Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Huczenie przy skręcie


Petara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wczoraj podczas zawracania,ze cos mi zaczeło huczeć w lewym przednim kole(chyba).Skręcałem na maxa w lewo i podczas bardzo powolnego skrecania uslyszalem lekkie huczenie,buczenie jak kto woli.Przy delikatnym trzymaniu pedału chamulca poczułem lekkie jego drzenie w trakcie wydobywania tago wycia.Dzis rowniez zauwazylem cos takiego.Jak myslicie co to moze byc?Moje przypuszczenie jest moze dosc glupie ale wydaje mi sie ze to moga klocki wpadac w taki jakby rezonans i cos takiego powodowac,gdyz to wystepuje niejako zaraz po lub w trakcie delikatnego hamowania.A jak nie hamowalem to nic takiego nie uslyszalem,chyba ze jeszcze za mało prób robiłem :gwizdanie:Czy moja hipoteza moze byc dobra?Co Wy o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak przy maks skręcie to pewnie pompa od wspomagania :wink4:

Sprawdx przez chwile na postoju czy nie byczy tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom płynu wspomagania w układzie kierowniczym, ja miałem minimalnie poniżej minimum i też był taki objaw... Jak dolałem to jest ok :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom płynu ale w układzie hamulcowym,także zajrzyj w jakim stanie są klocki,może już się kończą.

łożyska w kole albo przegub

Przegub by terkotał a łożysko szumiało także podczas normalnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plynu w ukladzie hamulcowym rzeczywiscie jest mało...Dzis robiłem"próby" kiedy to wystepuje a kiedy nie więc:

Gdy mam skrecone koła w lewą stronę(do oporu) i zaczynam kręcić w prawo,na odwrót z prawa w lewo czegos takiego nie ma.I słysze tylko gdy samochod jedzie powoli 1km/h na postoju jest cichutko.I nie wiem czy moze sie przesłyszałem ale wydawało mi sie raz,że jak zjechałem z asflatu do posesji przy zjezdzie tez cos troche zabuczało ale nie jestem pewien do konca! Dziwna sprawa nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Heniek01 ten dzwiek jest raczej dzwiekiem buczenia niz dzwiekiem koncacego sie przegubu..takie jakby wycie i tu jest problem :angry: i wystepuje to tylko po odpuszczaniu z maksymalnego lewoskretu w prawo...Jak np skret na 3/4 w lewo jest i kreci soie w prawo to czegos takiego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może guma na wahaczu wydaje taki dźwięk,może opona ociera?????

Podjedz na kanał i dokładnie obejrzyj całe zawieszenie i wszystko co może powodować taki dźwięk :wink4:

Postaraj się zlokalizować skąd ten dźwięk pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Panowie,

mam podobne objawy u siebie w B6: auto przy lewym skrecie wydaje dzwieki, wydaje mi sie ze z prawego przedniego kola, cos w rodzaju chrobotania, metalicznego ocierania. Podobne objawy sa przy wysprzegleniu podczas jazdy na wprost. Nie jest to regularne, wystepuje nie zawsze i przy roznych predkosciach. Bylem w paru miejscach i najczesciej szpece stwierdzaja ze to przegub. Zostawilem samochod u mechanika, mam odebrac jutro. napisze czy sie udalo uporac z defektem i co zostalo wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis gadałem z mechanikiem i po wsłuchaniu powiedział ze moze to byc konczaca sie końcówka drążka...Z czasem bedzie więcej wiadomo...ale kolego Mospi jak bedziesz wiedzial co u Ciebie to pisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne objawy u siebie w B6: auto przy lewym skrecie wydaje dzwieki, wydaje mi sie ze z prawego przedniego kola, cos w rodzaju chrobotania, metalicznego ocierania.

w moim b5 jest tak samo i co to moze byc co prawda jeszcze nie sprwdzałem poziomu plynu ale dzisiaj to zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...