Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kontrolka emisji spalin


miniSteel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bo ostatnio zmieniałem rozrząd, wymieniane były filtry oraz olej oraz czyszczenie zaworu EGR i po tych zabiegach zapaliła mi się kontrolka od emisji spalin :confused4: Czy było to spowodowane właśnie tymi wymianami, gdyż jeszcze nie kasowałem inspekcji :disgust: czy podłączenie do programu przez kabel coś pomoże :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki silniczek świeci na żółto. Wcześniej jak wkładałem kluczyk do stacyjki zapalała się ze wszystkimi i gasła a teraz ciągle świeci :wallbash: poszukując internet napotkałem się jeszcze na takie źródło http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6736 jest tam powiedziane, "że taki komunikat jest w przypadku uszkodzenia silniczka sterującego klapą kolektora ssącego" a u mnie był czyszczony i EGR i kolektor? coś mogłem zruszyć bądź uszkodzić :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki silniczek świeci na żółto. Wcześniej jak wkładałem kluczyk do stacyjki zapalała się ze wszystkimi i gasła a teraz ciągle świeci :wallbash: poszukując internet napotkałem się jeszcze na takie źródło http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6736 jest tam powiedziane, "że taki komunikat jest w przypadku uszkodzenia silniczka sterującego klapą kolektora ssącego" a u mnie był czyszczony i EGR i kolektor? coś mogłem zruszyć bądź uszkodzić :kwasny:

Ten "silniczek" zapala się po wystąpieniu różnych błędów. A nie tylko tego jednego opisanego na forum VW. Bez podpięcia Vag nic się nie da powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do Vaga i wyskoczyło, że jest to spowodowane przez zawór EGR :wallbash: Ostatnio czyściłem go bo ciekł olejem po wyczyszczeniu, zamontowałem nowe uszczelki. Gdy podłączyłem dziś do Vaga ikonka później znikła lecz po rozgrzaniu się silnika ponownie się zapaliła :wallbash: Jak spróbować to zlikwidować :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór EGR czy elektrozawór nim sterujący? A może nieszczelność w układzie ciśnienia sterującym pracą EGR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobny problem swieci mi sie kontrolka emisji spalin ale tylko do momentu kiedy auto sie rozgrzeje jak ponownie wlacze silnik to kontrolka juz sie nie zapala. Bylam u mechanika sprawdzil na kompie ale zaden blad mu nie wyszedl, moze mieliscie taki sam problem Prosze o pomoc co mam zrobic dalej i czy moge jezdzic z ta kontrolka ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobny problem swieci mi sie kontrolka emisji spalin ale tylko do momentu kiedy auto sie rozgrzeje jak ponownie wlacze silnik to kontrolka juz sie nie zapala. Bylam u mechanika sprawdzil na kompie ale zaden blad mu nie wyszedl, moze mieliscie taki sam problem Prosze o pomoc co mam zrobic dalej i czy moge jezdzic z ta kontrolka ;(

Otworz nowy watek dla swojego B5, zrób zdjęcie tej kontrolki i logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobny problem swieci mi sie kontrolka emisji spalin ale tylko do momentu kiedy auto sie rozgrzeje jak ponownie wlacze silnik to kontrolka juz sie nie zapala. Bylam u mechanika sprawdzil na kompie ale zaden blad mu nie wyszedl, moze mieliscie taki sam problem Prosze o pomoc co mam zrobic dalej i czy moge jezdzic z ta kontrolka ;(

miałem kiedyś podobny problem po wymianie egr-a, jak się póxniej okazało zawineła sie uszczelka i wywalał mi bład i dałosie go skazowac tylko VAGiem, wymiana uszczelki i ok, łapał lewe powietrze czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...