaczeniu na LOW masz jeszcze aktywne pokretło z czestotliwoscia (nazywane np LOW PASS) i zaleznie od wzmacniacze waha sie zakres regulacji w granicach do 35 do 320 HZ

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos rozpiskę poszczegolnych kablii kostki ktora jest podpieta do oryginalnego zwyklego (nie bose) wzmacniacza ktory jest w bagażniku razem z subem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos rozpiskę poszczegolnych kablii kostki ktora jest podpieta do oryginalnego zwyklego (nie bose) wzmacniacza ktory jest w bagażniku razem z subem

Podaj co to za wzmacniacz to moze sie cos znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto zdjecia wzmacniacza i kostki

fotka1.jpg

numer wzmacniacza

fotka2.jpg

fotka z wygladem kostki

podejrzewam ze kolejno od prawej strony

dwa kable (grubsze) to zasilanie

następnie 4 kable od tylnych głośników

pożniej 2 kable do subwoofera (głosnika) - to na pewno :)

reszta kabli to pewnie sygnałowe i tzw. REMOTE (prawodopodobnie biały)...

fotka3.jpg

tylko ciekawe czy do tych sygnałowych jak dorobiłbym chincha to by wszystko grało jak nalezy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rozpiske, http://www.audi4ever.at/faq/pdf/audi_a4_8e_bose_infos.pdf tabelka na samym dole (ta ostatnia)

Co do sygnalu to nie wiem czy nie bedzie za slaby, musisz sprobowac (bez koniecznosci ciecia kabli, sa takie klemy do wpinania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz ma wejście po wysokim sygnale i lepiej tak podłączyć - jak puścisz z wysokiego na chinch to mogą być jaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...