Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Brak komunikacji przez licznik?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Jestem po kilku naprawach i chciałem wpiąć się vagiem w gniazdo i ... nic

Kiedyś łaczył się bezpośrednio a teraz zasilania jest ale nie ma sygnału. Czy mogł się uszkodzić kabel? Jak poprowadzić nowe gniazdo i w które przewody się wpiać żeby to naporawić? Słyszałem że niektórzy wpinają się z przewody bezp[ośrednio przy wejściu do ecu i chciałm zapttać czy to możliwe i które przewody są za to odpowiedzialne>? Jak zrobić własne nowe gniazdo diagnostyczne ?

Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc bo strasznie wzrosło mi spalanie po wymianie roządu i nie mam jak sprawdzić kąta, zrobić log itd..

Opublikowano

Sam raczej nie.Może ktoś odpiął jeden przód przed złodziejem.Tak niektóry robią ,aby się nie połączył z kompem.

Po co nowe!!! podjedz i sprawdź co jest nie tak z tym .

Opublikowano

Najpierw sprawdź czy nie ma zwarcia na linii K.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Sam raczej nie.Może ktoś odpiął jeden przód przed złodziejem.Tak niektóry robią ,aby się nie połączył z kompem.

Po co nowe!!! podjedz i sprawdź co jest nie tak z tym .

nikt po za mną tego raczej nie zrobił. Gniazdo działało na początku jak kupiłem autko sprawdzałem co i jak. Wszystko było cacy więc nic dalej nie babrałem.. Po tym jak naprawiałem wyciek płynu do sprysków tylnych, który to rozłączył się tam gdzie lecą kostki i reszta instalacji przy podnóżku kierowcy, przestało jakoś działać złącze. Zastanawiałem się czy mogłem coś rozłączyć ruszając wiązka ? Gdzie w mojej instalacji lecą te przewody? Może coś rozłączyłem. Umówiłem sie z elektrykiem ale na czwartek i ma sie wpiąć za kompem gdzieś ażeby zrobić logi. Nie wiem czy jego wiedza jest na tyle duża dlatego pytam tutaj żeby ewentualnie nakierować typa żeby bardziej nie namieszał :decayed:

Jak sprawdzić czy ma zwarcie linia K ? [br]Dopisany: 26 Czerwiec 2009, 20:52:07_________________________________________________

Najpierw sprawdź czy nie ma zwarcia na linii K.

Nie ma zwarcia. Od gniazda do skrzynki i dalej do licznika jest cała.Elektryk, a uchodzi za dobrego, doszedł do tego że uszkodzony jest licznik. Powiedział że czasem podczas wyjmowania licznika i jego rozbierania ( wkładałem ringi alu na zegary) można uszkodzić coś jakieś ceramiczne podzespoły i gniazdo przestaje działać.. Powiedział że najszybciej i najtaniej bedzie kupić inny licznik i powinno działać zakładając że nowy będzie dobry. I teraz mam dylemat jak dobrać ten licznik i czy jak kupie a angola to czy mozna przełozyć tarcze żeby były " nasze"

Opublikowano

Jak przełożysz tarcze do angielskiego licznika, będzie przekłamywał.

Opublikowano
  • Autor

ale nawet jeżeli bedzie ten sam układ prędkości i nawet jeżeli bedzie z tego samego modelu? Jak to?

Myslałem że kupię licznik jakiś może z 4 zegarami i może jakiś fis i że podejdzie.

Jeżeli będzie przekłamywał to jak? na + czy na - ?

Opublikowano

witam mam ten sam problem po podłączeniu kabla diagnostycznego dioda się zapala i zero komunikacji z podzespołami byłem u 2 elektryków i ten sam problem można jakoś obejść złacze diagnostyczne i podpiąć się do kompa? vag skonfigurowany oki testowałem na passacie i śmiga aż miło

Opublikowano

Jeżeli elektryk twierdzi, że licznik powoduje problemy, to po prostu go odepnij i spróbuj połączyć się np. z immo.

Opublikowano

Jeżeli elektryk twierdzi, że licznik powoduje problemy, to po prostu go odepnij i spróbuj połączyć się np. z immo.

Przecież immo ma w liczniku to jak się ma z nim połączyć skoro odepnie licznik :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Przecież immo ma w liczniku to jak się ma z nim połączyć skoro odepnie licznik :naughty:

no właśnie :) czy ktoś z forum handluje licznikami? Chyba poszukam jakiegoś. Tylko czy A4 w tym roczniku posiadały licznik z dodatkowymi 2 zegarami bo bardzo mi się te liczniki podobja i jak już kupować to taki jeżeli nie ma problemów z podłączeniem...

Opublikowano

Faktycznie, nie spojrzałem na rok auta- spróbuj połączyć się z czymkolwiek.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Panie i Panowie ruszam kotleta bo problem nadal istnieje. Nada nie mogę sie połączyć vagiem i postanowiłem kupić inny , sprawny licznik. Ten który mam ma oznaczenia 8D0 919 861 A. Jakiego powienienem szukać? Jakie liczniki podejdą? Czy to jest tak że musze mieć identycznie ten sam jeżeli chodzi o oznaczenia czy może jest jakaś grupa oznaczeń które będą działać u mnie ?

Dodam tylko że kupując najchęniej kupiłbym taki z dwoma dodatkowymi zegarami do aku i oleju. Proszę o pomoc jakiego mam szukać jeżeli chodzi o oznaczenia i gdzie najlepiej?

Dodam tylko że sprawa jest dość pilna bo cały czas świeci się airbag i jezdzę bez działających poduszek a to jest dość ryzykowne. Bardzo prosze o pomoc znawców tematu.

Poniżej fotka licznika

3d718811fa00cec6med.jpg

4d05d07aa2f91fcamed.jpg

Marcin

Opublikowano

Mam pytanie , jeżeli łączymy się z każdym urządzeniem osobno , to może wystarczy przeciąć kabel do licznika , przynajmniej na czas diagnozowania innych układów w samochodzie.

Czy ten licznik jest potrzebny do działania komunikacji z układami samochodu?

Może warto sprawdzić , przeciąć/odłączyć zaznaczony krzyżykiem kabel i spróbować połączyć się

z poduszkami?

Jeśli się mylę to niech ktoś poprawi...

http://www.postimage.org/image.php?v=gxCyMHJ

Opublikowano

komp silnika jest podlaczony przez tzw linie W do licznika, tak wiec licznik jest potrzebny do polaczenia sie z motorem. Na tzw. stole mozna licznik pominac, ale w aucie musi byc :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.