Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wrażenia po nabiciu klimy


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :naughty:

Jako, że klima nie chlodziła prawie wcale nabiłem ja w serwisie klimy. Okazało sie, że mialem tylko 150gr czynnika.

Wszystko ładnie działa, wentyl sie załącza ale klima nie robi szału jesli chodzi o temperature.

Gdy jest na LO + full nawiew temperatura przy kratce oscyluje w okolicach 12-13 stopni (pomiar w upalny dzien)

Gdy zmniejsze nawiew na ok 30% wtedy temperatura to ok 8-8.5 stopnia. Czy te wskazania są w normie?

Po włączeniu na "auto" siła nawiewu idzie na max do gory i po ok 15 minutach jazdy niechciała sie zmniejszyć - cały czas full nawiew. Wydaje mi się, że oznacza to iż system nie może osiągnąć pożądanej temperatury. Nie wiem jaka powinna być na "LO".

Pytałem majstra czy to nie wina dławika on powiedział, że raczej nie bo ciśnienia sie ladnie zgadzały gdy nabijał i to raczej nie dławik, Mowi, że kompresor tez jest ok.

Sprawdziłem VAGiem - zero błędów

Czy u was też są takie temperatury?

Wydaje mi sie, że powinna być ok 6 stopni przy maksymalnej sile nawiewu a ja mam 12 :confused4:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do wysokości temperatur trudno mi się wypowiadać ale raczej jest ok. Ustawienie "LO" oznacza, że z wylotów będzie leciała najniższa temperatura możliwa do uzyskania przez klimatyzację. Ustawienie "AUTO" daje tylko tyle, że przy uzyskaniu zadanej temperatury np. 20 st. C nawiew się zmniejszy i będzie tylko podtrzymanie zadanej temperatury. W przypadku "LO" nawiew zawsze będzie na maksimum. Klimatyzacja dąży do uzyskania jak najniższej temperatury w danych warunkach. Różnica temperatur przy dużym nawiewie i mały wynika z wydajności chłodzenia. Przy dużym nawiewie klimatyzacja ma to ochłodzenia większą ilość powietrza przepływającego i dlatego słabiej jest ono ochłodzone. Wszystko ładnie widać w gorący dzień. Zaobserwój jak będzie przy temp. na zewnątrz ok. 20-22 st. C.

Ja jak chcę najszybciej ochodzić wnętrze to po ruszeniu samochodem otwieram szyby, ustawiam średni nawiew, temp. na "LO" oraz zamknięty obieg. Po kilkunastu sekundach zamykam szyby. Po ok. 2-3 minutach temp. na np. 20 st. C i "AUTO". Za kolejne kilka minut wyłączam obieg zamknięty.

Tak to wygłąda u mnie, Ty możesz sobie inaczej to zorganizować.

Pozdr.

Kuzyn2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się nie znam ale temperatura przy kratkach powinna być stała - ok. 7st.C

klimatronik dostosowuje tylko siłę wydmuchu tej zimnicy w zależności od tego ile jest zadane (jak LOW to maksymalny wywiew, jak zbliżony do osiagniętej to minimalny - tylko na utrzymanie)

ale 7st powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem temp. powietrza przy kratkach powinna być na poziomie 6-7 oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :naughty:

Jako, że klima nie chlodziła prawie wcale nabiłem ja w serwisie klimy. Okazało sie, że mialem tylko 150gr czynnika.

Wszystko ładnie działa, wentyl sie załącza ale klima nie robi szału jesli chodzi o temperature.

Gdy jest na LO + full nawiew temperatura przy kratce oscyluje w okolicach 12-13 stopni (pomiar w upalny dzien)

Gdy zmniejsze nawiew na ok 30% wtedy temperatura to ok 8-8.5 stopnia. Czy te wskazania są w normie?

Po włączeniu na "auto" siła nawiewu idzie na max do gory i po ok 15 minutach jazdy niechciała sie zmniejszyć - cały czas full nawiew. Wydaje mi się, że oznacza to iż system nie może osiągnąć pożądanej temperatury. Nie wiem jaka powinna być na "LO".

Pytałem majstra czy to nie wina dławika on powiedział, że raczej nie bo ciśnienia sie ladnie zgadzały gdy nabijał i to raczej nie dławik, Mowi, że kompresor tez jest ok.

Sprawdziłem VAGiem - zero błędów

Czy u was też są takie temperatury?

Wydaje mi sie, że powinna być ok 6 stopni przy maksymalnej sile nawiewu a ja mam 12 :confused4:

pozdr

Pozwolę sobie podłączyć się do pytania poprzednika ponieważ mam ten sam problem. Temperatura jest na poziomie 6-7 stopni ale żeby poczuć zimne powietrze z nawiewów trzeba sporo poczekać, dodatkowo mam taki problem że dopiero po około 10-15 min czuć że z bocznych kratek wieje chłodek. Reasumując po włączeniu klimy gdy zacznie lecieć zimne powietrze przez główne nawiewy to z bocznych wieje ciepłe, dlaczego ??

Do tego jeszcze dziwne odczucie że im mocniej nastawie nawiew tym słabiej chłodzi :confused4:. Wiec jak to jest czy niezależnie od siły nawiewu temperatura powinna nawiewanego powietrza powinna być taka sama ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...