Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1,6] Nie ma mocy szarpie


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam założyłem niedawno instalacje gazową zwykłą i wszystko było ok!!do czasu od nie dawna auto szaleje- tzn. jeak się troszke rozgrzeje silnik po jakiś 5 km zaczyna się szarpanie i utrata mocy(tak jak przy kończącym się gazie)

3 razy gazownik rególował i nic nie pomogło!!co to może być, samochód wtedy jest bardzo zamulony a tłumik wydaje dzwięk jak bym jechał garbusem :lol:

nie wiem jaka może być tego przyczyna:(

pomocy miuał ktoś taki przypadek!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdz przewody wysokiego napiecia i swiece ... mialem podobnie i to wyszlo niedlugo po zalozeniu instalacji gazowej a po wymianie przewodow problem zniknal takze radzilbym zaczac od tego skoro mowisz ze wielokrotna regulacja nie pomogla ... powodzenia

[ Dodano: 17-04-2007, 20:46 ]

znalazlem cos takiego: http://www.allegro.pl/item185287135_przewody_zaplonowe_kpl_ngk_audi_a4_1_6_adp.html

ale czy to dobra cena to szukaj dalej i popytaj jakby co po sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj miałem to samo i dziś auto już u mechanika. Dotankowałem butlę do pełna, ale objawy nie minęły. Momentami autko zachowuje się normalnie, a na benzynie kłopotów nie ma. A w tamtym tygodniu było na przeglądzie u gazownika. Dziś już jest u mechanika, dam znać jak będzie diagnoza (dodam, że to objawy z forda- zwykła instalacja, w audi sekwencja sprawuje się świetnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymień filtr od LPG. W Polsce gaz nie jest najlepszej jakości. :frown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko było u mechanika i ten nic nie znalazł (sprawdził sondy itd). Zawiózł je więc do swojego znajomego gazownika(ale nie mojego stałego serwisanta z Wrocławia) i ten stwierdził, że coś nie tak z programem sterującym. Przeprogramował komputer, niestety nic to nie dało. Najpewniej w piątek autko pojedzie do serwisu do Wrocławia, zobaczę co tam powiedzą i napiszę. Na benzynie nie ma żadnych problemów z jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś na nowym filtrze?? Czasami proste rzeczy potrafią nieźle namieszać. Ewentualnie coś mogło się stać z reduktorem (trzeba spuścić z niego cały brud, który dostał się z gazem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie sprawdzałem, ale auto było 2 tygodnie temu na przeglądzie u gazownika I nie było żadnych problemów. Nawet go nie pytałem co zrobił w ramach serwisu, bo zawsze było ok. Aż jestem ciekaw (mam nadzieję, że taniej w naprawie) przyczyny awarii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odkryłem że padla mi sonda lambda, przez nią te falowania obrotów i brak mocy na gazie???to mozliwe?? że tylko na gazie szalało jak lambda padła?to napewnow wyjaśnia mega wielke spalanie ale czy i pozostałe objawy szalejącego silnika na lpg a na bęzynie ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam "zwykłą" instalacje gazową, tylko inny silnik (1.8T). Kiedy miałem uszkodzoną sondę lambda, to auto jeździło na gazie normalnie, tylko spalanie było większe o 1/4. Po wkręceniu nowej sondy, zanim ją podłączyłem, zmierzyłem na niej napięcie i było 0,9V na gazie, czyli bogata mieszanka. Wydaje mi się, że gaz II gen. bez lambdy nie powinien tak wariować, bo to świadczy o nieprawidłowym wyregulowaniu reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

tak to jest jak się zakłada mieszalnikową do samochodów z wtryskiem wielopunktowym. A to, że kolega taką założył do 1.8 T to nawet nie skomentuję... .

[ Dodano: 19-04-2007, 15:49 ]

przez nią te falowania obrotów i brak mocy na gazie

skoro padła to na pewno przez nią.

Lambda podawała zły odczyt i komputer LPG oszalał.

Przy jeździ na PB objawy mogły być mnie widoczne. LPG w końcu to spaliny wyższej temp. i o innym trochę składzie chemicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co okaże się przyczyną niesprawności u maniaka66. Wg mnie komputer gazowy II gen. nie ma dużych możliwości szalenia - może najwyżej zawór krokowy przykręcić, ale typowa awaria sondy lambda, to za niskie napięcie - informacja o mieszance ubogiej, więc komputer powinien ją usiłować wzbogacić i otworzyć zawór. Wtedy silnik więcej pali, ale pracuje normalnie.

OT: Swoje A4 kupiłem już z instalacją założoną we Włoszech. Sterownik BRC Eco okazał się tak egzotyczny, że u nas w autoryzowanym serwisie BRC, na pytanie, czy potrafili by go wyregulować, odpowiedzieli, że BRC nie ma takiego typu sterownika. :-) Ten sterownik ma nietypowe rozwiązanie - dochodzą do niego rurki: jedna z kolektora ssącego, a druga z przed mieszalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jutro będzie jasne, bo wymienie sonde i przewody!!przewony myśle że dobrej klasy kosztowały 210zł i są przeznaczone do gazu!!

jak to nie pomoże to jade do gazownika i każe mu rozmontować instalacje!!!!mam ją 3-y tygodnie dopiero!!

ale ja myśle że to lambda bo nie dzieje się tak na zimnym silnku!!a lambda zaczyna prace dopiero na ciepłym!!jak sądzicie dobrze myśle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie na benzynie jest też bardzo duże!!i co ciekawe obroty też falują ale w bardzo dziwny sposób, tzn. jak na jałowym biegu przegazuje mocniej i puszcze gaz to wtedy kilka razy skoczą 300-1500 i jest normalnie za chwile jak znów bym przegazował to było by tak samo!gazownik jak podłączył kompa to mi powiedział że sonda raz chodzi raz nie i był tam jakiś współczynnik nie wiem o co chodzi on mówi że powienien wskazywać ok 1 a wskazuje 5-6 nie wiem o co chodzi ale tak mi mówił!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był tam jakiś współczynnik

Tym współczynnikiem jest napięcie sondy Lambda. Powinno się zmieścić w zakresie 0-1V

P.S.

Spalanie na bęzynie jest też bardzo duże!!i

maniak66, popraw ortografię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...