Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Szarpie przy ruszaniu z 1 lub R


153624

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni klubowicze przeczytałem kilka wątków na ten temat ale dalej jestem w kropce, może Wy coś poradzicie. Strasznie szarpało mi sprzęgło przy ruszaniu nie zależnie od tego czy silnik był zimny czy nagrzany. Mechanik stwierdził sprzęgło do wymiany. Wymienił cały komplet podobno było bardzo zajechane. Szarpanie jednak powróciło po 2 lub 3 tygodniach ręce opadają 1,2 tyś. wywalone na naprawę a efektów żadnych. Teraz sprawa wygląda następująco na zimnym silniku przy ruszaniu z 1 albo R szarpie, wystarczy jednak przejechać parę set metrów i objawy szarpania ustępują. Proszę o pomoc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo kiedys w A4 B5 1.9TDI.Tez jak troche przejechalem to prawie ustawalo ale nie do konca.Wymienilem sprzeglo i dalej.okazalo sie ze to pompa sprzegla ale nie zdarzylem wymienic bo sprzedalem auto.Ja mialem dodatkowo taki objaw ze opadal mi pedal sprzegla i musialem go podnosic do gory i troche podpompowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo ci sie rozwiazac problem???

Mam podobnie...wymienilem sprzeglo poniewaz przy ruszaniu strasznie mi skakal trzeslo przodem a drgania przenosily sie na cale auto przy ruszaniu...na wstecznym tez.

Tuz po wymianie zaobserwowalem ze sprzeglo bardzo leciutko pracuje...po 7 dniach przy wciskaniu pedal sprzegla zaczol ciezko pracowac.

po paru miesiacach pedal sprzegla pracowal normalnie ale nie tak lekko jak tuz przed odebraniem od mechanika. Po po roku zaczelo nieznacznie poszarpywac tak bardzo dlikatnie a obecnie szarpie tak jak przed wymiana sprzegla przy ruszaniu na wstecznym i 1 biegu mam wrazenie ze silnik mi wyskoczy na kolana. Zaobserwowalem ze gdy dam na "luz" wcisne i puszcze szybko sprzeglo to jest slychac taka charakterystyczna prace jakby jakis przekladni . Moze to normalna typowa praca sprzegla przy wysprzeglaniu ,ale napisalem poniewaz moze to istotne.

Prosze o sugestie.

[br]Dopisany: 17 Maj 2010, 10:59_________________________________________________Zaobserwowalem takie zachowanie...jak odpale auto to chodzi oki tak do przejechania 5 km a pozniej szarpie przy ruszaniu.

Moze to docisk hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...